• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sokolov.91 - майстор
съб мар 23, 2019 9:01 amturbocharged написа:
Соколов термостатичния смесител е с две врътки. От едната се наглася температурата от другата силата. Цената им е от 200 лв. нагоре.
https://baniastil.com/смесители-за-баня ... ели#filter

Това са термосмесителни батерии.
Не е нежно да са с две врътки всички термосмесители. Ето пример за такъв какъвто аз търсех:

https://bgtherm.net/produkt/honeywell-% ... %B5%D0%BD/
LazarGanev - "Велик майстор"
съб мар 23, 2019 9:01 amsokolov.91 написа:
Имах предвид ако го разглобя и му видя карантията може ли да се разбере със сигурност?
Е, ако го разглобиш трябва да има термопатрон (термостат, като на ДВГ), но тогава губиш гаранцията :) . Този, който си показал на Honeywell и на Calefi със сигурност работят, монтирал съм десетки, но цената им е двойна.
sokolov.91 - майстор
Ами прежалих 75лв. и го разглобих. Явно наистина е ТЕРМО смесител. Има патрон, който като го нагрях със запалката започна да избутва стержена нагоре. После като изстине пружината го вкарва надолу.
Извинявам се за предубедеността ми.

Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Сърце мъжко, не трае! :cool:
sokolov.91 - майстор
съб мар 23, 2019 11:05 amLazarGanev написа:
Сърце мъжко, не трае! :cool:
Верно е! :-D
Andri01 - майстор
Аз понеже съм мързелив,първо намерих картинка на термовентила да му видя"червата". После го вързах към топлата и студената вода и даже маркирах градусите на настройка,чрез проби. И накрая по предназначение -към пералнята. :)
sokolov.91 - майстор
съб мар 23, 2019 11:17 amAndri01 написа:
Аз понеже съм мързелив,първо намерих картинка на термовентила да му видя"червата". После го вързах към топлата и студената вода и даже маркирах градусите на настройка,чрез проби. И накрая по предназначение -към пералнята. :)
А аз понеже съм нетърпелив направо го пръснах на части. Е, преди това му ударих по един маркер на ключовите места, че после да не стане гредичка. :lol:
lov - майстор
съб мар 23, 2019 9:01 amturbocharged написа:
Соколов термостатичния смесител е с две врътки. От едната се наглася температурата от другата силата. Цената им е от 200 лв. нагоре.
https://baniastil.com/смесители-за-баня ... ели#filter
Недей да подаваш лъжлива информация. :)
Първия си го купих на някакво промоция от Баумакса за под 70 лева а нормалната им цена беше около сто. След това и в Лидъла пускаха на няколко пъти пак около 100-те. И на всичко отгоре работят и то добре. Цената никога не е критерий за сравнение дали нещо е такова. Има и най обикновени смесители даже с врътки и за по 1000 лева.
turbocharged - специалист
съб мар 23, 2019 9:05 amsokolov.91 написа:
Това са термосмесителни батерии.
Не е нежно да са с две врътки всички термосмесители. Ето пример за такъв какъвто аз търсех:

https://bgtherm.net/produkt/honeywell-% ... %B5%D0%BD/
Беше сложил снимка на смесител за мивка и ме подведе.
Това дето си го разглобил не ми вдъхва доверие. Някакво китайско менте е. Да беше си купил нещо марково за някой лев отгоре. Същото важи и за lov :)
И аз имах такива идеи за смесители навремето даже бях пускал тема ама нищо не направих. Съдомиалната ми е вързана директно към горещата вода. Тя даже си има програма Solar на която не пуска нагревателя. На чиниите колкото е по-гореща водата толкова по-добре.
Виж прането с гореща вода дори 40 градуса може да скапе много дрехи и икономията да отиде много яко в канала. Като си купувах уредите търсих пералня с вход студена и гореща вода. Имало някога такива. Ами не намерих.
lov - майстор
съб мар 23, 2019 12:41 pmturbocharged написа:
......................... Някакво китайско менте е. Да беше си купил нещо марково за някой лев отгоре. Същото важи и за lov :)
И аз имах такива идеи за смесители навремето даже бях пускал тема ама нищо не направих. Съдомиалната ми е вързана директно към горещата вода. Тя даже си има програма Solar на която не пуска нагревателя. На чиниите колкото е по-гореща водата толкова по-добре.
Виж прането с гореща вода дори 40 градуса може да скапе много дрехи и икономията да отиде много яко в канала. Като си купувах уредите търсих пералня с вход студена и гореща вода. Имало някога такива. Ами не намерих.
Е и кво като е китайче и не е марково. Първия ми смесител е на душа в банята. 10 години и си бачка все още без забележки. Това че нашите търговци вкарват 33-то качество и ти го продават като марково за луди пари е съвсем друга тема за разговор. Всеки си прави сметката кое как. А аз най мразя да ми навират пред очите шарени опаковки и етикетчета. И да ми казват че било толкова скъпо щот не знам каква си космическа технология ползвали. Па то излиза от един и същи китайски гараж само с различни етикетчета. И другото повярвай ми мога да си позволя и скъпото и не съм скрънза по душа ма мразя да гуша търгаши.
И последно моите идеи отдавна съм ги реализирал. :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Термостатичен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: