• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Браво.Поздравления за успеха.
:partyman:
Djack - специалист
пон апр 15, 2019 7:39 pmvlax написа:
Браво.Поздравления за успеха.
:partyman:
Благодаря, много се радвам, че ми се получи! :partyman:
vlax - майстор
За моя резултат ще разбера след около 10 дни,ако трайно се затопли.Ако има за какво ще пусна снимка.
:partyman:
shotik - майстор
пон апр 15, 2019 7:27 pmDjack написа:
Явно няма много голям интерес, ама обещах да публикувам резултатите и ще го сторя!
Изображение


С две думи,... 100 % успеваемост, както се вижда от снимките! Препоръчвам метода. :partyman:

Аз също тази година направих присаждане , на пет калема круши и три ябълки по този метод с винтоверта.
100% успеваемост имам ,почти са разцъфнали няколко пъпки
Djack - специалист
Поздравления друже, определено е по-малко рисков (за дърветата) този метод според мен! :partyman:
shotik - майстор
пон апр 15, 2019 8:44 pmDjack написа:
Поздравления друже, определено е по-малко рисков (за дърветата) този метод според мен! :partyman:
Благодаря !
Аз съм на същото мнение, защото баджанака отдавна се занимава с ашладисване , но твърди , че трябвало да се допират корите на основата и калема и ако не са с еднакъв диаметър не ставало.
Може и да е така, не съм се занимавал и не знам.
За мен е интересно и за него учудващо , че не на отрязано клонче, а дори на дебел клон от страни се пробива и се забива калема като пирон.
Даже на втората снимка се вижда как на дебело отрязано място , съм пробил два отвора и са забол два калема , а на четвъртата снимка на клон отстрани и само с овощарска замазка съм намазал.
Аз мисля ,че така по лесно соковете на дървото/растението / ще преминат в калема.
Ами ще следя какво се случва и ще пусна снимки след някой ден, когато разцъфтят пъпките.

Прикачен файл

CIMG2029 m.jpg
CIMG2029 m.jpg (85.31 KиБ) Видяна 2364 пъти

Прикачен файл

CIMG2033 m.jpg
CIMG2033 m.jpg (84.82 KиБ) Видяна 2364 пъти

Прикачен файл

CIMG2028 m.jpg
CIMG2028 m.jpg (87.06 KиБ) Видяна 2364 пъти

Прикачен файл

CIMG2027 m.jpg
CIMG2027 m.jpg (75.42 KиБ) Видяна 2364 пъти
nautilus33 - майстор
Изолирбандът след колко време се маха, при обикновеното ашлайдисване на разцеп? При мен калемите започнаха да се разлистват. Или да държа още?

ПП на каква дълбочина пробивате с винтоверта подложката? 2см достатъчни ли са?
Djack - специалист
вт апр 16, 2019 2:40 pmnautilus33 написа:
ПП на каква дълбочина пробивате с винтоверта подложката? 2см достатъчни ли са?
Зависи може би колко е дебело дръвчето. Аз дупчих около 10-15мм. защото при мен ябълката реципиент беше тънка, а пък си мисля, че толкова е достатъчно!
shotik - майстор
вт апр 16, 2019 2:40 pmnautilus33 написа:
Изолирбандът след колко време се маха, при обикновеното ашлайдисване на разцеп? При мен калемите започнаха да се разлистват. Или да държа още?

ПП на каква дълбочина пробивате с винтоверта подложката? 2см достатъчни ли са?

Аз пробих към 5 см и толкова махнах от кората на калема , пробивах със свредло Ф 6 мм, защото са тънки всичките калеми.

За изолирбанда и аз не знам кога да го сваля, но към края на месеца ще проверя дали са се сраснали корите и ако го махна , ще намажа с овощарска замазка .
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
115.jpg
Прикачен файл:
116.jpg
Прикачен файл:
117.jpg

PVC-то махайте догодина.
Ако е много дебело и стегнато, то края на лятото развийте, разгледайте спойката и пак сложете.
:partyman:
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: