Най - вълнуващия въпрос зимно време.
road_runner - специалист
Здравейте,

от няколко дни ми прави впечатление, че се чува едно леко шумене от винтила на радиатора , а е сложен под 2. Дори при завъртяно на * положение, радиаторът си топли леко, те. явно тече вода и не затваря до край.

Взех смених главите на два радиатора, на другия същата глава успя да затвори и да изстине радиатора за 30ина минути.
На проблемния погледнах, не е блокирал този шифт, който стърчи от винтила, като го натисна с ръка се движи. За да спре притокът на вода обаче ми се налага да го натисна с отвертка на вътре.

Пробвах номера със стотинка в термоглавата - тогава затваря и радиаторът изстива.

Някакви идеи, или само смяна на винтила ми е решението?

Ако реша да го оставя със стотинка, дългосрочно кофти ли е? T.e там някакви пружини и т.н да не ги скапя да са постоянно под натиск??
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе няма да ги скапеш, ама един вентил струва 10-15лв. То не си струва писането, нито пък отговарянето :cool:
road_runner - специалист
КАто се замисля, по-добре да не чакам края на отоплителния сезон, а да си сменя сега, ще спра централно на входа на апартамента всичко и ще развиваме явно...

Това, което трябва да търся какво му е точното име- ъглов винтил за парно? Тръбите излизат от стената,
preslav - майстор
Мен ако питаш карай със стотинка докато изкара, че вентилът е 10-15 лв. ама да спреш парното на входа, да източиш системата, после да я напълниш, да обезвъздушаваш и т.н. не е най-умното решение за конкретния момент. Да не съм черноглед, ама ако нещо не се получи от първия път??? Освен това можеш да спреш водата и да я източиш само в конкретния щранг, а не на целия вход да му бастисаш парното.
вт мар 12, 2019 3:18 pmpreslav написа:
Мен ако питаш карай със стотинка докато изкара, че вентилът е 10-15 лв. ама да спреш парното на входа, да източиш системата, после да я напълниш, да обезвъздушаваш и т.н. не е най-умното решение за конкретния момент. Да не съм черноглед, ама ако нещо не се получи от първия път??? Освен това можеш да спреш водата и да я източиш само в конкретния щранг, а не на целия вход да му бастисаш парното.
Пресли, той пише за входа на апартамента. Явно е с хоризонтално разпределение блока.
Не виждам проблем със стотинката. Та нали щом не затваря, значи нещо не достига. Стинката опрая раотата.
preslav - майстор
вт мар 12, 2019 4:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт мар 12, 2019 3:18 pmpreslav написа:
Мен ако питаш карай със стотинка докато изкара, че вентилът е 10-15 лв. ама да спреш парното на входа, да източиш системата, после да я напълниш, да обезвъздушаваш и т.н. не е най-умното решение за конкретния момент. Да не съм черноглед, ама ако нещо не се получи от първия път??? Освен това можеш да спреш водата и да я източиш само в конкретния щранг, а не на целия вход да му бастисаш парното.
Пресли, той пише за входа на апартамента. Явно е с хоризонтално разпределение блока.
Не виждам проблем със стотинката. Та нали щом не затваря, значи нещо не достига. Стинката опрая раотата.
Виднага си зеам думите назад, ако си хортуваме за локално парно, всеки е свободен да си го спре когато му е кеф, ама аз (с моята грандомания) все си мисля за парно на два входа с 40 апартаментски врати.
road_runner - специалист
Да, даже имам и кранове вътре отделни, ама са отстрани на едни гардероби и не ми се мести, по-лесно е да спра на целия апартамент след топломера на етажа за моя апартамент.
Тъпото е, че не знам дали има някакви тънкости - от типа да не се стяга до край, да се сложи някакви смазки/пасти за уплътнение и т.н. Никога не съм го правил.

Да не стане да ми прокапе и пак наново всичко.
preslav - майстор
вт мар 12, 2019 5:08 pmroad_runner написа:
Да не стане да ми прокапе и пак наново всичко.
Анджък, трай си до края на сезона, пък после експериментирай.
Аслъ, да повика ВиК приятел, като тури край на отоплението.
fox_vt - майстор
И за какво ти е да затваря докрай вентила?Мислиш че губиш нещо ли :lol:

Тема "Винтил на радиатор не затваря до край?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: