Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Здравейте, тази пролет се опитвам да пусна водата, но стигнах до проблем с пресостата. Ще започна от там, че всяка година си източвам и заземявам системата. На пролет, подкачвам вода с ръчната помпа от сондата, включвам мотора и всичко е наред. Притеснявам се, че тази година, май сме забравили мотора под напрежение цяла зима и сега пресостата не пуска помпата. Подадох на помпата директно ток и си тръгна, полива, дори като затворя клапан, вдига и налягането в пресостата. Когато му подам ток, свети лампата, че подава ток към мотора и след 3-4 секунди, започна да мига аларма. Пробвам с принудителното копче да го ресетна, но нищо не става. Къде да търся проблема и дали ще го открия. Прозвънях кабелите да няма пропуск, но са си здрави и от мрежата до предостата и от пресостата до помпата. Отварях пресостата и вътре гледам някаква електронна платка с някакви джъмперчета по нея. Да не би да е забил и от тия джъмпери да трябва да се ресетне? :? :?
preslav - майстор
Записвам се за темата от любопитство, иначе бих се разровил за потребителско ръководство за конкретния модел, светването на индикатора за аларма може да се дължи на ред причини, но не мисля, че трябва да си играеш с джъмперите.
http://vodnipompi.bg/image/catalog/Ital ... 20TANK.pdf
hidrazin - майстор
Елементарно:
1.Не бараш джъмперите и не чоплиш дет не ти е работа, иначе точка 3
2.Носиш го в сервиз.
3.Купуваш си нов. Все пак тоя та...ак струва няма и 80 кинта.
:partyman:
съб мар 30, 2019 9:13 pmhidrazin написа:
Елементарно:
1.Не бараш джъмперите и не чоплиш дет не ти е работа, иначе точка 3
2.Носиш го в сервиз.
3.Купуваш си нов. Все пак тоя та...ак струва няма и 80 кинта.
:partyman:
Хидра, ти си съвършен.
Точно в духът на форума. Вместо да кара някой да ги върши тея работи, да си ги свърши сам.

Преди тва да земе да провери налягането в резервоарчето.
Трябва да е 1 бар.
Друго;
"a) Преди стартиране на помпата, е необходимо да се напълни изцяло смукателната тръба и помпата
и чак след това да се включи помпата да захрани Brio Тank, при отворен кран на най-високата
точка на системата.
b) Ако се получи постоянен поток на изхода на крана и помпата работи постоянно, процедурата по
въвеждане в режим на работа е изпълнена успешно. В случай на отсъствие на поток, може да
опитате да оставите помпата да работи без прекъсване, като държите натиснато копчето
RESET(пренастройка). Ако и след това проблема остане, следва да прекъснете захранването на
Brio Tank и да повторите процедурата от а)"
Сетих са, че с времето нещата изветряват, та може да е забрайл някои подробности по процедурата на изстрелването.

Трето:
Да прочете инструкцията.
yanko78 - специалист
Сто пъти прочетох инструкцията. Въздух няма и всичко е захранено с вода. Когато подам директно напрежение на помпата, тя си вади вода и си полива както си е нормално. Въпроса е, че пресостата не пуска помпата, влиза в някаква аларма. Много ми е трудоемко до го свалям и затова, търся предварително жокер. Ясно е, че ако не стане, ще го сменям. Даже първо си мислех да сваля само платката и да е изпратя за тест в сервиза и ако е от нея, да взема нов и само платката да сменя, че помпата ми е в кладенец, накачени са тръби и малко крива работата. Не че няма да го сваля, но търся мекото на хляба.
Четох за някакво платно или мембрана в разширителя, ако се е прецакало туй нещо, може ли от там да е проблема?
Нали тва писах.
Провери налягането в резервоара (разширителя)!
Него го държи платното (мембраната), което е вероятно гумено, което както всяка гума изпуска.
Ти ко си мислиш, че само на Москвича гумите му са припомпват, а на Бентлито не.
Провери, напомпи, опитай, пак провери......!!!!!!
yanko78 - специалист
Добре де, в реда на мисли, ако е прецакана мембраната, има ли логика, въобще да не мъцне помпата?
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2019 9:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Хидра, ти си съвършен...
:-D Благодаря. :lol: Та в тоя ред на мисли оня кога повече няма да си купи това недоразумение.
Опааа... Май бъркам. Като го знам, ще продължи в тоя дух....
:partyman:
yanko78 - специалист
съб мар 30, 2019 11:31 pmhidrazin написа:
:-D Благодаря. :lol: Та в тоя ред на мисли оня кога повече няма да си купи това недоразумение.
Опааа... Май бъркам. Като го знам, ще продължи в тоя дух....
:partyman:
Аз на теб, няколко пъти ти казах да си избиваш комплексите в други теми, не моите. Леко да ти припомня мнението ти, когато изграждах системата.
съб юни 11, 2016 10:54 pmhidrazin написа:
За пресостат по-добре си вземи такъв:
Електронен пресостат Brio Tank

Или някой друг дето има такъв малък разширителен съд отзад.
Не ми се обяснява сега защо.
krasi92 - майстор
Преди три години не е бил такъв боклук явно

Тема "Търся помощ за пресостат Брио Танк?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: