Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Здравейте,
жената ми писка че я дразни тавана в спалнята и иска ламперия дървена боядисана в бяло. И аз се дърпах но изведнъж ме осени идеята че м/у гредите на тавана мога да сложа изолация, първоначално мислех каменна вата или тая на руло , но после се сетих че ламперията не запечатва като картона и може да има вредна финна прах ........... и за това заложих на EPS 5см Аустротерм добра плътност без да го лепя само го стискам м/у гредите , а те също падат надолу 5см и стана калъп, на всякъде чета че EPS диша нали да не се притеснявам за конденз и мухъл, от горна страна плочата е налепена с 5см XPS :? :? :? :?
stefko - помощник
Да EPS-а е паропропусклив, така че щом до сега не е имало кондез и мухъл, след интервенцията още по-малко вероятно да се появи.
bmahob - майстор
:-D Дано! Ох ей са я удуших на спалнята и ще напраа разхода 1,5т на сезон :lol: :lol: :lol: :lol:
шоп - майстор
Успехи!

Аз не бих сложил тази пожароопасна комбинация от дърво+стиропор :idea:
Всеки си мисли, че пожар при него няма да се случи,но...

Аз бих заложил на ГК + ПАРОБАРИЕРА + каменна вата + метална носеща конструкция. Така избягваме горимите елементи.

Паробариерата е 100% преграда за финните прахови частици.
Ако се търси елемента на дървената ламперия и то боядисано в бяло ако проявим малко въображение с ГК моге да се имитира на 100% ефекта на нут и перо.

В момента няма как да сте сигурни, че влагата преминала през стиропора и достигнала плочата няма да кондензира и да прави незабележим за окото, но вреден за здравето мухъл и плесен.
8180 - майстор
ср мар 13, 2019 4:26 pmstefko написа:
Да EPS-а е паропропусклив, така че щом до сега не е имало кондез и мухъл, след интервенцията още по-малко вероятно да се появи.
Като цяло не бих бил толкова категоричен. Местата на ЕПС и ХПС са разменени (теоретично) и би могло да е проблем. Между двата слоя изолация под/в "плочата" (не става ясно каква е) температурата се очаква да бъде ок. половината от разликата вътре-вън, а пропускливия ЕПС не възпрепятства влагата да стига до там.

П.П. Шопа ме е изпреварил - съгласен с него.
fbr - майстор
ср мар 13, 2019 3:50 pmbmahob написа:
Здравейте,
жената ми писка че я дразни тавана в спалнята и иска ламперия дървена боядисана в бяло.
Смени позата :lol:
preslav - майстор
ср мар 13, 2019 6:55 pmfbr написа:
ср мар 13, 2019 3:50 pmbmahob написа:
Здравейте,
жената ми писка че я дразни тавана в спалнята и иска ламперия дървена боядисана в бяло.
Смени позата :lol:
По-добре жената.
grants - специалист
Еееее колеги, спирайте пиенето :drinkers: :drinkers: :drinkers:
bmahob - майстор
Късно е вече.... Готов съм утре редя первазите.... Плочата отгоре не в голото подпикривно пространство, явява се таванска стая склад и юисля т една идея по добре..... Ще видим...

Тема "Изолация в спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: