Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Имам лошия навик като влизам в банята да оставям бойлера включен. Поинтересувах се относно дефектнотоковите защити и се оказа, че при мен неможе да се монтира такава. И сега идеята ми е да свържа бойлера през контактор който да се управлява от осветлението на банята. И като съм в банята при светната крушка бойлера да се изключва . Като загася лампата да се включи отново. Някой ако може да обясни как може да стане това. Някаква схема как да го направя и някакви насоки за контактор.
lov - майстор
Е и какво като ти е включен бойлера. Ти си сигурно оня 0,001% в света дето иска да го прави.
npace - специалист
Вместо ключа за ламбата - девиаторен ключ за бойлер (15-20 лв.). На едната му опашка вързана ламбата, на другата последователно ключа за бойлера барабар със самия бойлер.
Това с девиатора не ми е удачно по ред причини свързани с изпълнението.
Andri01 - майстор
Наемаш един "тъмно зелен" ,срещу 5лв./мес. да следи: като влезеш в банята,да изключва бойлера! :partyman:
npace - специалист
Елмарк и Шнайдер трябва да имат такива контактори с габарити на бушон (да може да се изолира в стандартно табло ако трябва да се монтира вътре в банята).
Бойлера на единия чифт клеми, ламбата на другия - и туй то.
FM STEREO - специалист
А ако някой влезе да се къпе без да запали лампата, през деня например?
fox_vt - майстор
Вариант едно, ако ключа на лампата прекъсва фазата вземаш фаза от там до контактора. Като светнеш лампата контактора включва и понеже си свързал фазата на бойлера на нормално затворения контакт той спира.
Вариант две, фото реле при засичане на светлина действа по аналогичен начин.
Вариант три,със датчик за движение схемата е същата.
Вариант три ,датчик за поток при пускане на вода някъде бойлера спира. Това е най лесния с най малко къртене начин .
Варианти много изпълнението е проблем.
speka_rs - майстор
Аз да попитам само защо да не може да се направи дефектно токова защита? Просто си извеждаш изкуствено заземление преди дефктно токовата защита и след нея вече 3 кабела към бойлера. Ако трябва да снимам в къщи бойлера.
Прикачен файл:
download.png
download.png (4.31 KиБ) Видяна 2117 пъти

п.с. вместо фурна слагаш бойлер и R2 показва, кога ще отвори дефектно токовата защита.
gnt69 - майстор
Най лесно с два листа хартия. Написваш

ИЗКЛЮЧИ БОЙЛЕРА.

От външната страна на вратата го залепяш с тиксо, от вътрешната страна го ламинираш /за да е по трайно/ и пак залепяш. Така става двойна защита.

Тема "Свързване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: