• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 87
Ел. инструментите. Консумативи.
Pansim1 - специалист
Коригирам мнението защото е грешно разбрано /или грешно съм го написал/

Уважаеми потребители, каквато и машина да си купите, независимо от кой търговец ще си я купите, ако Вашето единствено желание е ниската цена, то ще сгрешите!
Няма, не е имало, и няма да има качествени машини на принципа "две за лев"
И не в Китай, ами и на Луната да ги направят - същото е.
Справка - снимките по-горе на евтина машина.
aig_welding - специалист
вт мар 19, 2019 1:09 pmPansim1 написа:
Коригирам мнението защото е грешно разбрано /или грешно съм го написал/

Уважаеми потребители, каквато и машина да си купите, независимо от кой търговец ще си я купите, ако Вашето единствено желание е ниската цена, то ще сгрешите!
Няма, не е имало, и няма да има качествени машини на принципа "две за лев"
И не в Китай, ами и на Луната да ги направят - същото е.
Справка - снимките по-горе на евтина машина.
Благодаря за бързата реакция и за коректното отношение! Казано по този начин съм напълно съгласен с теб.

Поздрави,
Георги
agj - майстор
"Две за лев" ,според мен, е твърде неопределено понятие!Аз така и не можах да разбера през тези изминали години на спорове и препирни, кое наричаме евтино и съответно го свързваме с.некачествено?Ще съм много доволен ако,на уважаемите потребители, се зададат конкретни цифри като цена,и конкретни брандове, като символ на качество?
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт мар 19, 2019 1:09 pmPansim1 написа:
Уважаеми потребители, каквато и машина да си купите, независимо от кой търговец ще си я купите, ако Вашето единствено желание е ниската цена, то ще сгрешите!
Тя тази максима е универсална и е с изключително драматични последствия за гражданите на най-бедната държава в EU. Същото важи, за апартаментите и къщите, ама там парите са много повече от тези за една заваръчна машина и съответно драматургията е по-крайна, а инфарктите, инсултите и онкологичните неприятности са по-чести и с по-тежки последици.
agj - майстор
вт мар 19, 2019 4:15 pmBLUEPUPIL-2 написа:
вт мар 19, 2019 1:09 pmPansim1 написа:
Уважаеми потребители, каквато и машина да си купите, независимо от кой търговец ще си я купите, ако Вашето единствено желание е ниската цена, то ще сгрешите!
Тя тази максима е универсална и е с изключително драматични последствия за гражданите на най-бедната държава в EU.
Не драматизираш ли твърде много?И ...да максимата е универсална ,но какво от това,и с какво ни помага в случая?
Освен това, мисля че точно в най-бедната държава в EU тая максима е неважаща!В нашата бедна държава има скъпи неща, които са още по големи боклуци и от най евтините!Така че на драматизирай толкова!
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт мар 19, 2019 6:47 pmagj написа:
Освен това, мисля че точно в най-бедната държава в EU тая максима е неважаща!
Напротив, в евтиния клас заваръчни машини не може да попадне топ машина, дори и да не са и платени митата и данъците. Докато, в скъпия клас спокойно може да се наместят поизлъскани боклуци с които 5 мин. заваряваш (някак си) и 20 почиваш.
вт мар 19, 2019 6:47 pmagj написа:
В нашата бедна държава има скъпи неща, които са още по големи боклуци и от най евтините!
Да има, обаче... За такива като теб, като отидат да си купуват апартамент ги пускат по пистата от 800 евро за квадрат (София). Там армировката е пропорционално с един размер по-тънка; Бетоновите сечения са с 2см по-тънки за плочите и шайбите и 5см за колоните. Бетона не е вибриран, щото е „самоуплътнявящ“ се (с доста вода) и двама бетонджии изливат цялата плоча от 1000м2 съвсем сами. Клиента е цар! Ама нали има норми? Има, ама нали искаш да е по-евтино, ти диктуваш условията на сделката, като не забравяш, че другата страна не може да си позволи да е на загуба. Няма да те губят като клиент, само защото искаш по-евтино жилище със съмнителна сеизмична устойчивост. В крайна сметка финалната отговорност е твоя, а строителя ще се отърве почти невредим. Много сходно, звучи и аналогията със заваръчните агрегати.
вт мар 19, 2019 6:47 pmagj написа:
Така че не драматизирай толкова!
Драмата е много голяма и ми е много мъчно! Ама остава успокоението, че са в ход процеси задвижвани от огромни сили, които ще избистрят пообърканите неща.
agj - майстор
BLUEPUPIL-2 ,ако някога реша да си купувам апартамент ново строителство ,ще потърся съвет най-напред от теб,щото виждам че доста ги разбираш дюлгерските работи! :) Темата обаче е за "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" :idea:
linkos - напреднал
:-? Здравейте колеги.Някой ако знае нещо за тази машина Kemppi Kempact 253A и сподели мнение ще съм му благодарен.
Трябва ми за домашни нужди.тепърва ще се уча.имам бегла представа от саварки с електрожен но като супер аматьор.
Благодаря на всички отзовали се.
agj - майстор
Тази марка е една от водещите в света в производство на заваръчни машини.Най евтиния електрожен от тази марка е около 1500лв.А най евтиния ремонт на токава машинка струва колкото един евтин китайски електрожен.
linkos - напреднал
Целта ми е да се понауча и да опитам заварявае на алуминии защото миссля да и направя малка раотилничка.за гуми и джанти и леки ремонти.За селски район ми е достатъчно.Живея в зад ганица но всеки ден мисля за връщане в Бг.Това е плана да се прехранваме... :prayer: =D>
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 87

Тема "Покупка на ЕЛЕКТРОЖЕН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: