• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт мар 12, 2019 10:37 amgnt69 написа:
Като се научат да приказват на български може и да си купим. :partyman:
Русе, бе ти толко заклет домошар ли си? Не хойкаш ли насам-натам?
Аз неска изчезвам за седмица и контрола е у жоба ми. Няма топля на 22 градуса нахакерне я!
Всъщност, ши са прибера у петък, само зарад перушините, да събера яйцата и да досложа храна в силозите. Водата е измислена вече.
gnt69 - майстор
вт мар 12, 2019 3:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Русе, бе ти толко заклет домошар ли си? Не хойкаш ли насам-натам?
Аз неска изчезвам за седмица и контрола е у жоба ми. Няма топля на 22 градуса нахакерне я!
Всъщност, ши са прибера у петък, само зарад перушините, да събера яйцата и да досложа храна в силозите. Водата е измислена вече.
Не съм са изоставил не се притеснявай. Парното ми е перфектно балансирано и като стопля в хола където са 4 радиатора в спалните е също толкова, в баните +2 градуса отгоре да е топло и приятно. Ама 100 лева за глава не давам чи имам 12 радиатора и 2 лири.

Прикачен файл

Screenshot_20190312-172058.jpg
Screenshot_20190312-172058.jpg (16.44 KиБ) Видяна 1354 пъти
вт мар 12, 2019 5:29 pmgnt69 написа:
вт мар 12, 2019 3:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Русе, бе ти толко заклет домошар ли си? Не хойкаш ли насам-натам?
Аз неска изчезвам за седмица и контрола е у жоба ми. Няма топля на 22 градуса нахакерне я!
Всъщност, ши са прибера у петък, само зарад перушините, да събера яйцата и да досложа храна в силозите. Водата е измислена вече.
Не съм са изоставил не се притеснявай. Парното ми е перфектно балансирано и като стопля в хола където са 4 радиатора в спалните е също толкова, в баните +2 градуса отгоре да е топло и приятно. Ама 100 лева за глава не давам чи имам 12 радиатора и 2 лири.
Ехеееееееее!
Имам смътен спомен, че си показвал BBoilа си, ама съм забрайл.
s_s1 - специалист
вт мар 12, 2019 5:29 pmgnt69 написа:
вт мар 12, 2019 3:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Русе, бе ти толко заклет домошар ли си? Не хойкаш ли насам-натам?
Аз неска изчезвам за седмица и контрола е у жоба ми. Няма топля на 22 градуса нахакерне я!
Всъщност, ши са прибера у петък, само зарад перушините, да събера яйцата и да досложа храна в силозите. Водата е измислена вече.
Не съм са изоставил не се притеснявай. Парното ми е перфектно балансирано и като стопля в хола където са 4 радиатора в спалните е също толкова, в баните +2 градуса отгоре да е топло и приятно. Ама 100 лева за глава не давам чи имам 12 радиатора и 2 лири.
Това как се случва;
с какъв софти хард?
чет мар 14, 2019 11:00 pms_s1 написа:
вт мар 12, 2019 5:29 pmgnt69 написа:
вт мар 12, 2019 3:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Русе, бе ти толко заклет домошар ли си? Не хойкаш ли насам-натам?
Аз неска изчезвам за седмица и контрола е у жоба ми. Няма топля на 22 градуса нахакерне я!
Всъщност, ши са прибера у петък, само зарад перушините, да събера яйцата и да досложа храна в силозите. Водата е измислена вече.
Не съм са изоставил не се притеснявай. Парното ми е перфектно балансирано и като стопля в хола където са 4 радиатора в спалните е също толкова, в баните +2 градуса отгоре да е топло и приятно. Ама 100 лева за глава не давам чи имам 12 радиатора и 2 лири.
Това как се случва;
с какъв софти хард?
Кого питаш?
s_s1 - специалист
Който ми отговори.
Трябва ми някаква система за мониторинг и контрол на отоплението в къщи.
Може би ще трябва да направя нова тема с въпроси. На няколко пъти си говорих с тези от Интиел, но те нямат решение за моя случай.
пет мар 15, 2019 9:04 ams_s1 написа:
Който ми отговори.
Трябва ми някаква система за мониторинг и контрол на отоплението в къщи.
Може би ще трябва да направя нова тема с въпроси. На няколко пъти си говорих с тези от Интиел, но те нямат решение за моя случай.
Ми прочети тая отначало!
С какво разполагаш?
s_s1 - специалист
Вече 2 пъти я изчитам, но понеже не разбирам нито немски, нито английски, не мога да разбера дали ще ми свърши работа.
На първо място ми трябва да може да измерва електроенергия и да работи с ПИД логика, за да "пълня" бойлер с енергия от слънчев колектор или от ТП на нощна енергия в зависимост от външна темп, което ми е по-евтино.
Трябва да ми смята средно дневно до каква темп. трябва да загрее, за да ми стигне за следващия ден.
И др. работи, но това е основно.
пет мар 15, 2019 12:13 pms_s1 написа:
Вече 2 пъти я изчитам, но понеже не разбирам нито немски, нито английски, не мога да разбера дали ще ми свърши работа.
На първо място ми трябва да може да измерва електроенергия и да работи с ПИД логика, за да "пълня" бойлер с енергия от слънчев колектор или от ТП на нощна енергия в зависимост от външна темп, което ми е по-евтино.
Трябва да ми смята средно дневно до каква темп. трябва да загрее, за да ми стигне за следващия ден.
И др. работи, но това е основно.
Нищо не четеш ти, ама...къкто и да е. Тука на немски говоря само на кучката си.
Пусни си нова тема, че дека е ПИД логика, дека са БМСи.....!!!
Стигнах ти до подарения Бош и спрях да чета, а и ти не каза с ко разполагаш.
s_s1 - специалист
Публикувах нова тема, да не спамим тази:
viewtopic.php?f=10&t=61783&p=969353#p969353
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: