Най - вълнуващия въпрос зимно време.
didko1234 - помощник
пон фев 04, 2019 9:09 pmhammerhead написа:
@Vanio_Toploto, при колко градуса изходящ топлоносител е най-икономичен един кондензен котел?

Имам един Висман Витоденс 200. Не е монтиран още, защото няма тръба до имота. Има дюзи и за метан и за пропан. Ще се ползва за резервно захранване на термопомпа и засега мисля дали да е захранен с пропан или с омпресиран метан.
Благодаря!
Защо не му видиш в книжката? Принципно по-ниска, по-добре. Западняците са фенове на подовото, та аз бих заложил на 40/30.
[/quote]

Точката на кондензация на димни газове при работа на газ е 57 градуса. С подаване към инсталация под тази температура винаги си в кондензен режим.
didko1234 - помощник
ср мар 06, 2019 10:39 amInformant написа:
Здравейте! Не знам дали тук е точното място за питането ми, но се надявам някой да помогне с мнение. Става въпрос за сметка за газ за февруари. В дадения апартамент е живяно първите ден и половина от месеца, а след това е ходено 4-5 пъти през месеца, в които е ползвана само топла вода в ограничени количества, без да се пуска отопление. През останалото време котелът е бил изключен, но не и от тока централно, за да е активна защитата против замръзване, както е според инструкциите. Въпреки това е отчетено потребление от 0,338336 Mwh за 33,24 лева. На мен това ми се вижда много на база липсата на реално живущи през месеца. При всяко пускане на котела след дни без работа разходва ли се повече количество газ? Или може да има някаква повреда, която реално го кара да харчи повече? Марката е Ferroli Domiproject F24, поставян е 2015 година, а последно е обслужван технически в началото на тази.

Ако има външен сензор, макар и изключен за отопление котела може да се включва когато външната темпаратура падне под 0 градуса а на инсталацията под 15
Здравейте, изчетох форума но никъде неоткрих отговор на моя въпрос.ю
Въпросът ми е: Може ли някой да ми каже мощността на този руски алуминиев радиатор, който е със вход и изход 3/4" със размери 50/90см пролагам и снимка на радиатора!Предваритекно ви благодаря!
Прикачен файл:
IMG_2410.JPG
пон апр 29, 2019 8:04 pmwaltem написа:
Здравейте, изчетох форума но никъде неоткрих отговор на моя въпрос.ю
Въпросът ми е: Може ли някой да ми каже мощността на този руски алуминиев радиатор, който е със вход и изход 3/4" със размери 50/90см пролагам и снимка на радиатора!Предваритекно ви благодаря! IMG_2410.JPG
Мисля, че не.
Освен това, виждам заварени тръби от черно желязо. Ребра отливка, дето може и алуминка да е, но и в това се съмнявам, щото ако е само надяната,......бе може и допуска да е "стегнат". Се ще върши работа.
Що тука питаш?
пон апр 29, 2019 8:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон апр 29, 2019 8:04 pmwaltem написа:
Здравейте, изчетох форума но никъде неоткрих отговор на моя въпрос.ю
Въпросът ми е: Може ли някой да ми каже мощността на този руски алуминиев радиатор, който е със вход и изход 3/4" със размери 50/90см пролагам и снимка на радиатора!Предваритекно ви благодаря! IMG_2410.JPG
Мисля, че не.
Освен това, виждам заварени тръби от черно желязо. Ребра отливка, дето може и алуминка да е, но и в това се съмнявам, щото ако е само надяната,......бе може и допуска да е "стегнат". Се ще върши работа.
Що тука питаш?
По повод защо тук питаш?Тук в този форум разбрах,че преди да си избера мощноста на газовия котел,трябва да знам какъв обем ще топля и каква мощнност на радиаторите ми е необходима.Обемът го знам,радиаторите (дори в момента ги ползвам)но незная мощноста им.За това питам,ако някои може да помогне.Но ,ако не съм на правилното място,моля посочете ми къде?
LazarGanev - "Велик майстор"
Досега с какво си се отоплявал и с каква температура на водата?
ср май 01, 2019 6:15 pmwaltem написа:
...Но ,ако не съм на правилното място,моля посочете ми къде?
На правилното място си, щом става въпрос за отопление с газ.
Вероятно ще трябва да добавяш радиатори. Лазар затова пита за температурата и източника на отопление.
ср май 01, 2019 7:10 pmLazarGanev написа:
Досега с какво си се отоплявал и с каква температура на водата?
Извинявам се за забавения отговор но бях възпрепядстван! Сега по темата. Досега се отоплявах на твърдо гориво (въглища).Тази зима температурата на водата в котела беше 50°C! В домът ми беше горещо.Тъй като неможех да смъкна температурата на водата в котела под 50°C се наложи да понеса повече разход на гориво за ненужна висока температура. Нямам термометър нито външен нито вътрешен но определено беше горещо. Преди началото на този отоплителен сезон направих цялостна вътрешна изолация(стени,под-фибран,таван) с минерална вата, гипсокартон и качествена ПВЦ дограма. Преди да направя тази изолация температурата в котела беше 70°C и не ми беше топло! Отностно радиаторите: радиатора който съм показал на снимката може да бъде разделен на 3 части и добавени към др радиатор колкото е необходимо. Добавил съм дължина колкото ми е дължината на стената под прозоречната рамка, повече от това немога да добавям. Изборът за котел на газ ми е BOSH 14 кw. Ще ви бъда благодарен да чуя вашето мнение!
LazarGanev - "Велик майстор"
Щом ти е било топло при 50*С, значи са добре мощностите, подходящи за газовия котел. Виждал съм такива радиатори, снаждат се на секции с муфи с дясна и лява резба (както нипелите на ал. радиатори само ве муфи. Иначе за котела има много писано във форума, дори цяла дълга тема има за него.
Здравейте,

Не съм го видял лично, но по обяснение на присъствалите в случая котел на Ferroli дава грешка А02, която според инструкциите означава "Сигнал за наличен пламък при изключена горелка", а възможни обяснения са Аномалия на електрода/Аномалия на платката. След 1 час се оправя от само себе си и котела пак си работи. Според вас трябва ли да се вика техник за някакъв по-обстоен преглед на уреда или да се изчака дали грешката ще се повтори в близко време?

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: