Най - вълнуващия въпрос зимно време.
На 14ти Април окръглих 3 тона слънчоглед.
Запален на 10.10.2018г
Отоплявани постоянно ок. 50 кв.м в къща 90кв.м, како и БГВ е подгрявана от котела.
Отоплението при мен продължава поне още месец.
После БГВ на ток.
Следващият сезон надявам се да се оплаквам от разход на газ.
Пелетарника остава в НЗ заедно с 2-3 тона пелети и 5-6 кубика дърва.
filmatoplo - майстор
От 2 тона ще ми останат 300 кг на Душанци . :)

Прикачен файл

300-pellets_GЕ.png
300-pellets_GЕ.png (118.41 KиБ) Видяна 1702 пъти
andy_forresite - майстор
Ти се грееш по чуждите ВОИ :-D
Аз съм на 733,80 лв като мишки са ми разсипали най-малко 40 кг. Омешали са ги с парцали, връзки, парчета от чували, опикали, о*рали ... Треа чиста некой път.
Имам още 1200 кг. И в момента гори.
Един колега сподели че тази година като никога нямал плъхове и мишки. Казах му споко е, те са в нас. Един го утрепах с тоягата горе на най-високия рафт. Застана в гръб, изчаках да завъртят шнековете да не ме чуе, взех една сопа ... и кат ми се откри. Мааали, направо го препарирах. Теа спат отгоре на котела баси и по него оставят акута. Че ги трепем, нема друг начин.
вт апр 16, 2019 9:24 pmandy_forresite написа:
... Че ги трепем, нема друг начин.
Борбата е неравна, знам, та на помощ ми се притече колега.
Даде едно торбе миша манджа, хапнат на две- на три, па им държи от 5 месеца насам.
Преди си ги хранех с някакви пакетчета от ветеринарната.
Ако не държиш само на тоягата, свиркай да пращам.
kalin72 - майстор
5 тона и 500 кг от началото на октомври. 90% слънчогледови, 10% иглолистни, изостанали от миналата зима.
Тая година ще зареждам 6 тона слънчоглед, само да намеря на прилична цена с доставката, в Перник дистрибутора на Керпи рече, че от май месец ще са на 270 лв тон....при положение, че намирам иглолистни на 350 лв тон, май няма много смисъл от голямото почистване....
filmatoplo - майстор
:? 270 лв за слънчоглед е много .
kalin72 - майстор
Много, ама е на 20 км от нас. А и не мисля, че ще се намери добър слънчоглед в чували по 15 кг за по-малко от 220-230 лв....но само предполагам, ще търся след 2-3 месеца...
stridata - специалист
Аз за 100м2 с 5см външна и по таваните съм на 4 тона слънчоглед от 15.10 - ~22-23.04.(тогава ще ми свършат). 21-22 градуса денонощно. С леко оптимизиране на модулацята, изолацията и стаен термостат може би ще ги сваля с тон?!
Rumen89 - специалист
За мен сезона приключи 8500 килограма слънчогледови пелети.
ср май 01, 2019 7:55 pmRumen89 написа:
За мен сезона приключи 8500 килограма слънчогледови пелети.
Добре е, особено ако си отоплявал цялата къща.
Изолация направи ли?

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: