Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
По принцип на моя модел му дават макс 65гр.на входящата вода.. не знам солара колко градуса ти подава.. Иначе бойлера го купувах от Амазон и ми дойде под 1000 лева, та с тези цени на нагревателите се замислям и аз как да му спирам тока, когато няма налягане на водата.. :?
Прикачен файл:
Screenshot_2019-04-14-18-30-59-528_cn.wps.moffice_eng.png

Разгледай и тази тема.. viewtopic.php?f=22&t=25736&start=60#p814799
mopi - напреднал
нед апр 14, 2019 6:35 pmnikolov333 написа:
По принцип на моя модел му дават макс 65гр.на входящата вода.. не знам солара колко градуса ти подава..
Разгледай и тази тема.. viewtopic.php?f=22&t=25736&start=60#p814799
В ден като днешния в София (немного слънчев), достигна 56С, а слънцето като запука през лятото и нагрее 300-те литра в соларния бойлер, стига до 80С и пада до около 75С през ноща. Проточния може да не го пускам въобще и 2 месеца,
От темата която си ми пратил, неразбрах каква му е идеята на пича да подгрява два пъти водата на ток :?
При мене е ясно, всеки градус е далавера.
fox_vt - майстор
Регулатора на соноф го имам същия и ми управлява соларния бойлер със таймер. Ето му менюто от приложението. Но ще трябва да добавиш външно реле което да изключва проточния защото регулатора изключва само фазата.
Прикачен файл:
Screenshot_2019-04-14-19-02-31.png
Прикачен файл:
Screenshot_2019-04-14-19-02-40.png
mopi - напреднал
нед апр 14, 2019 9:07 pmfox_vt написа:
Регулатора на соноф го имам същия и ми управлява соларния бойлер със таймер. Ето му менюто от приложението. Но ще трябва да добавиш външно реле което да изключва проточния защото регулатора изключва само фазата.
Screenshot_2019-04-14-19-02-31.png
Screenshot_2019-04-14-19-02-40.png
Идеята ни е да го включим директно към управлението на проточния. А там да си изключва фазата. (поне така го виждаме за момента). Релето какво, ще помогне в този случай? (питам, защото сме лаик и напреднал, но всеки съвет е добре дошъл)
А на соларния, какво му управляваш с този регулатор? - питам от чисто любопитство - да не съм пропуснал нещо.
nikolov333 - майстор
Според мен това няма да стане по две причини, защото бойлера е трифазен и изключването на фазите му няма да стане само със Сонофа, а ще ти трябва трифазен контактор за целта.. Освен това термозащитата му не съм сигурен дали е механична и дали ще се задейства при изключено захранване, но щом пише, че се възстановява с разглобяване сигурно е такава.. Мисля, че ще е по-добре с термостатичен настроен на 60гр. преди проточния да го захранващ със студена и топла вода от солара..
mopi - напреднал
Е то за това искаме да го свържем към управлението (там е еднофазно), Въобще да не се стига до защитата.
nikolov333 - майстор
Добре, ама термозащитата ако е механична, каква е файдата, като ти изключи от горещата вода и трябва да я разблокираш ръчно за да ти работи проточния след това.. :?

viewtopic.php?f=22&t=25736&start=80#p814977
fox_vt - майстор
Надали е такава тъй като досега автора да беше казал че го е отварял. За допълнителното реле имах предвид това че сонофа прекъсва фаза и тази фаза той я ползва за да работи самият той. Незнам в проточния дали няма да е по добре да прекъсваш верига с реле отколкото да подаваш фаза не където трябва. Реално соноф ще включва и изключва реле което ще прекъсва веригата на управлението. Незнам дали ме разбра правилно.
mopi - напреднал
Аз и 10 пъти да го отворя - файда няма да има. Разчитам на приятеля си, който по ги разбира - за това беше въпроса за релето - да го насочи, ако нещо е пропуснал. За което благодаря!
nikolov333 - майстор
Дай поне точния модел на проточния, да му прочетем инструкцията.. :)
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Последна промяна от nikolov333 на нед апр 14, 2019 10:34 pm, променено общо 1 път.

Тема "Температърен контролер - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: