Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
И какъв е тоя проблем с поповото прасе? То поне лесно се "лекува"...
:partyman:
preslav - майстор
чет апр 11, 2019 6:49 pmhidrazin написа:
И какъв е тоя проблем с поповото прасе? То поне лесно се "лекува"...
:partyman:
Проблемът е тривиален, прегризва разсадите, подсаждаш, пак прегризва и така докато на другите им цъфнат доматите, а ти си играеш на подсаждане. Кажи какъв е твоя метод на "лечение", че аз по-прост и по-еФтин не намерих.
ZMeyGorianin - майстор
То и щурците я вършат същата :x Ползвам мулчиращо фолио и преди да го разстеля пръскам почвата с Б58.
hidrazin - майстор
Сваряваш четвърт кило жито - не много, колкото да набъбне.
Отцеждаш и го слагаш в някакъв съд.
Прибавяш една пълна супена лъжица БИ-58 и разбъркваш добре.
След това прибавяш една супена лъжица олио и пак разбъркваш добре.
С една лъжица разхвърляш безразборно там където трябва - около доматите и други растения, около и върху местата дето се въдят.
:partyman:
P.S. Една година нямах под ръка жито и използвах ... кускус.
Ефекта беше същия - изтребва ги до крак. :-D
liverpool-64 - специалист
Същия ефект има и ако вместо жито се сложи царевично брашно. :supz:
Ба, ша им готвя на поповите, че и градината ша си тровя!
Миналата година ми се получиха перфектно домат, краставица и камби, набучени в земята както са в кофички с изрязано дъно.
Нито едно нахранено прасе.
Продължавам така, че нямам време да други занимания.
preslav - майстор
чет апр 11, 2019 7:57 pmhidrazin написа:
Сваряваш четвърт кило жито - не много, колкото да набъбне.
Отцеждаш и го слагаш в някакъв съд.
Прибавяш една пълна супена лъжица БИ-58 и разбъркваш добре.
След това прибавяш една супена лъжица олио и пак разбъркваш добре.
С една лъжица разхвърляш безразборно там където трябва - около доматите и други растения, около и върху местата дето се въдят.
:partyman:
P.S. Една година нямах под ръка жито и използвах ... кускус.
Ефекта беше същия - изтребва ги до крак. :-D
Да бабата години наред го прави така иииииии, ами все подсажда - аз 3 години го правя с кофички с отрязано дъно иииии до сега 1 изядено растение.
Държа да подчертая, че не е реклама и не съм дистрибутор на кофички от кисело мляко - идеята не е моя, но вече не помня къде и от кого прочетох, че ползвал изрязани бутилки от безалкохолно. Да е жив и здрав идиотодателят, а останалите прасета да ги ловят котките - варено жито само за умрелите!
Отдавна съм се отказал да кандардисвам когото и да е било - Трифон пробва, за други не знам, ама целта е да се пести бренекето.
miroki - майстор
В момента засадени ли са в земята? Ако не са, значи изоставаш с развитието им. Кажи речи двойно. За това препоръчах да се сложи засято в кофичка до тях за сравнение.
И аз се изненадах от разликата преди години. Исках в кофичи да държа на топло, но се оказа, че си искат директно.
Поради същата причина втората партида семена, се сеят директно в почвата под найлон. Там държа една голяма порция и за резерв, при неприятности, да зададя целият двор повторно. После ги подарявам излишните.
чет апр 11, 2019 10:06 pmmiroki написа:
В момента засадени ли са в земята? Ако не са, значи изоставаш с развитието им. Кажи речи двойно. За това препоръчах да се сложи засято в кофичка до тях за сравнение.
И аз се изненадах от разликата преди години. Исках в кофичи да държа на топло, но се оказа, че си искат директно.
Поради същата причина втората партида семена, се сеят директно в почвата под найлон. Там държа една голяма порция и за резерв, при неприятности, да зададя целият двор повторно. После ги подарявам излишните.
Как в земята? В оранжерия, под найлон???
Четох ти и предното мнение, но не ми стана много ясно.
Ако ти се обяснява пак, ама стъпка по стъпка и с дати!
preslav - майстор
чет апр 11, 2019 10:06 pmmiroki написа:
В момента засадени ли са в земята? Ако не са, значи изоставаш с развитието им. Кажи речи двойно. За това препоръчах да се сложи засято в кофичка до тях за сравнение.
И аз се изненадах от разликата преди години. Исках в кофичи да държа на топло, но се оказа, че си искат директно.
Поради същата причина втората партида семена, се сеят директно в почвата под найлон. Там държа една голяма порция и за резерв, при неприятности, да зададя целият двор повторно. После ги подарявам излишните.
Чувал съм я тая технология с пикиране директно в земята под двоен найлон, а също така и с бученето на семките директно в почвата - не знам колко по-рано излиза продукцията, но бабата все се тюхкаше, че мравките и изнесли семките или поповото прасе опасло разсада наред. В същност си спомням, че преди две години на инат си зася 10 корена директно във фитарата, сложи им туби от миерална вода, ходи ги маха, после пак слага, забива им пръчки за да не ги отвее вятъра и т.н. слугуване - домат по-рано от нас не скъса защото първия завърз го остави за семе, абе кьорава работа за една седмица по-ранно бране.
Технологии най-различни, ама да имаш време и да ти се занимава - при мен нито едното, нито другото са в излишък.
Разказвай стъпка по стъпка на останалите питащи.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: