• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
ср фев 27, 2019 4:50 pmVarnap5 написа:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz извинявай но не аъм видял поста ти.Дай каквато можеш информация.За мен всичко би било от полза.
Дебита е 225л./ч.(3,75л./мин), водата я вземам от охладител(чилър). Входящата ми температура е 15гр. като работи охладителя, а като не работи е 19гр. (Времето за работа и пауза са различни и не мога да кажа колко е по-точно). Затова средно 17-18гр.
Минава през радиатор на Москвич(големият, а не за парното), импровизиран кожух от кашон, обикновен вентилатор със стойка засмуква през радиатора. Не знам какъв му е дебита на вентилатора. Около 19-22гр. е изходящият поток, зависи и от степените, от моментната температура, от мястото на засмукване също. То уж за временно, ама 7-8 години ми върши работа.
За 15м2 стая обикновенно лятото минаваше 32гр., което за мен е нетърпима жега.
С тоя "климатик" над 26гр. мисля не се е качвала.
Varnap5 - специалист
Благодаря много за информацията.
Щом го направя и пробвам ще споделя резултатите. :)
шоп - майстор
чет фев 28, 2019 4:58 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:


Дебита е 225л./ч.(3,75л./мин),

Входящата ми температура е 15гр. като работи охладителя, а като не работи е 19гр. (Времето за работа и пауза са различни и не мога да кажа колко е по-точно). Затова средно 17-18гр.
Около 19-22гр. е изходящият поток
Имаш хладилна мошност около 780 вата, което не е лошо при този малък дебит

0,225х3х1,16=0,78КW

Радиатора от Москвич може много повече.
Аз дълги години си охлаждах работилницата(100м2) с два радиатора от голф ( или някаква шкода, рапид или фелиция) но прокарвах над 1000 л/ч директно сондажна вода през тях.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Правил съм го без да го смятам като цяло.
Дебита мога и да го увелича, но няма нужда.
Изходих от сравнение с климатика ми, че духа на втора степен с 20-21гр. и харчи 200W по СОР = 4, към 800W охладителна мощност и е достатъчна за 30-тина м2.
По-хладни са от тая стая 15м2 де.
Горе-долу са там -към 2-3 гр. стоплям водата.
Малко ми е трудно да измеря щото се променя, включва/изключва охладителя.
mavryt4o - майстор
По-голямата част на системата ми за отопление/охлаждане е с вътрешни климатични тела.Имам дърводелска работилничка около 40кв.м. и искам да я охлаждам .Имам вътрешно и външно тяло от 24'.Естетиката и шума не е от значение.Кое тяло би свършило по-добра работа в моя случай?
ianckov - напреднал
Здравейте!
Да помоля и аз за помощ.
Сложих тяло Мидея MSR3-18HR-QB4.
При режим отопление, 30 градуса,температурата на топлоносителя 25 градуса, вентилатора на автоматично си духа поносимо.
При вдигане на същата над 45 градуса е перфектно, дори жежко...
Намалям температурата на климатика, спира, светва лампата за дефрост и повече не тръгва вентилатора.
Въздушния датчик е отделен от питата.

http://www.img-share.eu/f/images/596/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/596/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/596/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/596/IM ... sredna.jpg
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Пробвай на друг вентилатор, различен от Ауто.
1. Вдигаш температурата над 45 ... , ама стигна ли над 60гр.?
2. Намаляваш градусите и спира. Кое спира - вентилатора??? Не се ли върти много слабо?
3. Лампата за дефроста светва, а някоя друга да свети или мига?
4. Увеличи заданието на 30гр., след като е спрял и изчакай 15 мин. да видим дали няма да тръгне.
Може наистина да е решил да влиза в дефрост, трябва да го изчакаш.
5. Давай по-конкретни стойности за температурите.
Примерно: В стаята е 23, задание 26, вода 45 - духа на 1,2,3 скорост.
В стаята 24, от задание 26 смъквам на 20, вода 50 - спря да духа изобщо, или върти съвсем слабо, дефроста светна.
Задавам 30гр, вода 48, чакам ... минути и не тръгва. (15поне изчакай, 20още по-добре).
Въздушният датчик каза, че е отделен от питата. Не трябва да е над тялото, така че да не се стопля от него, тръби и др.
ianckov - напреднал
Здравейте!
Оказа се,че въздушния датчик е бил прекалено близо до питата.
Отделих го, но сега, след падане на температурата на водата под 35 градуса, при изключване на котела, светва дефрост за около 20мин., след това изгасва и се включва вентилатора за 15мин. Температурата на тялото е 27. И така се редуват, до подаване на топла вода от котела.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Като изключи първият път, вентилатора върти ли се леко или е спрял напълно???
А, вторият път(след 15-те мин работа) върти ли или е спрял напълно???
Кой вентилатор си задал?
А, какво става когато водата е над 35гр? Как се държи вентилатора тогава?

ПС: Най-вероятно първият път изключва защото темп. на питата е ниска и влиза в дефрост.
За вторият път, не знам -толкова скоро (15мин.) не съм чувал климатик да влиза във следващ дефрост.
Или е достигнал заданието (нищо не каза какво задаваш и какво е в стаята) или не си измервал времената ,ами ги каза ей така!
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: