• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
Всичко за този вид строителство.
naster - майстор
Шумоизолацията за мен е бонус против съботно-неделно рязане на дърва в 9 сутринта. Иначе улицата е тиха. Фирмата ми изготви оферта с такива параметри, съответно и показваха чертежи на детайли на конструкцията. Както вече споменах, има вибрация, но не по-голяма от на стандартно монтиран прозорец. Отдавам го на големината.
VLADO66 - майстор
Дървената скара обработвана ли е с нещо?
naster - майстор
Да. Това е конструктивна KVH дървесина от смърч
radius - майстор
Маниашка работа, сигурен ли си, че е обработвана, поне като гледам по сайтовете не личи KVN да е обработвана по принцип.
naster - майстор
Попитах - технически изсушена и обработена в автоклав с импрегнант.
VLADO66 - майстор
Това е добре.На един комшия вятъра му отпра цяла стена сайдинг и изолация.Летвите на скарата бяха почернели и полуизгнили и това за петнайсетина години.
naster - майстор
Ами ако е пропуснал мембраната между летвите и сайдинга... И все пак сайдинг се монтира на мокри летви 3х5 или 5х5, разликата в цената на кубик материал е повече от 3 пъти...

Между другото за шумоизолацията... с 4 мм стъкла се подобрява светлопропускливостта с 1% до 74%, но се намалява шумоизолацията с 4 dB - 32 срещу 36. Като цяло, 6 dB разлика се счита за двойно по-добра шумоизолация, така че допускам, че имам 70% подобрение. За жалост и пакетът натежава с едни 10кг/м2 при запазване на същото Ug 0.6
Последна промяна от naster на пет мар 22, 2019 8:13 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
пет мар 22, 2019 4:43 pmnaster написа:
Ами ако е пропуснал мембраната между летвите и сайдинга... И все пак сайдинг се монтира на мокри летви 3х5 или 5х5, разликата в цената на кубик материал е повече от 3 пъти...

Масово братята роми "монтират" сайдинга без мембрана, а летвите са от най-евтините и с най-ниско качство 3х2см за под керемиди :shock: Влажни, мокри, плесенясали и без инпрегнант.

За какво качесвтво да говорим, като те не не са чували за вакуумно импрегнирани гредички 5х5см :roll:
naster - майстор
Малко да осъвременя темата. Какво е свършено от пролетта досега. Ами не толкова, колкото ми се искаше, но времето е кът. От командировки не остава много време да организирам работите, да помагам, поръчвам и доставям материали. До момента:

- електроинсталации, вкл. слаботокови трасета за ТВ
- ВиК инсталация за кухня, 3 бани с тоалетна, веранда и 2 извода за чешми. Включихме се към водопровода и канализацията, прекарахме и една Тарба за газта до оградата.
- вътрешни мазилки на всички помещения с машинно положена рьофикс, гипсова (баните с варо-циментова)
- подови замазки на 3-те спални, още се работи
- поръчах днес изолацията ЕПС 20см, малко над 50м3; имаме скеле, ще се лепи с ПУ пяна. Дюбелите са ми на дневен ред, 260мм - мисля от изток под верандата, и от юг да е с пластмасов пирон, а от север и запад: с метален пирон (който по принци е за вата, но ми се иска да се застраховам). Това са грубо ок. 1300 броя дюбели.
Руди - майстор
Наистина не бързаш много.
Електроинсталацията за апартамент се прави за ден, за къщата най-много три дни
(без ключове и контакти). Ключове, контакти, розетки още ден-два, но те са накрая.
ВиК за кухня и три бани - два дни, не повече, ако е без смесители и санитарни прибори.
Замазките при мен ги почнаха в петък следобед и в събота си тръгнаха - ден и половина,
включително пода на къщата и замазката върху изолацията на таванската плоча.
Единствено мазилките отнеха 10-12 дни, класическа варо-циментова, ръчно изпълнена,
после гипсова шпакловка - груба, фина...

Изолациите са пипкави, щото се мести скеле, мери се, реже се, ъгълчета, прозорци,
стреха, после дюбелиране, мрежа, хастар, мазилки, обръщане на врати и прозорци...
Много операции, много инструменти - отидоха 2-3 седмици и то при поне 4-5 работещи
и подходящо време, щото е на открито. Недай боже да се случи дъждовна есен...

Успех!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: