Всички имаме коли, нали ?
batVenci - специалист
Да, леко неприятно е когато ти таковат колата по-яки момци...
manobg - специалист
Проблема след якото завинтване идва ако недай си боже спукаш гума някъде и трябва да сменяш.
Andri01 - майстор
След нещо подобно,си направих ключ : камък укрепен с тръба отвън и закрепен на парче от реактивна щанга . Освен това си возя и тръба-удължител-към 300мм. :partyman:
пишман_майстор - майстор
manobg написа:
Проблема след якото завинтване идва ако недай си боже спукаш гума някъде и трябва да сменяш.
Затова не позволявам да ми стягат болтовете докрай в гумаджийница. Нося си днм-ключ и си ги достягам на определеният момент на стягане.
nikolov333 - майстор
:shock: ..а в мойта гумаджийница си имат техен.. :-D :)
fore - майстор
пон апр 08, 2019 9:20 pmпишман_майстор написа:
manobg написа:
Проблема след якото завинтване идва ако недай си боже спукаш гума някъде и трябва да сменяш.
Затова не позволявам да ми стягат болтовете докрай в гумаджийница. Нося си днм-ключ и си ги достягам на определеният момент на стягане.
Просто искам да го видя това на живо .......... :lol:
ddenkov - специалист
пон апр 08, 2019 9:51 pmnikolov333 написа:
:shock: ..а в мойта гумаджийница си имат техен.. :-D :)
И в мойта си имат и освен това го ползват!
пишман_майстор - майстор
ddenkov написа:
пон апр 08, 2019 9:51 pmnikolov333 написа:
:shock: ..а в мойта гумаджийница си имат техен.. :-D :)
И в мойта си имат и освен това го ползват!
Е аз нямам собствена . Вие сте лесни :razz: . Сигурно и тая , в която редовно ходя, си имат, но не съм го виждал да го ползват.
Последният път беше някакво ново момче и докато се обърна, беше затегнал каплите с гайковерта. Направих му забележка, бях го предупредил преди това, но акъла му явно е бил на друго место в него момент. Развих ги по половин оборот и ги затегнах наново. Наистина ме гледаше странно, явно за пръв път вижда такъв клиент, другите му колеги са ми свикнали и не им прави впечатление вече.
ddenkov - специалист
вт апр 09, 2019 9:13 amпишман_майстор написа:
ddenkov написа:
пон апр 08, 2019 9:51 pmnikolov333 написа:
:shock: ..а в мойта гумаджийница си имат техен.. :-D :)
И в мойта си имат и освен това го ползват!
Е аз нямам собствена...
Развесели ме! Гумаджийницата не е моя, ходя в нея 12-тина години! Значи съм инвестирал в нея много!
falosa - напреднал
вт апр 09, 2019 9:13 amпишман_майстор написа:
ddenkov написа:
пон апр 08, 2019 9:51 pmnikolov333 написа:
:shock: ..а в мойта гумаджийница си имат техен.. :-D :)
И в мойта си имат и освен това го ползват!
Е аз нямам собствена . Вие сте лесни :razz: . Сигурно и тая , в която редовно ходя, си имат, но не съм го виждал да го ползват.
Последният път беше някакво ново момче и докато се обърна, беше затегнал каплите с гайковерта. Направих му забележка, бях го предупредил преди това, но акъла му явно е бил на друго место в него момент. Развих ги по половин оборот и ги затегнах наново. Наистина ме гледаше странно, явно за пръв път вижда такъв клиент, другите му колеги са ми свикнали и не им прави впечатление вече.
Абе момчета...Май само аз съм малоумен. Аз съм от хората ,които ще бъдат погребани прави,защото цял живот са лежали под москвича си.Та в упътването на танка пишеше: "При смяна на гуми да не се натягат болтовете с удължител или с натиск.Натягането да се прави на опън" И не съм имал проблем .С изключение на веднъж ,когато забравих да натегна и....колелото ми падна на едно кръстовище...всички гайки бяха в таса и нямаше загуби.крика,колелото на място и газ...Мисля,че производителите на автомобили не напразно са сложили точно определен ключ за джантите...и той не е с голямо рамо....

Тема "Правилни методи за развиване на болтове за джанти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: