• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stef789 - помощник
Тези клеми Ваго са пълна херня! :-D Има стотици тестове от в ютюб и Ваго винаги е на последно място.
Дори обикновена "скрутка" (усукване) дава по-малко съпротивление от Ваго!
nikolov333 - майстор
А нещо за контактната площ дават ли в ютуб, да вида и аз.. :-D
stef789 - помощник


Иначе са удобни и лесни за монтаж, стават да си свържеш някоя маломощна ламБа )
hidrazin - майстор
Още в началото на клипа заспах...
Като се събудих имах прозрение.
WAGO премахват един основен проблем в електротехниката - спайкаджиите.
И малоумниците естествено.
:partyman:
nikolov333 - майстор
:-D :lol: :lol: :lol: ..ама кви картинки рисува тоя.. Дъщерята е на 4-ри и много им се изкефи..
krasi92 - майстор
пет мар 29, 2019 12:55 pmstef789 написа:


Иначе са удобни и лесни за монтаж, стават да си свържеш някоя маломощна ламБа )
Имам машини изцяло с ваго клеми. Е вярно че са редови но и 200 ампера за пружинна клема мисля че не е за подценяване
stef789 - помощник
Скрутка (усукване) 3-4 см с последващо запояване или заварка =D> =D> =D>

Изображение


Изображение
hidrazin - майстор
Охоооу, ти до оня ден не знаеше как да свържеш едно ДТЗ, днес стана спец по връзването на ... канапи.
Показаното е чиста загуба на време.
Задай си въпроса защо в енергетиката НИКЪДЕ нито се запоява, нито се заварява...
Говоря за кабели и жици. Не за дЖиляЗу.
:partyman:
stef789 - помощник
пет мар 29, 2019 10:55 pmhidrazin написа:
Охоооу, ти до оня ден не знаеше как да свържеш едно ДТЗ, днес стана спец по връзването на ... канапи.
Показаното е чиста загуба на време.
Задай си въпроса защо в енергетиката НИКЪДЕ нито се запоява, нито се заварява...
Говоря за кабели и жици. Не за дЖиляЗу.
:partyman:
Е как, свързал съм до сега 3 ламБи и един контакт - напред съм с материала :supz:
Привет,

Искам да се включа с малко уточнение. Тук навсякъде пише, че Wago-то 221 41х серията са за ДО 2.5 мм2 едножилен и 4 мм2 многожилен проводник. Обаче бърза справка в немската и американската версия на сайта пише, че са предназначени за до 4 мм2 едножилен и многожилен проводник (изрично са указани проводниците). В този ред на мисли би било напълно безопасно да се ползват за 4 мм2 едножилни проводници. Колкото до контактната повърхност - разглобих една клема и на пръв поглед 4 мм2 едножилен прави по-добър контакт от 2.5 мм2. такъв. Разбира се стои въпросът защо човек би сложил 20А прекъсвач на 4 мм2 кабел, но това е друга тема. Надявам се, че съм бил полезен :)
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: