• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bmwww - специалист
Здравейте , въпроса ми е бърз и конкретен ! Харесах имот/вила в регулацията на града , има ток , но няма ВиК . Въпроса ми е законово има ли пречки ВиК да ми пуснат вода - ако не то каква е процедурата и ориентировъчно като цена ? Също така понеже съм сигурен , че няма канализация то как се решава този проблем ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Конкретно, според мястото
gogyto - специалист
Значи вилна зона, на кооперации, доста пари или по-вероятно няма дебит и начин, по-добре поразпитай на място.
bmwww - специалист
Има вода една от къщите , но е на 500м . Проблема е , че до конкретната къща са ниви т.е. частна собственост и предполгам , че не може !
plamen6703 - майстор
нед мар 17, 2019 4:09 pmbmwww написа:
Здравейте , въпроса ми е бърз и конкретен ! Харесах имот/вила в регулацията на града , има ток , но няма ВиК . Въпроса ми е законово има ли пречки ВиК да ми пуснат вода - ако не то каква е процедурата и ориентировъчно като цена ? Също така понеже съм сигурен , че няма канализация то как се решава този проблем ?
Законово няма никакъв проблем ВИК да ти пуснат вода, все пак са търговско дружество и продават вода, но никой от нас не знае дали има техническа възможност да ти предоставят такава услуга. За целта се ходи в местно ВИК дружество и в приемната се прави справка, там са обявени и необходимите документи и ценоразписа на извършваните услуги от дружеството :wink:
Успех! :partyman:
Antonii - майстор
В накои случаи по изгодно излиза да се направи сондаж.
Не се влиза взаимоотношения с монополиста ВиК и водата излиза в пъти по-евтина.
За канализацията вече има измислени еднофамилни пречиствателни комплекси.
шоп - майстор
нед мар 17, 2019 7:25 pmAntonii написа:
В накои случаи по изгодно излиза да се направи сондаж.
Не се влиза взаимоотношения с монополиста ВиК и водата излиза в пъти по-евтина.
За канализацията вече има измислени еднофамилни пречиствателни комплекси.

+1
аз имам водопровод, но съм скъсал тотално с монопола. Сондаж и хидрофор излизат много по-евтино.
Водата за пиене така и така е минерална от машина.
bmwww - специалист
Добре , а един малко по различен от ВиК въпрос . Харесвам си парче земя - земеделска,нива или парцел(УПИ,ПИ) без значение . Как мога да разбера кой е собственика на тази земя ? Предлага ли се някъде такава справка ? Или ако случайно е на общината , има ли начин общината да ти продаде земя върху която да си вдигнеш къща ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Закон за Устройство на Територията
naster - майстор
Отива се в местното дружество с виза и нотариален акт. Купуваш изходни данни и подписваш предварителен договор, за да го приложиш към РС. Иначе справка за собствеността май трябва да имаш човек в общината. Като цяло вече е незаконно споделянето на лични данни към трети лица, които не са МВР, или оператор/админ на лични данни. ЗЗЛД
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за имот без ВиК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: