• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
..отивам за 🍿 :-D :lol: :lol:
preslav - майстор
Иссвинете, ама пиша от телефона - най-често срещаното оправдание за неграмотниците, които на всичкото отгоре имат наглостта да оспорват образованието на другите. Въпросният аФтор на темата се доказа и същевременно отказа, поне му стигна мозъка да разбере, че от тази шумка няма да излезе заек - ама я ми кажете от къде да си намеря едно глобусче на България, може и тетрадка за 1-ви "Б" да ми подскажете от къде се купува, че в последно време трудно се намират.
a_stoev - майстор
То хубаво му се дразните на човека, ама дайте взе пак да обсъдим практическите проблеми пред правене на бобина. Има си достатъчно забавни приложения.
От гугленето на бързо гледам, че са без сърцевина, и за основа се ползва ПВЦ тръба. Проблем е изолацията на проводника ако се ползва обикновен - дава късо между съседни намотки. Гледам във викиват Високоволтов кабел 30kV, силиконов, червен. /цвета е без значениe :D/ С него ще стане нали? Самото ПВЦ ще създаде ли проблем?

П.П.
С цел безопасност това нещо трябва да се пали само в кафез, нали. Каква би трябвало да е безопасния размер на мрежата. В ТУ като бях, по ОЧП имаше високоволтова лаборатория, оградена с пана с оградна мрежа, но не се били на практически занятия с мълнии и подозирам, че тези пана са били само срещу физически достъп. Самата лаборатория е в нещо като атриум с голямо отстояние от всякъде.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Между намотките не е толкова опасно. Навиваш един ред намотки, навиваш изолация.
Между всеки ред разликата в напреженията не е толкова голяма. Проблема е между последният ред и корпуса който е заземен обикновено. Там е максимална разликата.
При 20kV плющи разряд през 2см въздух.
Аз не разбрах, какво ще постигнем след това?
Имам изправено 20kV и кво от това?
ESPACE - майстор
вт апр 09, 2019 7:28 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Аз не разбрах, какво ще постигнем след това?

Ти най важното не си разбрал. Целта е да се постигне " кълбовидна мълния, която представлява двудименсионен квантов обект, подчиняващ се не на обикновените физически закони, а на свои квантови ограничения"
Абе перпетуум мобиле иска да сдела чиляка.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Тея кълбовидни мълнии ги постигам често и резултата не е перпетуум мобиле.
Резултата е нов траф. Към 600 лв за нова вторична намотка.
iliya_i - майстор
Абе той ако имаше идея какво му трябва, да е изтичал до близката ……морга да напазарува.
a_stoev - майстор
Ето приложение:


:finga:
Чудещият се - помощник
нед апр 07, 2019 10:19 amsstefanov написа:
нед апр 07, 2019 9:53 amЧудещият се написа:
Напротив, самоуки учени съществуват, както и в по старо време така и в по ново време, Айнщайн например е учен, в областта на физиката, който не е завършил физика а политехника. Но разбира се че всеки учен трябва да бъде в попрището на науката, не може един клошар да стане учен. А сегашните академици нищо не става от тях, много иновации в техниката и науката са осъществени от хора със среднотехническо образувание. А за академиците остава само да стоят по бюрата, и да си взимат академичните заплати само със титлите си, които дори не са заслужили.

Хихи, и това идва от човек, който не може да пише на родния си език :)

Не се разпилявайте по други теми, моля! Пишете за сърцевината.
Ти спамер ли си или хейтър :-D
Чудещият се - помощник
вт апр 09, 2019 9:44 pmiliya_i написа:
Абе той ако имаше идея какво му трябва, да е изтичал до близката ……морга да напазарува.
Хихихихиих, тук било пълно с некромани и хейтъри :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Сърцевина за високоволтов траф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: