• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, понеже доста тук са наясно и могат да дадат мнение,ще се зарадвам на всяко!

Наскоро почнах да виждам,че стените в стаите се напукват.. 10г строеж е , тухла .

Мисля,че са варосвани само - но не съм сигурен,някой може ли да сподели мнения?

Дали да свалям всичко,дали да мажа отгоре ? Не съм майстор,не разбирам от това - признавам,за това и искам да знам вашето мнение..
krasi92 - майстор
Ако е само боята е добре. Ако и мазилката е нацепена маи сградата уляга а това е краино неприятно.
nikolov333 - майстор
Има случаи при които причината е мазилката или слягането на сградата, но трудно ще се пребориш и с двата проблема, освен с гипсокартон, но тогава проблемите ще са с фугите на картона, така че най-добре е да свикваш с проблема..
пет апр 12, 2019 11:18 pmnikolov333 написа:
Има случаи при които причината е мазилката или слягането на сградата, но трудно ще се пребориш и с двата проблема, освен с гипсокартон, но тогава проблемите ще са с фугите на картона, така че най-добре е да свикваш с проблема..
Значи да сваля боята и така да видя? Добре де.. Има ли някакъв друг вариант,като например да сваля всичко до тухла например? или пак ще става така..?
nikolov333 - майстор
Няма гаранция, че ще стане по-добре.. На всички стени ли е така или само на някой? Колко дебели са стените и с какво са зидани? Каква е конструкцията на сградата? Каква е мазилката и шпакловката и има ли напрежения от отвори в стената или вибрация, например при затваряне на врата..?
Сградата е от тухла,не мога да ти кажа какви са шпакловките и т.н. Има вибрации , сградата е на булевард. И не всички стени но повечето са така.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 13, 2019 10:17 amz0mz0m написа:

Значи да сваля боята и така да видя? Добре де.. Има ли някакъв друг вариант,като например да сваля всичко до тухла например? или пак ще става така..?
Първо, дай снимка отдалеко и отблизо, за да се прецени ситуацията
И второ, всъщност какво те притеснява теб, в тези пукнатини? Визуално или, ще пада сградата?
За всичко има решение, но още нямаш диазгнозата
съб апр 13, 2019 2:50 pmn_a написа:
съб апр 13, 2019 10:17 amz0mz0m написа:

Значи да сваля боята и така да видя? Добре де.. Има ли някакъв друг вариант,като например да сваля всичко до тухла например? или пак ще става така..?
Първо, дай снимка отдалеко и отблизо, за да се прецени ситуацията
И второ, всъщност какво те притеснява теб, в тези пукнатини? Визуално или, ще пада сградата?
За всичко има решение, но още нямаш диазгнозата
Здравей,благодаря за мнението - пробвах да направя снимки но не се вижда особено...

Няма да пада сградата.. просто сякаш мазилката е нацепена .. не знам как бих могъл да го кажа по-точно.. не са някакви широки.. - тънки са .

Отдалеч не се вижда,но около метър когато си и се загледаш ги има.. Визуално ме притеснява.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 13, 2019 3:13 pmz0mz0m написа:


Няма да пада сградата.. просто сякаш мазилката е нацепена .. не знам как бих могъл да го кажа по-точно.. не са някакви широки.. - тънки са .

Отдалеч не се вижда,но около метър когато си и се загледаш ги има.. Визуално ме притеснява.
Ясно, скучаеш и ...
Казваш, че е варосано - лесно може да се провери. Като потъркаш с ръка пуска ли, макар и малко прах?
Ако е варосано, варосай пак и ще се скрият пукнатините
Ако е с друга боя, ще си поиграеш малко с фин акрил да запълниш, ще боядисаш и пак си готов
Ако си жена и си бременна, като родиш, ще спреш да забелязваш пукнатините
Успех!
шоп - майстор
Ако сградата е блок с апартаменти разпитай или огледай как е при съседите.
Може сградата да уляга, може да е в следствие от земетресение.
  • 1
  • 2

Тема "Пукнатини по боята в стаята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: