• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
вт мар 05, 2019 10:37 pm1115 написа:
вт мар 05, 2019 10:25 pmkoveslav написа:
:supz: :supz:
нед мар 03, 2019 10:55 pmcat написа:
.........Обърни внимание че в железарските работилници винаги има един два стари туча .Що ли ги държат ?
:supz: :supz: :supz: :supz: Неприкосновен запас.Добрия траф е вярна машина,която никога не проявява странности и не поднася изненади.Ако истинска такава машина(като добрата стара Кракра) я ползвате нормално,според нейните възможности,може да разчитате на нея цял живот.
Може да разчитате дръжки. Старата кракра и е трошлив корпуса, ключът е адски проблемен, намотките се овлажняват и може да пробият, а колко тежи оле мамо..
Денят в който я продадох за 160лв преди няколко години беше един прекрасен и успешен ден. Толкова да не ми е мъчно за продадена техника никога не е било.
Наистина ли така направи твоята Кракра? Моята сега се сещам че е юбиляр тази година-от 79-та е,някъде из форума съм публикувал снимки и на нея и на табелката.Ще се продаде вероятно някога след мен,но няма как това да се случи докато съм жив!!! Познай с кой електрожен тръгвам на някой спешен ремонт като по-миналата тежка зима при минусови температури и/или влажно или мъгливо време.Дали бих рискувал с някой от инверторите?(имам 2бр.,не са маркови,от модерните и похвалените из форумите са)Аз не бих.А какво е преживяла Кракрата допреди 5-6години(допреди да си купя първия инвертор) в ръцете на баща ми и в моите ръце само тя си знае.
Старото трафово телоподаващо и Кракра електрожена ще са винаги в работилницата.Те са я създали тази работилница и продължават да са в кондиция,а инвертори вече се смениха няколко за кратко време.Като откаже инвертор,или условията на работа не са подходящи за него(стружки от шлайф,прах,влага-ужас),познай кой го замества на момента.
cat - специалист
Кракра също си иска малко поддръжка , един път в годината а при интензивна работа няколко пъти се вади от кутията изсипват се събраните стружки и магнетит те са причината за пробив в трафа болтчетата на ключа също е добре да се преглеждат да се притягат а ако са много корозирали да се подменят . Когато работите електрожена е добре да не е директно на пода а върху някаква подложка аз ползвам парче талпа .
Virtex - майстор
Да повдигна малко темата.

Трябва ми малък електрожен, подходящ за разнасяне, понеже ще има две задачи засега.

Понеже не ми трябва голяма и скъпа машина, бюджета е определящ.

Вариантите са

1. Viki нещо си за 150лв
Като този клип се твърди,че е от машината - линк

2. Raider RD-IW21 за 142лв

3. Пак от хасковлии за 140лв

Разбрах, че арго мини 140 вече няма, а цената на 160цата дори с отстъпка пак идва със стотина лева над тези по-горе. Арго ще имат интересно предложение за 140лв, но чак Май месец, което ме не устройва.

Търся евтина и лека машина, хубава вече има :-D
Djack - специалист
Прежали тия 100 кинта разлика и взимай 160 мини (с отстъпката ще паднат доста) или изчакай май месец, ако имаш възможност!
plamen6703 - майстор
Дори да изчака месец Май ще вземе от "Аргомаркет" същият електрожен като "Райдер"-а от линка, със сигурна гаранция и добър сервиз! :partyman:
cat - специалист
По добре прежали 100 лв и си вземи 160 амперов елекрожен , само за Райдъра има писано 60% работен цикъл за другите пишат само общи приказки . Това също е добро един колега работи с такова и е доволен https://www.onlinemashini.bg/invertoren ... -mm-/36460 но при него е относително понеже има няколко заваръчни машини .
aig_welding - специалист
нед мар 10, 2019 2:22 pmcat написа:
По добре прежали 100 лв и си вземи 160 амперов елекрожен , само за Райдъра има писано 60% работен цикъл за другите пишат само общи приказки . Това също е добро един колега работи с такова и е доволен https://www.onlinemashini.bg/invertoren ... -mm-/36460 но при него е относително понеже има няколко заваръчни машини .
Ако го вземете директно от нас има отстъпка за форума 10%. Отстъпката важи както за електрожена, така и за всичко друго което си харесате.

Поздрави,
Георги
Pansim1 - специалист
За почитателите на евтиното... :)
Заявени 200А. Реални 145!!! Два кондензатора на входа, един мрежов грец пластмасов!!!! малки охладителни радиатори, смешно сечение на проводниците на силовия траф. Не електрожен а играчка. :lol:
Резултата е ясен - при мен на масата.
И независимо коя фирма ще ви го предложи за покупка арго, аиг, райдер, или директно от Китай, резултата на евтиното винаги ще бъде такъв...евтин :)
Залагайте на добри модели. Питайте и се интересувайте. Не гледайте винаги и единствено цената. Това е силно погрешен подход, в който се убеждават доста хора, ама след като са дали едни пари... :partyman:

Прикачен файл

IMG_20190225_101755.jpg
IMG_20190225_101755.jpg (99.31 KиБ) Видяна 1869 пъти

Прикачен файл

IMG_20190225_114821.jpg
IMG_20190225_114821.jpg (84.15 KиБ) Видяна 1869 пъти

Прикачен файл

IMG_20190220_132751.jpg
IMG_20190220_132751.jpg (59.89 KиБ) Видяна 1869 пъти
agj - майстор
съб мар 09, 2019 9:21 pmVirtex написа:
Да повдигна малко темата.

Трябва ми малък електрожен, подходящ за разнасяне, понеже ще има две задачи засега.

Понеже не ми трябва голяма и скъпа машина, бюджета е определящ.

Вариантите са

1. Viki нещо си за 150лв
Като този клип се твърди,че е от машината - линк

2. Raider RD-IW21 за 142лв

3. Пак от хасковлии за 140лв

Разбрах, че арго мини 140 вече няма, а цената на 160цата дори с отстъпка пак идва със стотина лева над тези по-горе. Арго ще имат интересно предложение за 140лв, но чак Май месец, което ме не устройва.

Търся евтина и лека машина, хубава вече има :-D
И според мен 150лв.са твърде несериозна сума за такъв вид техника.....Но понеже настояваш за съвет точно за тоя бюджет -според мен ,TIG- ТАG е най доброто от трите посочени.
П.П.Не знам защо свързваш задължително евтино и леко?Има леки машинки и на по-сериозни цени.А щом имаш задачки от които ще има приходи,максимата -"Целта оправдава средствата" е в пълна сила.
aig_welding - специалист
вт мар 19, 2019 11:13 amPansim1 написа:
За почитателите на евтиното... :)
Заявени 200А. Реални 145!!! Два кондензатора на входа, един мрежов грец пластмасов!!!! малки охладителни радиатори, смешно сечение на проводниците на силовия траф. Не електрожен а играчка. :lol:
Резултата е ясен - при мен на масата.
И независимо коя фирма ще ви го предложи за покупка арго, аиг, райдер, или директно от Китай, резултата на евтиното винаги ще бъде такъв...евтин :)
Залагайте на добри модели. Питайте и се интересувайте. Не гледайте винаги и единствено цената. Това е силно погрешен подход, в който се убеждават доста хора, ама след като са дали едни пари... :partyman:
Панайот,

Не съм съгласен с примера, който си дал. АИГ-Заваряване не предлага машини които отговарят на това описание. Най-вежливо моля да коригираш по подходящ начин своето мнение.

Поздрави,
Георги
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: