• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
Баш това е най-икономичното и практично решение.. У нас едната част от апартамента се захранва с ГВ от трифазен проточен бойлер с Ел.регулиране на температурата и го ползвам за пълнене на ваната на 45 градуса, а има и дистанционно за промяна на температурата без да ходя до него, но в кухнята съм с отделен малък бойлер само за нея и мисля да я направя така.. Термо смесителния от къде го взима, че у наше село са кът такива устройства..
sokolov.91 - майстор
пон мар 25, 2019 10:14 pmnikolov333 написа:
...Термо смесителния от къде го взима, че у наше село са кът такива устройства..
В първото мнение на темата има линк.

П.С. Малко не си отговарят градусите според степените така както са дадени в сайта, но нищо - върши добра работа. На трета степен е около 33*С, на 4 е 38*С, на 4.5 е към 42*С. За миене на ръцете съм го оставил на 4.5. Жена ми вчера се къпа на 5.5, а аз на 5.
sokolov.91 - майстор
Официално всички са доволни от подобрението, най-много аз. Да ми е честито. Препоръчвам го на всеки. :partyman:
kozl - майстор
И още една полза от термовентила:
Според диаграмите за трайностна РР тръби, по-високата Т намалява трайността на тръбите.
Така че, термовентила освен, че пази детето, пази и тръбите.
За сега поддържам 4 домакинства и само в 1 има такъв вентил,
2 са на ТЕЦ и при абонатната БГВ се регулира на към 50 гр, та при ТЕЦ термовентила рядко ще се ползва на бойлера. От доста време отпаднаха годишните профилактики и бойлера служи основно при аварии.
Но за къпането при ТЕЦ си требе термосмесител, оти всека консумация по щранга се усеща и требе да се пренаглася смесителя за настройка на Т.
sokolov.91 - майстор
ср мар 27, 2019 7:52 amkozl написа:
И още една полза от термовентила:
Според диаграмите за трайностна РР тръби, по-високата Т намалява трайността на тръбите.
Така че, термовентила освен, че пази детето, пази и тръбите.
Тия тръби, дето ги пази термосмесителя са една педя, на там са железни. Тях ги зарежи. По-интересни са тия от котела до серпентината на бойлера. Котела грее бойлера с 85 градуса вода - там е гърча за тръбите. Дано само устискат преди да съм ремонтирал банята...
lov - майстор
Споко на соларите съм с РЕХ тръби вече не помня колко години но са от първите внесени у нас. Даже фитинги за тях нямаше като хората та съм си играл да приспособявам. В момента е 90 и нещо си градуса и през тях върви дори антифриз. А като се разровиш по форумите да те дострашее само като четеш какво ставало след 3-4 години. Същата работа и с полопропилена. Имам една дето е метната през един асмалък на повече от 10 години лятото пек зимата студ пък още държи. Е вече от ултравиолета повърноста им е почнала да се рони но ще се сменя като текне.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Термостатичен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: