• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
Трифоне, днеска от 10 до 13часа има профилактика на сървърите на HmIP и няма връзка с приложението. От два дни ме информират.

Принципно когато стайният се върже към главата през AP-то и са в една обща група/стая, остават само Auto и Manual режими за избиране директно от термостата. Графици и допълнителни настройки на термостат се правят от приложението.

Когато главата е вързана към термостат и са в една група, не ви позволява да сменяте нейните настройки от приложението, а приложението ви съветва да отидете в опциите на термостата (пак в приложението) - пример: настройка на offset.

Моите ги карам от известно време на ръчен режим. Винаги подрържам минималната на която се чувства комфортно. Ако някъде се почувства хладно, вдигам с 0.5C в някои стаи до +1.5C за няколко часа и пак си връщам до минималната комфортна. Температурата ми я държат до максимум +0.5C повече от зададената. Не знам точно дали се дължи на ръчния режим или на това, че на доста места пише: След инсталация на главите и на термостата е нужно няколко дена за да се адаптират към помещението в което са сложени. Желателно е да се поддържат постоянни температури, без много промени и настройки, за да се самоадапират и да топлят прецизно. Пише че ставало в рамките на няколко дни.

При мен в началото се забелязваха доста анномалии в температурите, но сега е макс до 0.5C. Явно наистина се самоадаптират.
Последна промяна от morfei1 на чет фев 21, 2019 1:24 pm, променено общо 1 път.
И аз си гледам приложението де. Нека профилактират.
Не че много съм се притеснил за "изчезналите" опции, ама сега ми е по спокойно, хахааа.
При мен постоянно се променят условията. Като е много студено времето, затварям вратата на стаята, а когато е топло не. Радиатора е преоразмерен и помага на несретника в коридора. Обикновено държи няколко десети над, но съм забелязвал и 2 десети под зададената.
Едва ли ще се усещат от телесата, но друго си е да видиш как си си "изпипал" температурите.

Имам си връзка с приложението. За момент ми се изгуби актуалната температура.
Може и да съм пропуснал, че си имах работа навън– сменях масло на фрезата. Бардал 5w40 добре ли е?
morfei1 - специалист
12:15 вече имах връзка с приложението, само актуалната темп в хола ми "изчезна". Разбутах температурата с 0.5C нагоре/надолу опресни и се появи актуалната температура.

Бардал кат чуя и не ща и да чуя...... прехвалена работа.
morfei1 - специалист
Ето и какви са промените. Умишлено са на Английски, че на Български става една гаща-плява.
Release Notes February 2019
what's new?
-Individual sounds for alarm notifications
-Humidity warning with ventilation recommendation
-Whisper operation for radiator thermostats
-Heating failure alarm
-Minor stability and bug fixes

Release Notes February 2019

Итересни неща, по-безшумна работа на термо-главите, за сметка на по-висока консумация на батериите. Поредупреждения за висока влажност, за да проветрите и т.н.т.
Последна промяна от morfei1 на чет фев 21, 2019 6:27 pm, променено общо 1 път.
Чудну чуду напрао.
Ко му има на Бардала? Игол дабълестер 10W60 става ли за фрезата, че Кастрол рацинг наливам само на БНВето?
Manu - специалист
Още нещо от HM, което презентираха на FB страницата си, и ще е интересно за много от ползващите системата.
Вариант да управлявате старите си ключове за осветление и да ги направите "умни", без трипроводна инсталация с нула.
gnt69 - майстор
вт мар 12, 2019 10:18 amManu написа:
Още нещо от HM, което презентираха на FB страницата си, и ще е интересно за много от ползващите системата.
Вариант да управлявате старите си ключове за осветление и да ги направите "умни", без трипроводна инсталация с нула.
Като се научат да приказват на български може и да си купим. :partyman:
Manu - специалист
вт мар 12, 2019 10:37 amgnt69 написа:
вт мар 12, 2019 10:18 amManu написа:
Още нещо от HM, което презентираха на FB страницата си, и ще е интересно за много от ползващите системата.
Вариант да управлявате старите си ключове за осветление и да ги направите "умни", без трипроводна инсталация с нула.
Като се научат да приказват на български може и да си купим. :partyman:
Като гледам FB страницата им са налазили доста българчета, и аз не разбирам немски, та чакам повече инфо, тъй като не ми стават ясни някои постановки. Но това е добра новина, като гледам мъките на някои със старите инсталации и опитите да направят умни изпълнения. Виждам, че има и други приложения, май... Толкова за сега. Този сезон, така или иначе, от много работа не ми остана да се оборудвам с HM. Но ме печелят определено и с новите джаджи. :)
gnt69 - майстор
вт мар 12, 2019 10:51 amManu написа:
Като гледам FB страницата им са налазили доста българчета, и аз не разбирам немски, та чакам повече инфо, тъй като не ми стават ясни някои постановки. Но това е добра новина, като гледам мъките на някои със старите инсталации и опитите да направят умни изпълнения. Виждам, че има и други приложения, май... Толкова за сега. Този сезон, така или иначе, от много работа не ми остана да се оборудвам с HM. Но ме печелят определено и с новите джаджи. :)
Мене пък ме загубиха с тия цени от 100 лева за глава. Поне да са бяхя напънали да го публикуват в Ютуб със субтитри.
Manu - специалист
вт мар 12, 2019 10:58 amgnt69 написа:
вт мар 12, 2019 10:51 amManu написа:
Като гледам FB страницата им са налазили доста българчета, и аз не разбирам немски, та чакам повече инфо, тъй като не ми стават ясни някои постановки. Но това е добра новина, като гледам мъките на някои със старите инсталации и опитите да направят умни изпълнения. Виждам, че има и други приложения, май... Толкова за сега. Този сезон, така или иначе, от много работа не ми остана да се оборудвам с HM. Но ме печелят определено и с новите джаджи. :)
Мене пък ме загубиха с тия цени от 100 лева за глава. Поне да са бяхя напънали да го публикуват в Ютуб със субтитри.
Те и българските не са евтини. Мисля, че ги бях поствал назад.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: