• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всички въпроси за вилата.
kr1100 - майстор
@ dragonn2
Браво.Но имам въпроси : правен ли е проект и има ли съгласуване в община / кметство?
Питам защото и аз замислям подобен навес , но имам "добри" съседи, а като гледам има лят бетон и плоча. Та цитираните съседи веднага ще ме изпеят .
i_m - помощник
Браво.Станало е супер. =D>
шоп - майстор
+1 и от мен.
Ако навеса бе мой не бих използвал поцинкованите прави и винкелови планки. Много са грозни и не се вписват.

Моя навес. 8х4м клинкер и 9х4,5м покрив без метални планки.

Прикачен файл

SAM_9644.JPG
dragonn2 - специалист
вт яну 15, 2019 4:21 pmkr1100 написа:
@ dragonn2
Браво.Но имам въпроси : правен ли е проект и има ли съгласуване в община / кметство?
Питам защото и аз замислям подобен навес , но имам "добри" съседи, а като гледам има лят бетон и плоча. Та цитираните съседи веднага ще ме изпеят .
Не е съгласувано с общината, нито има план, но ме съмнява някой да прави проблем. В моят случай къщата е в малко село и то най-накрая, преди полето, даже май се води вила... Пък и съседите не са зли :). Пожелавам ти успех с начинанието.

@шоп - въпрос на вкус. На мен пък специално планките много ми харесват и затова реших да ги има.

Проектът за тази година (може би) е да се загради една трета от навеса и да се преустрои в баня и тоалетна, че къщата разполага само с външна тоалетна. Но за момента не е сигурно дали ще е под навеса или ще се използва стая от къщата, или дали изобщо ще се прави. Като се изяснят нещата ще пусна отделна тема за да не цапаме тази.
nikolov333 - майстор
ср сеп 13, 2017 3:22 pmРуди написа:
* * *
Скоро ми попадна едно такова моделче за навес:
Изображение

В план размерите са 6 на 8 метра, без вътрешни подпори, с едни такива детайли:
Изображение

Изображение

Разбира се, освен дърводелските сглобки, имаше и винтове...
Руди, интересно ми е как изглежда моделчето цитирано по-горе, ако можеш да го постнеш тук, понеже линковете ти са невалидни вече..
Руди - майстор
пет мар 15, 2019 1:26 amnikolov333 написа:
Руди, интересно ми е как изглежда моделчето цитирано по-горе, ако можеш да го постнеш тук, понеже линковете ти са невалидни вече..
Прикачен файл:
model.jpg
Прикачен файл:
detl.jpg
Прикачен файл:
det2.jpg
det2.jpg (109.16 KиБ) Видяна 2585 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср яну 16, 2019 4:06 pmшоп написа:
Ако навеса бе мой не бих използвал поцинкованите прави и винкелови планки. Много са грозни и не се вписват.
Виж по-долу, още стоманени атрибути, дето противоречат на идеята за изцяло чиста(pure) дървена сглобка и до голяма степен, според някой, загрозяват дървото. Прибавената стомана, пък според други, имала безпочвените претенции, да прави връзките по-здрави и сеизмично по-витални!
BLUE-то обаче, като груб материалист, му е трудно да вникне във фините естетични нюанси и затова тъпо и упорито повтаря, че най-хубавото нещо, което може да си пожелаят дървените колони и греди е стоманена връзка, проектирана с вдъхновение и радваща се на виртуозно изпълнение.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
A1.jpg
A1.jpg (108.6 KиБ) Видяна 2550 пъти
Прикачен файл:
A2.jpg
Прикачен файл:
A3.jpg
A3.jpg (58.44 KиБ) Видяна 2550 пъти
Прикачен файл:
A4.jpg
A4.jpg (76.05 KиБ) Видяна 2550 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
B1.jpg
Прикачен файл:
B2.jpg
B2.jpg (29.12 KиБ) Видяна 2549 пъти
Прикачен файл:
B3.jpg
B3.jpg (56.51 KиБ) Видяна 2549 пъти
Прикачен файл:
B4.jpg
B4.jpg (45.12 KиБ) Видяна 2549 пъти
бат Вальо - специалист
И аз завърших един такъв навес скоро. Излях плоча, вдигнах стени с бетонни блокчета на кито легнаха хоризонталните греди. Забих греди 10х10 в почата на втория етаж с анкери през 50 см. Наредих ребра 5х10 през 70 см и отгоре покрих с кофражни дъски. Нараво същия навес като от снимките. :) Само планки не съм ползвал щот ми са грозни, а едни изродски самопробивни винтове с големи глави.Ребрата не са провиснали грам след поставянето на битумните керемиди, но аз ползвах паропропускливо фолио за олекотяване.
Между другото имам навес дълг 5м и широк 4 където съм слагал ребра 5х10 през 1.2 м и все още не е паднал.:) единствено земата се качвам да му махам снега като стане 30-40 см ... за всеки случай.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Съвет за малка площадка и дървен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: