• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Аз в банята и тоалетната съм сложил растерен таван от Пластмасови пана които не се влиаят от влага. Ето и снимки:
Изображение

Иначе за в Мазето мисля на тавана да направя както е написал колегата мuhala:
Картон - зелен на тавана, шпакловка и антибактериален бял латекс за мокри помещения.

Този вариант с Паната както виждате е много по красив за дом от гипсокартона.
Иначе във всяко помещение има и вентилатор с клапи за отвеждане на влагата и лошата миризма ако има такава.
muhala - майстор
the_brave написа:
Аз в банята и тоалетната съм сложил растерен таван от Пластмасови пана които не се влиаят от влага. Ето и снимки:
Изображение....
Този вариант с Паната както виждате е много по красив за дом от гипсокартона.
...
Въпрос на вкус. Аз не бих си сложил такъв таван, ако ще без пари да ми го направи някой даже и някой лев да ми даде на ръка.
Тези тавани ме връщат в 90 -те години и мутренските барчета.
svg - специалист
Здравейте!
За да не отварям нова тема, ще питам в тази.
Нужен ми е съвет, за таван в баня.
Преди 4-5 години се направи ремонт на банята. Фаянс, тръби, ел., всичко е ново освен тавана.
Днес съборих и тавана /каратаван/
. Гредите и ламперията над тях, са в перфектно състояние.
Няма да викам майстори, а ще го направя сам. Банята е 0.95м на 2.45. не е голяма.
От ГК ли да е или PVC ламперия? Изчетох темата и мненията са горе-долу 50/50.
За мен, ще е по-изгодно и лесно да е от PVC. По-малко конструкция, няма шпакловане, и боядисване всяка година.
Външната страна на банята е на север, с изолация отвън. Другите стени са вътрешни. Къщата е едноетажна и над ламперията е таван и после покрива. В банята има прозорец за проветряване. Уточнявам това, защото може да има значение за избора.
Времето ще ми е ограничено от 1 седмица, разбира се не само за тавана а и други довършителни работи, разбира се и финанси.
Вариант 1 - ГС.
- минуси: Ще ми е по-трудно и повече време ще отнеме със шпакловането и боядисването. Повече време и средства. По трудоемко /поне така си мисля.
- плюсове: тавана ще може да "диша". Все пак ще има пара и винаги може да се освежи с малко латекс. Няма да има капки по тавана след ползването ѝ.
Вариант 2 - PVC ламперия.
- минуси: конденза ще се образува в капки /предполагам. От парата рано или късно ще пожълтее.
- плюсове: по лесно ще ми е. Няма да има нужда от боядисване. По-малко време и средства. Ще запечатам всички фуги със силикон и парата няма да отива към покрива.
Вариант 3 ГС и в/у него PVCламперия.
- минуси: двойна работа. Двойно повече пари.
- плюсове: не се сещам за такива :cry:

Предварително благодаря за всички съвети! :)
jekasus - майстор
ПВЦ, Нолина имат окрайчващ профил от две части, което улеснява още повече работа.
Баш Майсторо - специалист
Здравейте, може ли някой да ми препоръча декоративна мазилка за тавана на банята ? Тавана е зелен картон - 4 квадрата, преди мазилката мисля да го шпакловам с фюлер, насочил съм се към тези мозаечните ама някаква по- ситнозърнеста от тези за външни фасади. Поздрави !
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Какъв таван за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: