Най - вълнуващия въпрос зимно време.
penchev.r - специалист
За тези парички е бомба и добре се върже с горелка грейко.Сега на лято ще взема още един за офисите.
pechkata - специалист
вт фев 26, 2019 12:24 pmpenchev.r написа:
вт фев 26, 2019 8:47 ampechkata написа:
Браво мн. добре и колко люспа гориш със Златния огън за 24 ч. ...?
Същия е котела.Между 25кг-30кг от -5гр. до към+5гр. 130кв на 24-25 градуса по стаен.Горелката се спира единствено когато се чисти пепелник и котел.
Бре ти уби коня с прашка - че те Грейко котлите нямат такова КПД...
И сега кажи че имаш 15 см. външна изолация от каменна вата и т. н. ...
Ма ти сериозно ли говориш...?
penchev.r - специалист
Не мисля че съм седнал да говоря празни приказки!Няма нищо странно и изхвърлящо! Тука не става дума кое какво КПД има и няма как да го замеря...И да имам изолации вътре,вън,под и тавани..
Стоян Петришки - специалист
Здравеите някои монтирал ли е пелетна горелка грейко на котел DEFRO KDR 15
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе то ще стане, ама какво ще хване от топлината едно малко котле за въглища :?
Стоян Петришки - специалист
Вариант е повдигането на кутия ако няма водна риза на пода
pechkata - специалист
съб фев 23, 2019 10:18 pmTzinata написа:
Ако Грейкото е номер 1 при пелетните, Карпата е номер 1 при чугунените. Така че ще видим...
Чакаме със нетърпение да прочетем отзивите...
Tzinata - специалист
ср мар 13, 2019 8:37 ampechkata написа:
съб фев 23, 2019 10:18 pmTzinata написа:
Ако Грейкото е номер 1 при пелетните, Карпата е номер 1 при чугунените. Така че ще видим...
Чакаме със нетърпение да прочетем отзивите...
Не мога да кажа колко е точно разликата в разхода. Много се сгря времето и не можах да добия точна представа. Иначе всички останали фактори са в полза на Грейко.
1. Почистването е в пъти по лесно (направо се '' родих'')
2. Котела е добре уплътнен от никъде не излиза пушек или влиза ''паразитен'' въздух само каквото вентилатора вкара и то на правилното място.
3. Грейкото изстива много по бавно и от там пуска много по бързо топла вода към системата след старт.
4. Не се влияе толкова от промяната в тягата на кумина колкото стария.
От 10-20дни го паля по за два часа вечер и ми гори по около чувал на ден.
За сега толкоз, по точни резултати за разхода догодина. :wink:
andy_forresite - майстор
Относно почистването на топлообменните повърхности естествено че е по-добре от чугунените от едно време. Там са ръбове, ръбчета, завои, кьошенца, оребрения ... ламаринки, тук-там някой винкеУ. А тук в първи ход има 4+1 прави широки повърхности, през които с четката се събаря пепеляка без да се спорива в нищо. Във втори и трети ход с бояджийска четчица омиташ пепелта да падне в дупките, дърпаш ръчката (където я има) от първа до 8-ма предавка и после на обратно и остава отделението под тръбите.
Изстиването при мен е за 8 часа да загуби 25 градуса - от 61° в 23:30 (вече без огън) в 07:30 сутринта са 36. Разбира се в горната част на котела. Долу е към 23-24. Като слоесто загрят бойлер.
30-ката е 120-30 литра и не съм сигурен че подава по-рано топлина от чугунен, който при всички случаи е с по-малко литри вода. Но както и да е.
Относно припушването при запалване - има откъде да изкара пушиляк и това е 6-милиметровата дупчица по средата на вратата откъм пантите. В такива случаи му отварям клапата от ръчката и спира да пушляви. Това се случва при е такова време като сегашното. Стартирам го в 16:30 ч и към 16:35 почва да пропушва от там защото навън температурата все още е сравнително висока.
Evgeniy - майстор
Andi,
Това с клапата и ръчката съм го мислил в такъв вариант- ако има как да монтираш към нея от старите регулатори на тягата със синджирчето дето отваряха и затваряха вратичката на пепелника, тогава ще имаш байпас при студен котел, който ще се затваря като се стопли.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: