• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Аз съм със старото управление с камина GF18 гори около чувал и половина пали в 05:00 и гасне в 23:00 подържа около 23гр. Как да смъкна още разхода
съб фев 23, 2019 8:38 pmigroshkov написа:
Аз съм със старото управление с камина GF18 гори около чувал и половина пали в 05:00 и гасне в 23:00 подържа около 23гр. Как да смъкна още разхода
Топлоизолация.
Другото е за сметка на комфорта- температурата с градус надолу, графика на отопление с 2 часа по малко. 6-22ч.
Заигравките с настройки спестяват, но не колкото първото.
ludtadranka - напреднал
Здравейте, имам голямо желание да премина на камина с водна риза на пелети, като в момента съм на такава с твърдо гориво. Апартамента ми е 96 м2 като е изцяло саниран и с пвц дограма. Спрял съм се на GFN24 или 30.Може ли малко мнения дали ще се справя с отопление в действителност с този разход който повечето пишете, защото ако съдя по сегашната Прити 17+5, би следвало да е ок! Благодаря предварително!
burner - специалист
съб мар 16, 2019 9:35 amludtadranka написа:
Здравейте, имам голямо желание да премина на камина с водна риза на пелети, като в момента съм на такава с твърдо гориво. Апартамента ми е 96 м2 като е изцяло саниран и с пвц дограма. Спрял съм се на GFN24 или 30.Може ли малко мнения дали ще се справя с отопление в действителност с този разход който повечето пишете, защото ако съдя по сегашната Прити 17+5, би следвало да е ок! Благодаря предварително!
[/quote
Зет ми отоплява 104 кв апартамент с 25 кВт котел, аз отоплявам етаж от къща 65 кв с 13 квт камина. С добра изолация и дограми сме. И на двамата ни идват много киловатите. При температури над 10° преминаваме на климатици, защото устройствата изключват. Според мен една Алфа Плам 18 квт ще ти е добре. В никакъв случай 30 квт. Все пак отчети в кой географски район си, надморска височина, дали отопляват под теб, над теб...Внимавай много и не се доверявай на продавачите, а говори с ползващите камини, за да не ревеш после, че ти прегрява камината. Много добре правиш, че първо питаш тук. Дано и други ти дадат съвет, защото все пак моят е лично мнение, а то може да е субективно. Късмет!
ludtadranka - напреднал
нед мар 17, 2019 9:57 amburner написа:
съб мар 16, 2019 9:35 amludtadranka написа:
Здравейте, имам голямо желание да премина на камина с водна риза на пелети, като в момента съм на такава с твърдо гориво. Апартамента ми е 96 м2 като е изцяло саниран и с пвц дограма. Спрял съм се на GFN24 или 30.Може ли малко мнения дали ще се справя с отопление в действителност с този разход който повечето пишете, защото ако съдя по сегашната Прити 17+5, би следвало да е ок! Благодаря предварително!
[/quote
Зет ми отоплява 104 кв апартамент с 25 кВт котел, аз отоплявам етаж от къща 65 кв с 13 квт камина. С добра изолация и дограми сме. И на двамата ни идват много киловатите. При температури над 10° преминаваме на климатици, защото устройствата изключват. Според мен една Алфа Плам 18 квт ще ти е добре. В никакъв случай 30 квт. Все пак отчети в кой географски район си, надморска височина, дали отопляват под теб, над теб...Внимавай много и не се доверявай на продавачите, а говори с ползващите камини, за да не ревеш после, че ти прегрява камината. Много добре правиш, че първо питаш тук. Дано и други ти дадат съвет, защото все пак моят е лично мнение, а то може да е субективно. Късмет!
Благодаря! От Силистра съм и то на първият етаж, външен апартамент.
burner - специалист
Аз съм от Видин, така че условията са еднакви. Отчети също така, дали имаш малки деца или възрастни хора, за които е необходимо целодневно отопление, или ще я палиш, когато се прибереш от работа. В първия случай стените няма да изстиват и може да минеш с малка мощност. Във втория, ако искаш бързо да качи температурата, купи по-голяма. Но 30 квт за 96 кв м - в никакъв случай.
ludtadranka - напреднал
пон мар 18, 2019 9:26 amburner написа:
Аз съм от Видин, така че условията са еднакви. Отчети също така, дали имаш малки деца или възрастни хора, за които е необходимо целодневно отопление, или ще я палиш, когато се прибереш от работа. В първия случай стените няма да изстиват и може да минеш с малка мощност. Във втория, ако искаш бързо да качи температурата, купи по-голяма. Но 30 квт за 96 кв м - в никакъв случай.
Много благодаря, спрях се на 24-ка.Един последен въпрос : чувам противоречиви мнения за термиглавите. Дали да има или не.?
burner - специалист
Нямам термоглави и не знам нищо за тях. Но принципът на работа е такъв, че те ще притварят и мощната ти камина може да гасне в топло време. Консултирай се със знаещи хора. Може пък камината да работи в on-off режим.Успех!
Здравейте имаме намерение да подменим старото котле на дърва и въглища с ново на пелети. Харесал бях ГФ както повечето хора заради цената изчетох всичко от 1 страница до тук и имам следните въпроси.
Не съм сигурен какъв котел ще ни трябва при консултация по телефона с ГФ ми препоръчаха да си платя да доиде монтажник мисля, че казаха да огледа и да каже какъв котел и горелка ще трябват.
По телефона подхвърли жената за 48кВ с 858ВИП горелката.
Та по същество. Къщата е 3 етажна обща площ около 360кв на 2 от етажите е подменена дограмата заради ниско качествена дървена.
Радиаторите са чугунено около 350 глидера общо. В 2 от баните има лири с дебели тръби.
Интересувам се има ли как да сметна сам при тези условия дали ще са достатъчни 48кВ котел или не? забравих да отбележа ползваме топла вода от парното в момента и допълнително захранваме бойлер 300л. Също и какви разходи на пелети може да се очакват? Искам да съм по подготвен като доиде въпросния господин. Благодаря предварително и се извинявам за "романа".
чет мар 21, 2019 3:42 pmBobyM написа:
Здравейте имаме намерение да подменим старото котле на дърва и въглища с ново на пелети. Харесал бях ГФ както повечето хора заради цената изчетох всичко от 1 страница до тук и имам следните въпроси.
...
Котел и горелка 30 киловата.
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: