Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 13, 2019 6:16 pmkr1100 написа:
Амчи за това китайките продават отварачки :) Че и цената им падна вече и по-бързо пристигат.

Моя грешчица - писала съм парник, а имам предвид тунел. То ясно де, парникът не го отвиваш и завиваш

Не се виждам с парник в обозримото бъдеще
miroki - майстор
Много готино.
Аз знам за едни термо амортисьори, ама са по 100 тина лева.
Като се стопли се провертя всичко.
Тези от къде са? Линка към конкретните, ако е удобно.
hidrazin - майстор
съб апр 13, 2019 6:16 pmkr1100 написа:
Амчи за това китайките продават отварачки :) Че и цената им падна вече ...
@ hidrazin - зимния период агрила го окачвам на телове за да не пада конденз ..
Въобще не са паднали цените на отварачките.
Сега погледнах че последно съм купувал ноември 2016-та за един приятел.
И тогава, и сега цената е все около 20$ ... Още първата година единия се разчекна...
Относно агрила - ми те за тва му викат памперс. :-D
И това си му беше първото приложения докато някой не се сети из по-доброто му приложение.
:partyman:
vlax - майстор
съб апр 13, 2019 6:16 pmkr1100 написа:
Утре и цедя и пресовам джибрите и в туби да са в готовност за варка.
Я дай да видим пресата. :)
Какво правите сега като е кално?
Ябълките бяха се отрупали с цвят,но тези дъждове ще им е.. мамата.
С какво ще пръскаме след дъждовете?
:partyman:
kr1100 - майстор
[quote=hidrazin
Въобще не са паднали цените на отварачките.
Сега погледнах че последно съм купувал ноември 2016-та за един приятел.
И тогава, и сега цената е все около 20$ ... Още първата година единия се разчекна...
[/quote]
Има под 20 американци , ама утре , че съм на ограничен. При мен на последния се отчекна 1 нит долу и падна ровене и сееене докато го намеря. С метчик точковане/ центри/ около мястото му за нитоване и стана.
За да се разчекне има неправилен монтаж. Или килограмите за отваряне 7 кг не отговарят или има несъосие в пантите и заклинване. Не ги защитавам китайците.
На тези с двойното рамо долу и за бързо разкачване в горния край на конструкцията има отвор за шплент за ограничаване на отварянето. Моите капандури 67 х 98/99 см за под 3 кг с конструкцията , поликарбона и крепежа и Ч профила / от Х профил изрязана страна/.. Осите на пантите са скрити и не корозират / ос ф 10 мм CrNi тръба./
https://ru.aliexpress.com/item/Solar-He ... 33ed0aCs5H този съм го пазарил за 17,90USD 13.7.2018
този за 20 - 2 бр.10 и 19.04.2018г. :https://ru.aliexpress.com/item/Window-o ... 33ed0aCs5H
Последна промяна от kr1100 на нед апр 14, 2019 6:58 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
Мен и 20 ме устройват, че с бабата ми излиза по-скъпо, да не кажа златно - ама то златна баба бе.
Торите ли разсада, кога, как и с какво? Имаме някакъв разтворим тор за разсади на Планта, ама съм забравил кога трябва да се тори и най-важното с какви норми.
Замислям се дали следващата седмица не е време да се залагат семките за краставици и тиквички, май наближава времето и на зеления фасул (май само него не съм слагал в кофички).
vlax - майстор
нед апр 14, 2019 4:44 pmpreslav написа:
....ама съм забравил кога трябва да се тори и най-важното с какви норми.
Замислям се дали следващата седмица не е време да се залагат семките за краставици и тиквички, май наближава времето и на зеления фасул (май само него не съм слагал в кофички).
По лесно ми е да не помня,а да си пиша,миналата 2018 съм садил краставици и тиквички на 14.04.Тази година ще изчакам 2-3 дни да преминат дъждовете,защото ги сея в кофички навън под найлон.Зеления боб го сея по-късно направо в редовете,когато съм разсадил домата.
:partyman:
kr1100 - майстор
вземам за разсада пръст от Керия в дясно от Ветровитата по Франга дере в дясно на около 300 м, иначе при сеене торф 200л май беше балата торф от Латвия за към 28 лв.
Аз 3 краставицАТА съм набучил в парника преди 2 дни. Имам още 4 Тести Грийн и Герганище за засаждане , ама трябва да пооскубя салати лук.
@ "Какво правите сега като е кално?" не е кално - днес съм набучил, поставил колче, привързах и сезал до покрива на 25 домата. Остават ми 6х1,5м за скубане и сеене .Преди да започне да ръми минах и наскубах лапад и коприва за ядене. Сега кокеро мляска лапад с ориз прясно прясно сготвени.
Към 9 навън беше студ 9 гр и студен вятър.
За пръскане ще видим като спре да вали и да не духа, ама кога няма да духа ???
preslav - майстор
нед апр 14, 2019 5:16 pmkr1100 написа:
вземам за разсада пръст от Керия в дясно от Ветровитата по Франга дере в дясно на около 300 м, иначе при сеене торф 200л май беше балата торф от Латвия за към 28 лв.
Аз 3 краставицАТА съм набучил в парника преди 2 дни. Имам още 4 Тести Грийн и Герганище за засаждане , ама трябва да пооскубя салати лук.
@ "Какво правите сега като е кално?" не е кално - днес съм набучил, поставил колче, привързах и сезал до покрива на 25 домата. Остават ми 6х1,5м за скубане и сеене .Преди да започне да ръми минах и наскубах лапад и коприва за ядене. Сега кокеро мляска лапад с ориз прясно прясно сготвени.
Към 9 навън беше студ 9 гр и студен вятър.
За пръскане ще видим като спре да вали и да не духа, ама кога няма да духа ???
Я подскажи за лапада, че искаме да си го захванем/разсеем - имаме само едно гнездо, а ни се иска повече. Казаха ми, че правел грудки, ама у интернето пише друго - ти от къде си го имаш?
chapara - майстор
нед апр 14, 2019 5:43 pmpreslav написа:

Я подскажи за лапада, че искаме да си го захванем/разсеем - имаме само едно гнездо, а ни се иска повече. Казаха ми, че правел грудки, ама у интернето пише друго - ти от къде си го имаш?
Лапада цъфти и после има семена, аз на селото на жена ми не мога да се отърва от него. Но иначе ето:
http://www.semenabg.com/bg/product/lapad-2184
ЛеФче - кефче :wink: :-D

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: