• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
digitalpr - специалист
Здравейте, имам питане относно стени на баня. Превърнах терасата на вилата в баня. Тъй като къщата е стара и нямам гаранция как е правена плочата на терасата, реших че конструкцията трябва да е максимално лека. Изградих я от метални профили, като отвън е облечена с аквапанели на Knauf, a вътре е с влагоустойчив гипскартон. По средата има 10см минерална вата. Пода мисля да го направя с плочки, като налепя и един ред плочки на стените. Въпросът е че не съм сигурен какво да сложа на стените. Зная че плочки е най-удачния вариант, но това ще тежни много.

Хрумнаха ми две идеи.
Да налепя PVC ламперия върху гипскартона, защото е лека.
Да импергнирам картона с някакъв грунд допълнително и след това да боядисам стените с някаква боя за баня. Дайте идеи за подобна боя?

Приемам и други предложения за коити не съм се сетил и са леки като тегло.

Банята ще се ползва максимално веднъж в седмицата и то не през зимата.


Поздрави!
EDI - майстор
ПВЦ панели, но не знам с какво ще ги лепиш.Освен да закрепиш слой ОСБ, слагаш армиран найлон и панелите ги переш с копчета или с такера.
digitalpr - специалист
Ако ще е PVC ламперия мисля да я лепя със силикон за картона.
VLADO66 - майстор
Картона трябва да се намаже добре с хидроизолация
digitalpr - специалист
Под ламперията? Можеш ли да ми препоръчаш каква?
VLADO66 - майстор
Бях тръгнал да ти препоръчвам тази хидроизолация, https://www.isomat.bg/product/isoflex-t25-2-bg/ с която съм работил, но гледам, че имат направо хидроизолационна боя вместо ламперия да слагаш https://www.isomat.bg/product/flexcoat-2-bg/
digitalpr - специалист
Мислиш ли че мога да се къпя и да пръска директно по тази боя?
шоп - майстор
+ 1 за ПВЦ панели
преди дни завърших една моя баня. Върху два слоя водоустойчив ГК директно налепих панели.

лепилото е Akfix 610

според мен най-доброто лепило! Ако слагате от лепилото и в нута и перото на ламперията нямате нужда от никаква хидроизолация.

Банята се използва по 5-10 пъти на ден в комбинация с хидромасажен душ.

Прикачен файл

SAM_9708.JPG
SAM_9708.JPG (91.53 KиБ) Видяна 2516 пъти

Прикачен файл

SAM_9709.JPG
SAM_9709.JPG (102.14 KиБ) Видяна 2516 пъти
digitalpr - специалист
А ламперията до пода ли стига, или има цокъл от плочки? Пода с плочки ли е?
  • 1
  • 2

Тема "Лека облицовка на стени в баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: