Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Ivo_Dinkov - специалист
Тухли са само този участък- гениално архитектурно решение :?
Вътре в стаите е бетон, а на терасата е надзидано и с тухли.
Затова се чудя дали да не къртя до бетона. Ето отвътре как е:

Изображение


и стената си е сериозна:

Изображение

Върти ми се в главата здраво Г
На времето имахме грижи с гредите на задния мост на Опела- кърпиха ги веднъж, пак се спескаха и скъсаха. Тогава от вложени един в друг П- образни профили ми направиха изцяло нови- новия собственик още я кара и си свирка. Та ако Г- то е направено от от заварени един в друг профили, си мисля, че ще е порядъчно здраво.
Все пак не забравям, че другата половинка на стената, където ще е втората стойка, е изцяло и само тухли и там ще търся носимост основно от тавана.
rockwall - майстор
вече съвсем се обърках къде са тухли, къде е бетон ....

слагай триъгълници на тавана и приключвай с чуденето.
DELIK - напреднал
Иво, защо не провериш по железарийте за химически дюбели?
pasat - специалист
Идеи бол са ти дали хората. Ти решаваш. А аз монтирам доста тежки "работи" с 4 патенти болта 8мм, в дюбели 10мм, като отворите за дюбелите ги правя по фугите между тухли (гръцки, мноооого яки, иначе се трошат от вятър). Не мърдат дори понякога от стягане се чупят болтове. Тези рамки винкели г-образни п-образни ще седят като че не им е мястото там - грозно. А прането да е тежко колко да е тежко след центрофуга у пералнята...
Ivo_Dinkov - специалист
Идеи наистина много, малко да омекне времето, ще поочукам мазилката и ще пробвам първо с химически анкер. Ако ме издържи като тежест, остава така.
pasat - специалист
Ivo_Dinkov написа:
Идеи наистина много, малко да омекне времето, ще поочукам мазилката и ще пробвам първо с химически анкер. Ако ме издържи като тежест, остава така.

Да не мислиш да се сушиш на простира :lol:
Ivo_Dinkov - специалист
След много мислене, смятане, мерене, реших да изглежда така:

Изображение

Изображение

Изображение

Тук е в работен вариант, вече е минат на песъкоструй и грундиран, предстои вграждане в стената:

Изображение
Ivo_Dinkov - специалист
И вече монтиран:

Изображение
Изображение
Изображение
tzetzo160 - специалист
Наложи се да поставя и аз простор на тухлена стена, като исках да е нещо класическо и проверено с времето, а не от новите фейкове. Та измислих и сътворих това: винкели 5х5см, със заварена планка в единия край , който ще законтри от вътрешната страна на стената. Разпробиване открай докрай и заклинване и позициониране на винкела с летвички и накрая замазване на дупките. Вечно стана!
За съжаление снимките са разбъркани ама с това преоразмеряване няма как...

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (10.73 KиБ) Видяна 1249 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (18.01 KиБ) Видяна 1249 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (72.37 KиБ) Видяна 1249 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (42.08 KиБ) Видяна 1249 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (53.16 KиБ) Видяна 1249 пъти
tzetzo160 - специалист
Наложи се да поставя и аз простор на тухлена стена, като исках да е нещо класическо и проверено с времето, а не от новите фейкове. Та измислих и сътворих това: винкели 5х5см, със заварена планка в единия край , който ще законтри от вътрешната страна на стената. Разпробиване открай докрай и заклинване и позициониране на винкела с летвички и накрая замазване на дупките. Вечно стана!
За съжаление снимките са разбъркани ама с това преоразмеряване няма как...

Тема "Закрепване на тръби за простор в тухли 4-ки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: