Мечтата на всяка домакиня
Delyana_Hristova - помощник
Здравейте!
Предстои ми преустройство на апартамента от едноспален в двуспален като в едното помещение ще обединя хол, кухня и трапезария. На етап събиране на оферти за кухня съм. Помещението ми е 3,40 на 6, като кухнята ще бъде разположена на дългата стена, заради изводите за вик. Общата ѝ дължина е +/- 4 метра, заедно с нишата за хладилника. Първо исках да я направя със заоблени врати, корпус пдч и врати мдф, но тъй като цените, които ми казаха ми се сториха много високи спрямо средствата, с които разполагам, ще се наложи да е изцяло пдч. Въпросът е, че не искам да слагам нито пуш механизми, нито дръжки, а искам вратите да са изрязани под скос. Майсторите, с които говорих ми предлагат друго, та не мога да разбера не може ли да се направи, или просто на тях не им се ангажира. За това ви моля да ми кажете дали подобен род изрязване като от снимката може да се направи на врата от пдч. Публикувам и скицата си и бих се радвала да кажете как ви изглежда от към функционалност. Общата височина ще е около 2,40, т.е. почти до тавана с цел максимално използване на пространството. Горните шкафове се получават 90 см по мои сметки, та се чудя дали да ги разделя на две нива вратички или само една. Долните шкафове всички са чекмеджета, дори под мивката. Както следва от ляво на дясно шкафовете са и горе и долу 40 см (скосен шкаф), 60 см шкаф мивка отгоре с отцедник, 45 см шкаф миялна, 60 см чекмеджета, 60 см шкаф плот и аспиратор, 60 см шкаф фурна к микровълнова, 40 см колона тип килер (защрихованата част е трегер), ниша за хладилник с размери 1,91/70/77 и накрая каквото разстояние остане отново ниша с врата.
Ще съм благодарна на всякаква критика и съвети!
Поздрави!

Прикачен файл

IMG_20190416_140356-1190x1587.jpg

Прикачен файл

IMG_20190407_223357-1587x1190.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не съм майстор
На ПДЧ не може
iliya_i - майстор
След 6 месеца ще ти мине и ще ги викаш да слагат дръжки. Тази форма с евтино ПДЧ не става. Трябва да се фолира след разкроя и оформянето на заврънтулката.
Под мивката не може чекмедже. Коритото слиза надолу от плота и влиза в чекмеджето. А под коритото има и сифон. Т.е не може да се отваря като чекмедже.
Antonii - майстор
Имам кухненски шкафове с такова скосяване на страниците на шкафа, но не са толкова заоблени по ръба. При използване на кант с по-голяма дебелина може би е възможно.
Единствено след 15тина години кантовете на тези скосове се отлепиха. Но според мен това е заради калпавото лепило с което бяха залепени.
Ако искате питайте и на форума на мебелистите, там ако не намерите кой да го направи, то едва ли и ще намерите.
Адреса им е - mebelistite.com
Delyana_Hristova - помощник
вт апр 16, 2019 8:37 pmiliya_i написа:
След 6 месеца ще ти мине и ще ги викаш да слагат дръжки. Тази форма с евтино ПДЧ не става. Трябва да се фолира след разкроя и оформянето на заврънтулката.
Под мивката не може чекмедже. Коритото слиза надолу от плота и влиза в чекмеджето. А под коритото има и сифон. Т.е не може да се отваря като чекмедже.
Благодаря за съвета, може и да сте прав и май ще заложа на дръжки, пък живот и здраве, някой ден може и да ги направя тези врати мдф.
А защо казвате, че не може чекмедже? Такъв вариант като от снимките не е ли възможен? Сифонът ми е в дъното на мивката и не заема място , поне от това което видях монтирано като мостра. Мислех си да го направя с такъв U образен профил или както се казва. Мивката ми е 18 см дълбока, а шкафа се получава +/- 38 см.

Прикачен файл

images.jpeg
images.jpeg (3.23 KиБ) Видяна 2263 пъти

Прикачен файл

Kuhnia_MDF_glanc_print_styklo_10-979x1305.jpg
iliya_i - майстор
вт апр 16, 2019 10:13 pmDelyana_Hristova написа:
А защо казвате, че не може чекмедже? Такъв вариант като от снимките не е ли възможен? Сифонът ми е в дъното на мивката и не заема място , поне от това което видях монтирано като мостра. Мислех си да го направя с такъв U образен профил или както се казва. Мивката ми е 18 см дълбока, а шкафа се получава +/- 38 см.
А, щом ви харесва. Но ако имате проблем със сифона аз ще съм далече. Да му мисли който е наблизо :-D
Delyana_Hristova - помощник
вт апр 16, 2019 10:16 pmiliya_i написа:
вт апр 16, 2019 10:13 pmDelyana_Hristova написа:
А защо казвате, че не може чекмедже? Такъв вариант като от снимките не е ли възможен? Сифонът ми е в дъното на мивката и не заема място , поне от това което видях монтирано като мостра. Мислех си да го направя с такъв U образен профил или както се казва. Мивката ми е 18 см дълбока, а шкафа се получава +/- 38 см.
А, щом ви харесва. Но ако имате проблем със сифона аз ще съм далече. Да му мисли който е наблизо :-D
Аз за това се включвам, за всякакви съвети за неща, които може майсторите да ми спестят и после да си блъскам главата. :wink: От какво естество биха възникнали проблеми според вас? Там, откъдето взех мивката, всичко на пръв поглед изглеждаше перфектно, но все пак говорим за мостра, а не за реално монтирана кухня.
iliya_i - майстор
вт апр 16, 2019 10:24 pmDelyana_Hristova написа:
Аз за това се включвам, за всякакви съвети за неща, които може майсторите да ми спестят и после да си блъскам главата. :wink: От какво естество биха възникнали проблеми според вас? Там, откъдето взех мивката, всичко на пръв поглед изглеждаше перфектно, но все пак говорим за мостра, а не за реално монтирана кухня.
Сега, първо да уточним - не съм майстор (то това е присвоено от форума по някакви си причини), още по-малко мебелист.

Но там където сте я гледали не мият чинии, съответно в сифона не попадат отпадъци и мазнини.
На практика сифона, особено в кухнята трябва понякога да се почиства и обслужва.
А ако нещо го побутва периодически се разхлабва и протича.
Delyana_Hristova - помощник
вт апр 16, 2019 10:31 pmiliya_i написа:
вт апр 16, 2019 10:24 pmDelyana_Hristova написа:
Аз за това се включвам, за всякакви съвети за неща, които може майсторите да ми спестят и после да си блъскам главата. :wink: От какво естество биха възникнали проблеми според вас? Там, откъдето взех мивката, всичко на пръв поглед изглеждаше перфектно, но все пак говорим за мостра, а не за реално монтирана кухня.
Сега, първо да уточним - не съм майстор (то това е присвоено от форума по някакви си причини), още по-малко мебелист.

Но там където сте я гледали не мият чинии, съответно в сифона не попадат отпадъци и мазнини.
На практика сифона, особено в кухнята трябва понякога да се почиства и обслужва.
А ако нещо го побутва периодически се разхлабва и протича.
Не съм се замислял за това но принципно мия рядко, ползвам миялна. Може би преди да реша дали да е чекмеджета или цяла врата, трябва да се монтира мивката заедно със сифона, за да взема окончателно решение. Благодаря много!
Antonii - майстор
За този тип чекмеджета се продават готови комплекти и демонтаж от водачите с цел обслужване на сифона става за под 3 секунди без никакви инструменти.
Точно този U образен не е много удачен, че неможе да се направи чекмедже с но-голям отвор за сифона.
Има системи с П образен отвор и размерите може да се нагласят за какъвто сифон си искате.

Тема "Преустройство на жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: