Всички имаме коли, нали ?
ESPACE - майстор
вт апр 09, 2019 11:18 amfalosa написа:
Та в упътването на танка пишеше: "При смяна на гуми да не се натягат болтовете с удължител или с натиск.Натягането да се прави на опън" И не съм имал проблем .
Някой може ли да ми го преведе това в червеното, моля :?
ulieliadi - специалист
Моля Ви, втора страница - нищо общо с темата.
То вярно че модератори няма, ама малко самоконтрол няма да навреди...
Djack - специалист
вт апр 09, 2019 12:07 pmESPACE написа:
вт апр 09, 2019 11:18 amfalosa написа:
Та в упътването на танка пишеше: "При смяна на гуми да не се натягат болтовете с удължител или с натиск.Натягането да се прави на опън" И не съм имал проблем .
Някой може ли да ми го преведе това в червеното, моля :?
Може би е имал предвид, да не лягаш с цялото си тегло на ключа или да подскачаш с крак, а само да дърпаш рамото на ключа с ръце!
kozl - майстор
вт апр 09, 2019 12:19 pmDjack написа:
вт апр 09, 2019 12:07 pmESPACE написа:
вт апр 09, 2019 11:18 amfalosa написа:
Та в упътването на танка пишеше: "При смяна на гуми да не се натягат болтовете с удължител или с натиск.Натягането да се прави на опън" И не съм имал проблем .
Някой може ли да ми го преведе това в червеното, моля :?
Може би е имал предвид, да не лягаш с цялото си тегло на ключа или да подскачаш с крак, а само да дърпаш рамото на ключа с ръце!
Я па стегам на щракане. А щракалото е лидълско. Опън/натиск нема значение, стегам докато щракне. :wink:
А некога га немах щракало стегах с кръстатия ключ. От едната страна на "опън", от другата страна на "натиск" :roll:
falosa - напреднал
вт апр 09, 2019 12:19 pmDjack написа:
вт апр 09, 2019 12:07 pmESPACE написа:
вт апр 09, 2019 11:18 amfalosa написа:
Та в упътването на танка пишеше: "При смяна на гуми да не се натягат болтовете с удължител или с натиск.Натягането да се прави на опън" И не съм имал проблем .
Някой може ли да ми го преведе това в червеното, моля :?
Може би е имал предвид, да не лягаш с цялото си тегло на ключа или да подскачаш с крак, а само да дърпаш рамото на ключа с ръце!
Точно така .Имаше и картинка: само на опън.Без да се качваш на ключа и да подскачаш на него.
iliya_i - майстор
вт апр 09, 2019 8:52 pmfalosa написа:
вт апр 09, 2019 12:19 pmDjack написа:
вт апр 09, 2019 12:07 pmESPACE написа:


Някой може ли да ми го преведе това в червеното, моля :?
Може би е имал предвид, да не лягаш с цялото си тегло на ключа или да подскачаш с крак, а само да дърпаш рамото на ключа с ръце!
Точно така .Имаше и картинка: само на опън.Без да се качваш на ключа и да подскачаш на него.
Опън, ама зависи и кой опъва. :-D
Гладал съм 60 кг щангисти да повдигат от земята и да траскат над глава 180 кг щанга. Справка - Стефан Топуров (България) - първиат човек изтласкал 3 пъти собственото си тегло. Вторият беше Наим Сюлейманов (Сюлеймануглу).
Та аз също въпреки, че не съм тренирал щанги или друг спорт и съм 100 кг на опън мисля мога да стегна повече.
fore - майстор
Незнам какви са тия щангисти, опъни, натиски и динамометрични ключове. Каква е тази геометрия и тригонометрия, но знам едно- за отвиване и завиване на болтовете си има компресори и гайковерти. А на път просо ключа с тръба или ритник.

И понеже не ги разбирам тия тригонометрии и видях че от 25 литровият няма да извадя дебита и при 10 бара за да изпуквам болтовете на вилата, взех още един Енхел от Практикер. Нещо и 50 литровите Парксайтове вече ме изгубиха като клиент та макар и 10 барови. А ги имаше в магазина.

Взех 50 литров, но V - образен двуцилиндров - 2400 вата този път. Последният от старата партида. Този път вече болтовете направо ще хвърчат. И ще ги опъвам и разтягам както си искам. А едно-цилиндровият Енхел отива на вилата.....

Руснаците не са си и представяли че алуминия ще се ползва за направата на джанти когато са сътворявали това съвършенство Москвича...... :lol:
ESPACE - майстор
Стягането на опън да си го практикуват Руснаците. Вземе да се извади ключа както опъваш към муцуната си, забрави.
fore - майстор
Те Руснаците не са споменали нищо в упътването за това че ще трябва да се лежи под "Съвършенството" след всяко каране........

Тема "Правилни методи за развиване на болтове за джанти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: