Всичко за дърводелството
gl.iliev - помощник
Здравейте решил съм да си правя два гардероба (за спалня и антре) с плъзгащи врати. Направил съм си чертежи на аутокад и съм извадил от тях необходимите плоскости и къде да се кантират. Спрял съм се на този механизъм : https://balkanyug.bg/bg/Wardrobe-slidin ... MPV-04-new Решил съм да е с горно водене и респективно вратите да са отпред. Въпросите ми са:
1. Необходимо ли е гардероба да има крачета и ако да какви да използвам или може и без тях? Мога да кажа че пода на спалнята е ламината а на антрето плочки.
2.Сглобките с конфирмат или обикновена видя да ги правя като смятам и да има такива с минификс?

Предвидил съм да си взема и ъглова стяга, фрезери за отвори, свредло с фрезенк и шаблон за отвори.
Благодаря предварително прилагам и двата чертежа на гардеробите:
Прикачен файл:
Garderob Spalnq-Model.jpg
Прикачен файл:
Garderob Antre-Model.jpg
Garderob Antre-Model.jpg (102.35 KиБ) Видяна 3634 пъти
preslav - майстор
От опит знам, че крачетата не са само визия, а и осигуряване на необходимата циркулация на въздуха, за да не се образува конденз и мухъл зад мебелите. Ти решаваш какво да слагаш, но ако гърбът на гардероба ти е на външна стена е задължително да имаш възможност за циркулация на въздуха.
gl.iliev - помощник
чет апр 11, 2019 4:29 pmpreslav написа:
От опит знам, че крачетата не са само визия, а и осигуряване на необходимата циркулация на въздуха, за да не се образува конденз и мухъл зад мебелите. Ти решаваш какво да слагаш, но ако гърбът на гардероба ти е на външна стена е задължително да имаш възможност за циркулация на въздуха.
Да затова мисля за крачета тип стъпка с два отвора ное хубаво да може да се нивелира си мисля тъй като за плъзгащите врати е хубаво да са нивелирани поне така си мисля. Иначе стените са вътрешни изцяло.
gl.iliev - помощник
чет апр 11, 2019 4:29 pmpreslav написа:
От опит знам, че крачетата не са само визия, а и осигуряване на необходимата циркулация на въздуха, за да не се образува конденз и мухъл зад мебелите. Ти решаваш какво да слагаш, но ако гърбът на гардероба ти е на външна стена е задължително да имаш възможност за циркулация на въздуха.
Да затова мисля за крачета тип стъпка с два отвора ное хубаво да може да се нивелира си мисля тъй като за плъзгащите врати е хубаво да са нивелирани поне така си мисля. Иначе стените са вътрешни изцяло.

Прикачен файл

IMG_0197.JPG
IMG_0197.JPG (39.1 KиБ) Видяна 3615 пъти

Прикачен файл

IMG_0182.JPG
IMG_0182.JPG (65.61 KиБ) Видяна 3615 пъти
Antonii - майстор
Моя съвет от опит е ако може да разделите гардероба по височина на две части, че с тия плоскости от по 2400мм не е лесно да се работи.
Иначе Hettich имат хубави мебелни крака които се коригират по височина през отвор в дъното.
Поне аз ползвам такива.
wanderer - специалист
от моя скромен опит - цялостно детско обзавеждане и долни кухненски шкафове мога да кажа: крачета задължително регулируеми. не разбрах от чертежа, но по сериозното хоризонтално укрепване е винаги в плюс, иначе от тежестта на вратите страниците след време има вероятност да станат като лък. аз не набрах кураж да работя с минификси и шаблони. мразя виждащи се крепежи и уж маскирането им с лепенки, затова при мен страницата която е към стената и не се вижда е монтирана с види, а всички сглобки от виждащите се страни са с бисквити.
miliad - майстор
При антрето пропорцията на вратите не е добра. Механизма няма да работи добре.
gl.iliev - помощник
чет апр 11, 2019 10:52 pmmiliad написа:
При антрето пропорцията на вратите не е добра. Механизма няма да работи добре.
Защо? Вратите са 50на50 със застъпване от 20мм.
miliad - майстор
При 50см ширина, височината е до 170см. Пряко сили 200см.
gl.iliev - помощник
пет апр 12, 2019 6:31 pmmiliad написа:
При 50см ширина, височината е до 170см. Пряко сили 200см.
Искаш да кажеш, че ще станат тясни и дълги? Предвидил съм Al кант дръжки.

Тема "Гардероб с плъзгащи врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: