• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
straga - специалист
пон апр 01, 2019 12:57 amyanko78 написа:
нед мар 31, 2019 10:40 pmstraga написа:
Здравейте, може ли да ми дадете идея за капково напояване.От кладенец мисля да пълня бидон, от когото излиза магистрална тръба, която мисля да вкопая в земята.За целта може и да се наложи помпа на изхода на бидона.От вкопаната тръба вече повсеместно излизат гъвкавите маркучи.Та единия ми въпрос е каква помпа мога да сложа, гледам че има вариант да е на 12V.
Благодаря предварително!
Е как от из под земята ще излизат гъвкавите маркучи? Сложи си го полегнал на земята и от него капковите маркучи по лехите. Вода ли няма в кладенеца, че мислиш и за бидон? :?
Бидона ще ми трябва за да го пълня през деня и като се темперира водата нощно време ще се изпразва през капковото.Тръбите ги вкопавам за да не ги прескачам постоянно и ще бъдат по твърди.Ще има изводи по места, от където ще почват гъвкавите маркучи.
hidrazin - майстор
Колко голям бидон мислиш да "темпреираш" ?
:partyman:
straga - специалист
пон апр 01, 2019 10:05 pmhidrazin написа:
Колко голям бидон мислиш да "темпреираш" ?
:partyman:
0,8 м3
hidrazin - майстор
Бая време ще има да го чакаш да се темперира...
Пък и с капковото напояване няма проблем от студена вода.
До докато стигне и малко се е стоплила по маркучите пък и количеството вода е малко.
Я сега си представи че поливаш с маркуч един цол и по-голям на пълен дебит направо в реда с растенията.
Или си отклонил цяла вада със студена вода от реката и поливаш във вадите между растенията...
Това с темперираната вода при капковото напояване са градски митове и легенди.
:partyman:
straga - специалист
пон апр 01, 2019 10:40 pmhidrazin написа:
Бая време ще има да го чакаш да се темперира...
Пък и с капковото напояване няма проблем от студена вода.
До докато стигне и малко се е стоплила по маркучите пък и количеството вода е малко.
Я сега си представи че поливаш с маркуч един цол и по-голям на пълен дебит направо в реда с растенията.
Или си отклонил цяла вада със студена вода от реката и поливаш във вадите между растенията...
Това с темперираната вода при капковото напояване са градски митове и легенди.
:partyman:
Благодаря! Това ще улесни малко нещата, може да сложа бидона да събира дъждовна вода или като буфер.Просто и без туй заема излишно място в гаража и се чудя къде да го сложа.Лятото и без туй дебита на кладенеца не е голям, тъй че и тоз вариант става. :supz:
straga - специалист
пон апр 01, 2019 10:40 pmhidrazin написа:
Бая време ще има да го чакаш да се темперира...
Пък и с капковото напояване няма проблем от студена вода.
До докато стигне и малко се е стоплила по маркучите пък и количеството вода е малко.
Я сега си представи че поливаш с маркуч един цол и по-голям на пълен дебит направо в реда с растенията.
Или си отклонил цяла вада със студена вода от реката и поливаш във вадите между растенията...
Това с темперираната вода при капковото напояване са градски митове и легенди.
:partyman:
Има ли вариант да пусна директно капковото от помпата на кладенеца. Писал си в една друга тема, че маркучите не могат да издържат на това налягане.
straga - специалист
вт апр 02, 2019 11:08 pmhidrazin написа:
Изображение

РЕГУЛАТОР НА НАЛЯГАНЕ
:partyman:
Супер, благодаря! =D> А как ли ще се държи помпата в кладенца като сложа този регулатор.В момента изкарва вода от поне 8 метра и дебита не е малък.
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2019 7:23 pmstraga написа:
...А как ли ще се държи помпата...
Коя помпа и каква помпа???
:partyman:
straga - специалист
чет апр 04, 2019 12:07 amhidrazin написа:
ср апр 03, 2019 7:23 pmstraga написа:
...А как ли ще се държи помпата...
Коя помпа и каква помпа???
:partyman:
Помпата е потопяема, а каква е и що е, ще ти кажа след около две седмици, когато ще почне "екшъна" .
Намерих един цитат на колега с горе / долу същия проблем като моя, а именно:

Бих искал да попитам дали съществува клапан който да се монтира след помпата да подържа налягането в системата а излишната вода да я отвежда за други нужди или обратно в сондажа....това е нужно да не се товари помпата малко повече ток харчи но се избягва пусковия ток ...тука някои монтират кран и по този начин регулират ...пипали маркуча слагали манометри.... интересно ми е съществува ли такъв клапан.

P.S. Идеята ми беше с този регулатор дали ще влияя на помпата.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: