• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
harley davidson - специалист
нед фев 03, 2019 1:16 pmharley davidson написа:
Може на andro440 да му допадне повече,ако не е започнал вече ракетната..Той и сезона приполви..!!
8см.квадрат висока 90 см ,широка 65см. развива около 380* мерено с лазер по корпуса.Димни на изхода не повече от 200*.Работи по време на теста с иглолистни пелети. За час и 30-40мин изгори около килограм. Стартира много добре,но се разпуши когато и свършиха пелетите.. :cry: Трябва да се заиграя с това. :? [-o< .Инъче ракетната ми се струва по-добре и по-сигурна. :yawinkle: Тази е лека-15кг. и може да се закачи за стена.. :cool: Вътре е с подвижна горивна камера от неръждавейка,подвижна скара и пепелник отделно.Клапа за вторично подаване на въздух.Сега изработвам резервоара за пелети,който за три секунди се превръща в горивна камера за дърва като се изкарва тази на пелетки и на нейно място само се нанизва новата. :) Тя е с двойно по-големи размери.Но ,ако трябва да избирам на 100% ракетната и давам 100 за сметка на 70% от новата.Та опитах се де... :axe: Трябва ми време и различни условия на тестове за да изравня резултата-ако изобщо мога.Ако се бях спретнал за половината от това време можеше да спретна една ракетна,ама пусто любопитство.. #-o Е поне се постарах :supz: :supz:
Djack - специалист
Здравейте! Имам нужда от съвет. Днес си довърших ракетната печка. Няма да и слагам кюмбе, а ще е открита за двора. Един вид пиростия, ама на дърва. Ще си пека пипер и мръвки на нея. Довърших я днес и я запалих, но не дърпа като хората. Не съм направил още вратичките и вторичния въздух, но ми се струва, че нещо не е наред. Сега ще ви покажа схемичката, да си кажете мнението. Въпреки, че няма още вратички, контейнера за горивото и долната дупка за пепелта ги запушвах с импровизации разни.
На няколко пъти се опитва да захапе като хората, но въпреки това максималната температура, която постигнах в горивната камера е 290'С. Това в долния квадрат е преграда с отвори за пепелта. Пламъка ми се струва малко жълтав и я няма тази турбуленция, като в клипчетата в нета.
Идеята е при нормална работа да остава отворен само този отвор, който е 3 см. и горния естествено за пламъка. Всичко друго се затваря.
Благодаря ви предварително!

Изображение
чет мар 14, 2019 7:36 pmDjack написа:
Здравейте! Имам нужда от съвет. Днес си довърших ракетната печка. Няма да и слагам кюмбе, а ще е открита за двора. Един вид пиростия, ама на дърва. Ще си пека пипер и мръвки на нея. Довърших я днес и я запалих, но не дърпа като хората. Не съм направил още вратичките и вторичния въздух, но ми се струва, че нещо не е наред. Сега ще ви покажа схемичката, да си кажете мнението. Въпреки, че няма още вратички, контейнера за горивото и долната дупка за пепелта ги запушвах с импровизации разни.
На няколко пъти се опитва да захапе като хората, но въпреки това максималната температура, която постигнах в горивната камера е 290'С. Това в долния квадрат е преграда с отвори за пепелта. Пламъка ми се струва малко жълтав и я няма тази турбуленция, като в клипчетата в нета.
Идеята е при нормална работа да остава отворен само този отвор, който е 3 см. и горния естествено за пламъка. Всичко друго се затваря.
Благодаря ви предварително!

Изображение
Повдигни "коминът"! Направи го по висок и го увий с вата!
Истинската ракета обръща посоката надолу, след това, евентуално хоризонтална част, за подобряване на усвояването, нагоре и навън.
При теб, само по висока последна част ще оправи нещата.
Тъкмо ще ти е по удобна като височина.
Djack - специалист
Тия дворните не ги изолират! Височината и аз си я мислех за проблем, ама 60 см. + 20 за крачета, + едни 10/15 за повдигане и като сложим скарата или тавата вече ще излезем от зоната на комфорта!
vrangelov - специалист
Опитай следното:
Удължи хоризонталната тръба така, че разстоянието между двете тръби, които влизат в нея да се увеличи.
Чупката, долу в дясно, която кара огъня да прави 90 градусов завой, я направи на две по 45.
След като не можеш да удължаваш вертикалната тръба, удебели я. И диаметъра, и стената.
speka_rs - майстор
Колега само да попитам със сухи дърва ли правиш тестовете? Ако не са сухи на барут ракетната печка не работи.
harley davidson - специалист
Изображение
[/quote]
Можеш да опиташ следното..Изрежи парче ламарина със размери тези на вътрешната част на 16-те см. След като разпалиш я приплъзни по вътрешната страна на вертикала по който подаваш дървата. Т.е. зад пластината да ти остане онази част със трите сантиметра.Ламарината трябва да е толкова дълга,че да стига долната част на хоризонталния квадрат като препречва въздушния поток както от там където все още не си сложил вратичка,така и потока от въздух от трите см.По този начин потока ще ти е по-концентриран...Ако това незработи ефикасно опитай да "спънеш" пластината на см. и половина преди да е достигнала долната си точка от опита ти преди това.Направи я достатъчно дълга за да можеш с лекота да я вадиш.. Успех...,ако съм помогнал..
Djack - специалист
Благодаря на всички, които се включват с идеи и предложения! Днес пак изгледах 100-тина клипчета и това припушване от контейнера се забелязва при всички печки, които са с близки височини на контейнера и вертикалната тръба! Явно наистина първото с което ще трябва да започна е с увеличаване на тягата, като удължа малко вертикалната тръба. Проекта е на ранчото и имам възможност да бачкам само на почивките, ама ще ви държа в течение за всички конструктивни промени. Ще сложа вратички, ще удължа вертикалата, добавъчен въздух след горивната камера, крачета, боя и т.н.. Ако пак не се получи, ще опитам с по-малък размер профил, че това е другата разлика която откривам между моята и хорските! Масово се използват 100-120мм., докато при мен е 160м. което си е доста, особено отнесено към височината на вертикалната тръба!
Поздрави на всички! :partyman:
Има ли някой запознат с професионалисти които биха могли да инсталират термо камини като тези на https://www.nunnauuni.com/en/ ? Искаме да си поръчаме от там, но не можем да намерим дистрибутори или инсталатори за Бг. А и чакаме отговор от фирмата. Тези камини както се вижда работят на принципа на ракетните печки, но акумулират топлината и я отдават бавно след това.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Ракетна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: