Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
.
Последна промяна от iliya_i на вт апр 16, 2019 10:11 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
вт апр 16, 2019 9:26 pmiliya_i написа:
вт апр 16, 2019 9:15 pmpreslav написа:
Доколкото ми е известно, самоубийството в БГ не е наказуемо, но не е особено приятно - опитвам се да посъветвам автора на темата да не се самоубива.
ТИ КЪФ зор имаш?
Подстрекателството е наказуемо. Това го класифицирай сам:
вт апр 16, 2019 4:34 pmpreslav написа:
вт апр 16, 2019 4:26 pmiliya_i написа:
Ако има постоянна земя до бойлера, не е проблем да прекъсва и нулата.
Очевидно е проблем да се прекъсва Нулата, самият ключ не го позволява.
Той говори, че има отделан земя!
вт апр 16, 2019 4:34 pmpreslav написа:
вт апр 16, 2019 4:26 pmiliya_i написа:
Ако има постоянна земя до бойлера, не е проблем да прекъсва и нулата.
Отделен въпрос е, че той ако може да го преработи, може да го преработи и така, че дори и да е направен да прекъсва нулата, след преработката да не я прекъсва.
Очевидно е проблем да се прекъсва Нулата, самият ключ не го позволява. Съмнявам се, че ключът е само една платка, вероятно има и 16 А реле, но питащият не го е различил от другите елементи, което ме навежда на мисълта, че е по-добре да не се занимава с неща, които не са му ясни.
Та ако имаш малко съвест вземи си изтрий умнотиите дето ги изписа!
Къф ти е проблема бе пич, че нещо започваш да ми лазиш по нервите?
Първо не четеш постовете на питащите до край, после се ебаваш с такива като мен, дето се опитваме поне да предпазим някого си от неволни грешки.
Обикновено не съм така любопитен, но да те питам, на колко ракии си в момента, че аз май съм на повече? Тук-таме ти чета мненията и си доста полезен преди 19:00 часа, ама после си като заядливо старче, дето не са му пускали... ток от месеци.
Хай запри се, че сме и градски, знае ли човек до кой трфопост ще ни срещне съдбата!
nikolov333 - майстор
Повечето такива контакти са направени да прекъсват фазата, но при шуко контактите има възможност да се завърта щепсела при включване и в зависимост от свързването на фаза и нула в контакта е възможно да прекъснат нулата, но по-принцип не прекъсват и двете... С две думи, е добре да не се прекъсва нулата към бойлера в случая и не е нужно да се прави модифициране с тази цел, а прекъсването на фазата ще се осигури от"твърдата" връзка, но по-важното е къде във веригата до бойлера да се монтира.. Най-добре да е в таблото или преди бойлерния ключ.. Ето един радиоуправляем контакт, който съм модифицирал за управление с GSM аларма едно време, когато с WiFi управление още ги нямаше .. :-D

Прикачен файл:
IMG_20150923_204606.jpg

Прикачен файл

IMG_20150923_205128.jpg

Прикачен файл

1 (3).jpg
fox_vt - майстор
Смартключа не прекъсва нулата а само фазата. Няма нещо такова което да прекъсва и нулата. Но трябва да му осигуриш работна нула.
nikolov333 - майстор
Точно..за това трябва да е някъде преди или до бойлерния ключ..
Здравейте колеги,

благодаря на всички отзовали се. Да наистина устройството прекъсва само едната верига и в зависимост как е пъхнато в контакта, прекъсва нула или фаза. Това ще се елиминира със припояване на фазата към прекъсваемата верига. От толкова много мнения така и не разбрах има ли опасност от непрекъсната нула от ел. таблото до бойлера. Бойлера е на отделен 25А бушон, категория А и няма никакви други консуматори към него. Инсталацията има и заземяване. Устройството ще е между бушона и бойлера като ще прекъсва фазата. Ще му се подава нула само за да функционира. Нулата към бойлера ще отива директно от ел. таблото и няма да се взима от устройството. Моля за конкретни отговори: "да, опасно е защото..."
nikolov333 - майстор
При три проводно окабеляване със отделно заземяване на бойлера, няма никаква опасност от прекъсване на фазата без да се прекъсва нулата.. Добре е да се монтира и ДТЗ 25А/30мА на линията за бойлера, като в случая прекъсването на захранващата фаза от устройството, трябва да е в таблото след АП и преди ДТЗ..
preslav - майстор
ср апр 17, 2019 12:51 pmgaryhobson написа:
Здравейте колеги,

благодаря на всички отзовали се. Да наистина устройството прекъсва само едната верига и в зависимост как е пъхнато в контакта, прекъсва нула или фаза. Това ще се елиминира със припояване на фазата към прекъсваемата верига. От толкова много мнения така и не разбрах има ли опасност от непрекъсната нула от ел. таблото до бойлера. Бойлера е на отделен 25А бушон, категория А и няма никакви други консуматори към него. Инсталацията има и заземяване. Устройството ще е между бушона и бойлера като ще прекъсва фазата. Ще му се подава нула само за да функционира. Нулата към бойлера ще отива директно от ел. таблото и няма да се взима от устройството. Моля за конкретни отговори: "да, опасно е защото..."
Не е опасно ако си сигурен в действията си - моят бойлер от над 20 години се управлява от ключ, който прекъсва само фазата. Важното е Нула и Заземяване да не прекъсват никъде или връзките да са надеждни.
В кръга на шегата - пиша ти от отвъдното.
muhala - майстор
С този китайски боклук бих управлявал две омронски релета, които да управляват бойлера, но не и самия бойлер.

Тема "Прекъсване само на фаза при инсталация на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: