• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
съб апр 13, 2019 1:10 pmtorbalan написа:


Не разбрах от къде идва студената вода в бойлера? :)
От тръбата между бойлера и топлообменика ти. Тя ще охлади бойлера, а топла вода от топлобменика ще я замести в тръбата, която в последствие отново ще изстине. Така, загубите по тръбата и бойлера ще ги покриеш с ...... ток.
torbalan - Дървен философ
Съвсем ме развесели...

2 литра вода с температура 15 градуса с колко ще охлади 80 литра вода с температура 55 градуса?

Айде стига смешки.

Самите КиПаджии, дето идват да настройват и пускат абонатните ни съветват да го връзваме точно по този начин, за да не играе температурата на водата...

Имам да чистя и подреждам мазата, така че от мен за сега толкоз :)
съб апр 13, 2019 1:10 pmtorbalan написа:
съб апр 13, 2019 1:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Предположих най масовия, че да не изхвърляме много вода, хахааааа.
...
Не разбрах от къде идва студената вода в бойлера? :)
Да не би да се къпете веднъж в месеца, че да изстива?
Не бееее, ФБРто попита ако няма хора известно време и водата в бойлера изстине, как ще се стопли.
То стана и развален телефон тука.
Пичове, излизам от чата.
fbr - майстор
съб апр 13, 2019 1:24 pmТрифон П.Трифонов написа:

Не бееее, ФБРто попита ако няма хора известно време и водата в бойлера изстине, как ще се стопли.
Ами как, не виждаш ли. На ток. КИП-аджиите на ТОПЛО-то сигурно вземат някой лев и от ЕНЕРГО-то..
torbalan - Дървен философ
У дома се къпем ежедневно...

Не знам, ако вие се къпете веднъж в месеца - заслужава си да помислите по темата...

А както вече писах - от сметките, които плащам за ток е повече от ясно, че бойлера не се включва.
adrian_r_petrov - специалист
Пичове, тук стана мармалад :D, не ме интересува харченето на вода. Имам бойлер със серпентина -нов от предишната ми инсталация и по това което казвате ако го свържа с БГВ то с една търба ще е по добре така ли?Вкъщи се пуска доста често топлата водата за помалко(да се измие чиния, две). Идеята ми е, че когато се пуска котела трябва да чакам доста за дойде топлото, което не е ок. Идеята е интересна, която предлагате и може да я пробвам лятото и ще сраавня сметките на газ и на ток.
idealist - специалист
Тъй като се тревожиш основно от сметките на газта, предлагам ти по-скъп и комфортен вариант, но ти гарантирам,че сметките ти ще бъдат съобразно консумацията. Купуване и монтаж на проточен/и газов/и бойлер/и. Подобен вид бойлер/и по никакъв начин не оказва влияние на отоплението. Желателно е да се монтира/т с възможно най-късия път до консуматорите. Не се гъбаркам.
torbalan - Дървен философ
нед апр 14, 2019 1:42 pmidealist написа:
...Купуване и монтаж на проточен/и газов/и бойлер/и. ...
И така става... Може би от самото начало е трябвало така да го направят.

Евентуално ако е възможно - може да се премести котела по-близо до консуматорите. До колкото съм виждал - газовите са доста малки и чисти.
filmatoplo - майстор
:? За измиване на ръце или 1 ябълка -верно се чака малко да дойде топлата вода от мазето ,но ако ще се мият чиниите или ще се къпе някой в банята -не вярвам да е проблем 20 секунди чакане :wink: .
i.i.ivanov - напреднал
Здравейте , знам че темата е стара но за да не отварям друга ще пиша тука. "Пишман майстори" ми набутаха двъконтурен котел 24кв за отопление и топла вода. Котела е в гаража , над него има 2 етажа и на двата има по една баня. Проблема с чакането на топлата вода с минути е ясен , но по големия е че няма дебит. Усиля ли душа на макс , топла вода не чакай и след 1 час. Намаля ли , идва по някое време , но ако регулирам топлината или стуята , идва студена и пак чакане на нялколко минути за топла.
Въпроса ми е има ли как да вържа бойлер към този котел за да реша проблема. По точно да вържа бойлер към "контура" който отговаря за парното , и този за топлата вода въобще да не го ползвам ? Едноконтурния нали така работи ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Свързване на бойлер към двуконтурен газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: