Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
prascho - майстор
Привет,

Вкъщи имаме двукрилна врата 1.5м, която искам да заменя с врата 90-100см за хол. Идеята е да осигуря възможност за преграждане на коридор от стълбищна клетка.

Имате ли представа от къде може да се закупи качествена интериорна врата с каса на относително сносна цена в София. Вратите, които ползваме са от иглолисен материал. Търся нещо сходно. Може и някакво ПВЦ, което е с дървесен декор. Стената е около 30см. Благодаря предварително
nikolov333 - майстор
Не знам дали е за София, но виж тази тема.. viewtopic.php?f=6&t=61611
prascho - майстор
Благодаря :). Ще погледна на място, пък да видим.
prascho - майстор
Днес посетих два магазина и като цвят /визия/ ми допадна посочената врата от линка и прикачената снимка.

https://bauhaus.bg/interiorna-vrata-kap ... ava-dyasna

Производител Украйна. Нямам представа за качеството на покритието (това ме притеснява най-много). Крилото е тежко (поне това, което е 90см) и изглежда масивно. Дори се учудвам, че пише пчелна пита пълнеж (аз си го представям картон под формата на пита). Доста по-тежка е от други врати, които повдигнах и бяха леки като перце.

Недостатък - касата е 7см, докато моята стена е 30см. Трябва да се купува трета панта и обков.

Също така крилото е право отрязано. Пример, вратите на "Gradde", пък и тези от иглолистна дървесина вкъщи са Г образен сряз, който ляга върху перваза.

Имате ли впечатления от тези врати?

Прикачен файл

vrata_ukrainska.jpg

Тема "интериорна врата за София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: