Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
deianr - специалист
Здравейте,
това чудо на китайската техника изчатка и спря да работи. Знам, че не си струва да се ремонтира, но понеже ме човърта отвътре да видя какво е станало, моля докосвалите се до такова нещо да споделят мнение.
1. Проверих захранващия кабел - ток има.
2. Измерих нагревателя - единия дава към 50 Ома, другия към 55 Ома.
3. Терморегулаторът работи.
4. Превключвателят също работи и подава ток на верните изводи - 1 - вентилатор, 2 - към единия нагреател, 3 - към двата нагревателя.
Вентилаторът и лампичката не работят. На никоя позиция. Съответно и не нагрява.
Този елемент някаква защита ли е, или просто го играе лустерклема, свързваща няколко кабела?
Изображение
fbr - майстор
Да. Търси някъде над нагревателя ето такъв елемент. Би трябвало да е прекъснал, понеже двигателя на вента е клеясал. Изображение
plamen6703 - майстор
Измери или шунтирай термопредпазителят и ако е прекъснал след като го възстановиш провери вентилатора дали се движи свободно, дали не е събрал прах и да задържа и за това да е изгорял / ако е изгорял/ термопредпазителят :wink: ! :partyman:
deianr - специалист
Има го елемента, но не е прекъснал. Зумерът на мултицета пищи - свързвам на тези два извода, което би трябвало да е цялата защита на нагреателя.
Онова като капсула на предната снимка, какво е?
Вентилаторът се върти свободно и с инерция на ръка.

Изображение
plamen6703 - майстор
Ползвай зумера на мултицета да откриеш къде е прекъснала веригата, виж има ли защита при падане или преобръщане, това е работа за първокласник :wink: ! :partyman:
deianr - специалист
Прав беше. Оказа се най-голямата глупост - прекъснат захранващ кабел. Не знам как обаче като го мерих, беше ОК, явно се е усуквал. Точно там, където влиза в печката, на чупката.
моля, някой да отговори за тази джаджа в началото - само съединява 3 кабела или има нещо друго. моята печка работи превключвателя и термостата, както и вентилатора, но не се включват нагревателите, въпреки че има ток в началото им.
Andri01 - майстор
Съединител,изолиран.
kozl - майстор
чет дек 08, 2022 5:04 pmkrasi2571 написа:
моля, някой да отговори за тази джаджа в началото - само съединява 3 кабела или има нещо друго. моята печка работи превключвателя и термостата, както и вентилатора, но не се включват нагревателите, въпреки че има ток в началото им.
А нагревателя като на предната снимка ли е или е керамичен?

Тема "Ремонт на вентилаторна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: