От мобилни телефони до цифрови камери
mitak88 - напреднал
Здравейте, имам проблем с приемника ZHD 210, не се включва. Отворих го и го разгледах, прикачена е снимка на платката. Измерих всички напрежения, имаше късо на бобина L6 спрямо маса и 5V спрямо маса. Замених дефектиралия чип NCP 1597A (Synchronous buck regulator - 1 MHz, 2A). Късото се премахна и диода светна, но дисплея не. Измерих напреженията отново, там където трябва да имам 5V, ми изкарва 3V, а към USB порта ми изкарва 1,15V.

Прикачен файл

платка.JPG
plamen6703 - майстор
Мите, това е един от най-калпавите приемници на любимият ми "Булсатком", където видиш електролитен кондензатор по платката сменяй наред и може / може и да не може/ да яде Асан баница :wink: ! :partyman:
mitak88 - напреднал
пон мар 11, 2019 5:06 pmplamen6703 написа:
Мите, това е един от най-калпавите приемници на любимият ми "Булсатком", където видиш електролитен кондензатор по платката сменяй наред и може / може и да не може/ да яде Асан баница :wink: ! :partyman:
Аз погледнах кондензаторите, не са издути или протекли. Това което пропуснах да спомена е, че човека на когото е тунера е ръчкал с отверка платката докато е била под напрежение и излязло пушек :axe: . Проблема в началото е бил, че не е изкарвал звук в следствие от падането. Съмняваме да не е взривил чипсета с тази отверка :? .
plamen6703 - майстор
Мите, кондензаторите може да не са издути или протекли, на вид да са като нови, но да са за боклука.
Понеже си спестил най-важната информация, в такива случаи се реже кабела и тоя туч го насочваш към казана за отпадъци!
Ако с това си вадиш хляба, преди да го отвориш за ремонт трябва да са ти оставили една "беронка" да ти компенсира изгубеното време :wink: !
Успех! :partyman:
mitak88 - напреднал
пон мар 11, 2019 5:25 pmplamen6703 написа:

Понеже си спестил най-важната информация,
Да така е, вече е ясно какво се е случило. Имах желанието да го погледна, за това го взех. HDM-а и USB порта се управляват именно от този чип (STi7111BDUC), случва се такива чипове да загубят контакт с площадката. В такива случаи, може да се ремонтира с подходяща машина, но ако му се помогни да изгори това вече е друг въпрос.
hidrazin - майстор
пон мар 11, 2019 5:53 pmmitak88 написа:
...В такива случаи, може да се ремонтира с подходяща машина...
Специално този таралясник едва ли. Цената за ребол надвишава доста цената на самото нещо.
Ей сега ровнах из базар, продавалник ... същия работещ може да се намери за 30-тина кинта.
:partyman:
mitak88 - напреднал
Няма смисал да правя каквото и да било. Благодаря много за отделеното време
Последна промяна от mitak88 на вт мар 12, 2019 1:59 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
вт мар 12, 2019 1:19 ammitak88 написа:
Междо другото работя по едни проекти, ... може да ги намеирите в Google play, за хората на които им е интересна електротехниката, ремонт на компютърна техника ...
МеждУ другото - Айде нема нужда.
Особено за хората които им е интересна електротехниката и електрониката.
И още по-малко за тези дето се занимават с тях...
:partyman:
plamen6703 - майстор
пон мар 11, 2019 5:53 pmmitak88 написа:
пон мар 11, 2019 5:25 pmplamen6703 написа:

Понеже си спестил най-важната информация,
Да така е, вече е ясно какво се е случило. Имах желанието да го погледна, за това го взех. HDM-а и USB порта се управляват именно от този чип (STi7111BDUC), случва се такива чипове да загубят контакт с площадката. В такива случаи, може да се ремонтира с подходяща машина, но ако му се помогни да изгори това вече е друг въпрос.
Какво стана с желанието ти да учиш в ТУ - Габрово?
Видях интересите ти по-долу и за това питам, там ако имаш желание много неща можеш да научиш за електротехниката и електрониката :wink: ! :partyman:
tzetz009 - специалист
:) "ElectricView" на испански(есперанто) би трябвало да се изпише по друг начин ?!?

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Проблем с TV приемник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: