• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет мар 28, 2019 11:37 amspeka_rs написа:
А грейкото си има таймери, не е задълължително буфера да има електроника. Слагаш си го да гори 2 пъти по 2-3 часа и си на коня от всякъде.
То тогас ни му тряба буфер.
Май го писах по нагоре (може да мине и без буфер), че упътването на стария контролер ми е отпечатано на ретината вече.
andy_forresite - майстор
Може с три циркулационни помпи:
1. Помпа котел-воден акумулатор. На летен режим и датчика pt 100 ръгнат някъде по буферО. Хистерезис колкото зададе. Целогодишно ще грее грамаден бойлер (буфера).
2. Помпа буфер-радиатори. Включване от стайния термостат на ет. 2.
3. Помпа за подовото. Включване от термостат на някоя стая от ет. 1.

Ако в момента има помпа само за бойлер ... тогава не знам. Що да ни стани тъй :?
чет мар 28, 2019 8:15 pmandy_forresite написа:
Може с три циркулационни помпи:
1. Помпа котел-воден акумулатор. На летен режим и датчика pt 100 ръгнат някъде по буферО. Хистерезис колкото зададе. Целогодишно ще грее грамаден бойлер (буфера).
2. Помпа буфер-радиатори. Включване от стайния термостат на ет. 2.
3. Помпа за подовото. Включване от термостат на някоя стая от ет. 1.

Ако в момента има помпа само за бойлер ... тогава не знам. Що да ни стани тъй :?
На каква температура да го топли тоя акумулатор?
За подовото или за радиаторите?
andy_forresite - майстор
Мислех за радиатори.
Никога не съм ползвал летен режим и не знам хистерезиса какво прави. Нека попитам следното че ми е любопитно: в Летен режим задавам 60 за вода в котела и хистерезис 10 - какво ще стане? При 51 ще се включи помпа БГВ и после кое условие кара горелката да мине в гасене? Да не би достигната 71 градуса :? И кога запалва пак? 50 в бойлера ли?
Няма как да пробвам в нас и затова питам.
filmatoplo - майстор
Аз го ползвам само за топлене на бгв този режим .
Бойко Христов - напреднал
Здравейте нов съм и ако пиша като лаик се извинявам. Имам еднофамилна къща с парно на дърва и и въглища с италиански котел immergas 36 kw=
миналата година направих изолация външна на къщата и мисля че е време да премина на пелети че ми омръзна хамалогията с твърдото гориво. Дайте акъл какъв котел да купя.
speka_rs - майстор
Колега моля те разкажи малко за къщичката площ, дограма, изолация, каква е инсталацията ей тъи ориентираи ни малко ?
Щот на така зададен въпрос отговора, който боба ми показа е:
Котел между 12 и 50 киловата със или без буферен съд около 100 до 2000 литра.
Бойко Христов - напреднал
пон май 20, 2019 9:54 amspeka_rs написа:
Колега моля те разкажи малко за къщичката площ, дограма, изолация, каква е инсталацията ей тъи ориентираи ни малко ?
Щот на така зададен въпрос отговора, който боба ми показа е:
Котел между 12 и 50 киловата със или без буферен съд около 100 до 2000 литра.
Къщичката е на два етажа по 74 кв. Изолация външна 10 см eps от 3 страни и 1 страна от север 10 см каменна вата.
На тавана има изолация върху плочата вата и между етажите под дюшемето пака вата. Прозорците са пвц.
В момента има италиански котел IMERRRGAS - 36 kw= Радиатори елеганс 12 бр. и панелни 2 бр. на стълбището . 1 лира в банята и 2 комбинирани бойлера.
speka_rs - майстор
Тогава 20 кВ Грейко ( котел и горелка), ако има парички и възможности 1000 л буфер, ако няма и само котела и горелката ще вършат работа.
Бойко Христов - напреднал
пон май 20, 2019 12:03 pmspeka_rs написа:
Тогава 20 кВ Грейко ( котел и горелка), ако има парички и възможности 1000 л буфер, ако няма и само котела и горелката ще вършат работа.
Дай повече инфо. Какво значи 1000 л буфер. Не трябва ли мощността отново да е над 30 кв. на предния котел е била 36 кв. Тук на какво се гледа мощността на котела или на горелката. Извинявай за тъпите въпроси но сега за първи път се сблъсквам с проблема котел на пелети. Решението обаче трябва да бъде за по-дълъг период от време. Иначе с тия дърва и донбаски въглища ми писна всеки ден чистене, зареждане, палене и поддържане - общо взето огняр пазач.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помощ при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: