Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mopi - напреднал
нед апр 14, 2019 11:32 pmnikolov333 написа:
У нас съм го настроил на 43гр./12л./минута и няма как жената да се "напари", така че реално го ползвам вместо термо-смесител и ползвам само крана за топла вода, но нямам солари..
Това е термостата, който се монтира за работа с предварително загрята вода, по инструкцията им, но е на 3/4"..
Moя е на 60С и смесвам със студена за да вдигна дебита - иначе им е слаба струята и мрънкат. (в известна степен са си прави, не е като на ТЕЦ)
пон апр 15, 2019 2:00 pmGalinBelos написа:
Остава ти само варианта да спираш на цяло захранването на бойлера , ама от толкова вкл./икл. да не търсиш нова платка скоро .
Според мен имаш два варианта :
План А - слагш си термосмсителен клапан както препоръчва производителя .
План Б - пускаш в ОЛХ всички тия глупости - проточен , солари , 300 л. , слагаш си един обикновен 100 л. обемен бойлер , и си пиеш ракията на спокойствие .
Този който гледаш е още по-нов от моя, Моя няма чак толкова глупости.
Ще пробваме с терморегулатора и сондата, па каквото стане. Ако не стане ще го мисля с клапана.
А за солара не си прав въобще - върши чудеса, като изгрее слънце - може почти цяло лято да топля водата над 70С за 30 W - толкова харчи помпата. А 300л. загрята вода до 80С са много - вервай ми.
пон апр 15, 2019 6:17 pmnikolov333 написа:
Не знам дали може да се измисли нещо с автоматика и два термостатични смесителя, преди и след бойлера с цел отклоняване на част от топлата вода от солара през проточния, а излишъка от топла соларна вода да се включи в потока след бойлера с цел да се ползва по-голям сумарен дебит.. :?
До там още не съм стигнал - едно по едно, ще ги карам.
nikolov333 - майстор
За такива екстремални случаи като твоя си трябват два проточни по 24kW или комбинация на газ. :-D :partyman:
mopi - напреднал
пон апр 15, 2019 8:46 pmnikolov333 написа:
За такива екстремални случаи като твоя си трябват два проточни по 24kW или комбинация на газ. :-D :partyman:
Мани, добре, че е солара - иначе съм изгорял :partyman:
А всъщност незнаеш, колко си прав, щото докато чаках втория нагревател от Германия си купих един обикновен от Щибел (DHB 27 Sti - 400 лв.), Слага се директно на мястото на стария. Сега ми седи в гаража и скоро, май ще отиде във втората баня на горния етаж, защото двама не могат да се къпят едновременно с проточен. Та ще е един 24 и един 27kW.+ соларен.
шоп - майстор
пон апр 15, 2019 9:04 pmmopi написа:
защото двама не могат да се къпят едновременно с проточен. Та ще е един 24 и един 27kW.+ соларен.
Колко ампера ти е главния бушон? Защо си мисля, че пак няма да се къпете едновеременно с 51 киловата проточни?!
mopi - напреднал
пон апр 15, 2019 9:38 pmшоп написа:
Колко ампера ти е главния бушон? Защо си мисля, че пак няма да се къпете едновеременно с 51 киловата проточни?!
Това, трябва да го видя - може би си прав - това въобще не ми хрумна. През лятото няма да са на пълна мощност (това е ясно), ама през зимата, може и да не ми се получат нещата или да са на по-малка от максималната - ама пак не си е работа. Май, ще трябва да го дообмисля. Благодаря за напомнянето!
П.П. Сега като се замислих в инсталацията имам и един електрически котел 18kW който заедно с бойлера 24kW не са ми давали проблеми. Само един път го пуснах за 1/2 месец на пълна мощност и си е* майката със сметката за ток, но в интерес на истината, явно до 42 kW няма проблем.Надявам се строителите да са се презастраховали с повече kW. Но ще видя бушона при всяко положение.

Тема "Температърен контролер - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: