Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zed90 - напреднал
Здравейте,

При поставянето на лира за баня се случи така че тръбата за топлата вода се проби. Човекът махна плочката и сряза тръбата (полипропилен) . След това я сряза и с машина за топене на тръби стопи тръбата и муфата. Въпросът ми сега дали това нещо е состатъчно да нямам проблеми с тази поправка или трябва и нещо друго? Благодаря!
Прикачен файл:
E8264A15-D1EC-49D9-ADFB-265DF70142B9.jpeg
djogobg - специалист
Ако съм те разбрал правилно - тръбата преди това не е имала муфа, а на мястото на пробитото място е направен срез и е сложена муфа. Ако такава е ситуацията - да, с тази машина за топене на тръби се слага муфа, това е и начинът да се работи с такива тръби - на всяко коляно, тройник и т.н. са били загряти тръбата и съответния компонент и след това слепени заедно.
zed90 - напреднал
пет апр 12, 2019 12:54 pmdjogobg написа:
Ако съм те разбрал правилно - тръбата преди това не е имала муфа, а на мястото на пробитото място е направен срез и е сложена муфа. Ако такава е ситуацията - да, с тази машина за топене на тръби се слага муфа, това е и начинът да се работи с такива тръби - на всяко коляно, тройник и т.н. са били загряти тръбата и съответния компонент и след това слепени заедно.
Точно така. С два поялника бяха загряти и муфата и тръбата на срязаните места. Мерси за информацията!
djogobg - специалист
Все пак, за всеки случай, пуснете вода в тази тръба и наблюдавайте два дни, примерно, за да сте сигурни, че спойката е добра и чак тогава замазвайте дупката. Изглежда ОК, но винаги е добре да се направи тест за ден-два-три. Някой от професионалистите във форума спомена, че 72 часа тества нови инсталации.
chapara - майстор
По БДС, пробата е 72 часа, но беше за металните тръби. Все пак е добър вариант, даже има протокол за такава проба:
http://pem-consult.com/attachments/Obra ... kol_17.pdf

Тема "Спукана полипропиленова тръба при поставяне на лира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: