Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
нед апр 07, 2019 7:05 pmgogo7777 написа:
Колко такива Power Bank ще ми трябват за един работен ден?
Че де да те знам колко работиш бре? :-D
Оня е написал че стига за час... :? На мен една ми е много... :lol:
:partyman:
P.S.Ама твоя електрожен не моеш да си го сложиш под якето във вътрешния джоб... :-D
АБВ потребител - специалист
Имайте в предвид,че руснаците прекаляват доста с водката. Какво ли няма да направят за повече гледания,тоест кинти. Този пич има и някой други по опасни клипове с които подлъгва хората. Много хора си мислят,че заварката е само топене на електрода, но не е така. То и затова се продават такива смешни ефтини апарати по магазините .На колко хора им падат парапети и асми след това. Колега,относно добрия заварчик който трябва да потърся,досега съм направил и поправял доста каросерии на камиони и нямам нито една рекламация от някой клиент и мога да преценя кога един апарат заварява добре. И тези пробни шевове понякога ги правя без маска ,затова сигурно ти изглеждат зле.Наблюдавам измервателните прибори в такъв момент. Но това са подробности :) и няма да изпадаме в тях. :partyman: Резонансника е почти готов и скоро ще се развихри :) Удоволствието е голямо да си направиш апарат с параметри и характеристика каквито ти искаш.
Последна промяна от АБВ потребител на пон апр 08, 2019 8:40 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
нед апр 07, 2019 9:58 pmАБВ потребител написа:
каросерий
:? За тоя рмкси император Каросерий не съм чувал...
През кои години е управлявал? :-D
:partyman:
agj - майстор
нед апр 07, 2019 9:58 pmАБВ потребител написа:
Много хора си мислят,че заварката е само топене на електрода, но не е така. .....
И тези пробни шевове понякога ги правя без маска ,затова сигурно ти изглеждат зле.Наблюдавам измервателните прибори в такъв момент. Но това са подробности :) и няма да изпадаме в тях. :partyman:
Аз съм от хората които си мислят ,че заваряването без маска си е точно само топене на електроди.Ако си мислиш че това е правилния метод за настройване на апарата- жестоко се лъжеш!Затова и Гогата ти каза че ти трябва заварчик....
gogo7777 - майстор
нед апр 07, 2019 7:12 pmhidrazin написа:
нед апр 07, 2019 7:05 pmgogo7777 написа:
Колко такива Power Bank ще ми трябват за един работен ден?
Че де да те знам колко работиш бре? :-D
Оня е написал че стига за час... :? На мен една ми е много... :lol:
:partyman:
P.S.Ама твоя електрожен не моеш да си го сложиш под якето във вътрешния джоб... :-D
Мога. Размера на куртката ми е голям.
:wink:
АБВ потребител - специалист
нед апр 07, 2019 11:38 pmhidrazin написа:
нед апр 07, 2019 9:58 pmАБВ потребител написа:
каросерий
:? За тоя рмкси император Каросерий не съм чувал...
През кои години е управлявал? :-D
:partyman:
[/quote




Ти не забелязваш красотата на една жена, а си се втурачил с каква марка обувки е. :-D Кое е по важното??
gogo7777 - майстор
нед апр 07, 2019 9:58 pmАБВ потребител написа:
..........Колега,относно добрия заварчик който трябва да потърся,досега съм направил и поправял доста каросерии на камиони и нямам нито една рекламация от някой клиент и мога да преценя кога един апарат заварява добре........
С какъв вид електроди заваряваш тези каросерии?

.....без маска на главата не може да настроиш нищо по характеристиката на апарата, колкото и да гледаш измервателните уреди, с които боравиш..... :wink:
АБВ потребител - специалист
Що да не може. Вие на око ли мерите тока на вашите електрожени??? И пак се изказвате неподготвени :-D Много ми е интересно как ще ограничиш тока на някакъв апарат без амперметър. Или само да си пишем ей така.Никой заварчик неможе на слух да определи точния ток,приблизително да ,но със точност НЕ. И не ми казвайте ся че и напрежението на дъгата го усещате без уред. Я се стегнете малко. И закакво ми е този заварчик,да играем карти ли. Повечето незнаят какво е пулсов режим при електрожените и как се настойва. Колега а ти как определяш характеристиката на дадена машина??? Ако не е тайна. :)
Последна промяна от АБВ потребител на пон апр 08, 2019 11:02 pm, променено общо 3 пъти.
АБВ потребител - специалист
Е затова ви думам :) Или ся пак си измислям. Ето към такава заварка настройвам резонансника. :) И това не е неръждаем електрод , а рутилов.Само че цената на този апарат е има няма 3 бона от масовите< професионални електрожени> които рекламират. Само това му е косура.


gogo7777 - майстор
Кой ти казва, че ти трябва заварчик да ти мери тока или да ти запоява по платките....това си е твоя работа? Ма ти май само пишеш и нищо повече.
Продължавай с монолога....ние ще четеме само :cool:

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: