Мечтата на всяка домакиня
Christo - майстор
По магазините се продават масово евтини пластмасови сифони, които остаряват бързо, особено от топлата вода и препаратите. Купете изцяло метален сифон. По-скъп е, но по-рядко ще прокапва.

Успех!
joroantonov - специалист
вт апр 16, 2019 2:49 pmDelyana_Hristova написа:
Здравейте!
Предстои ми преустройство на апартамента от едноспален в двуспален като в едното помещение ще обединя хол, кухня и трапезария. На етап събиране на оферти за кухня съм. Помещението ми е 3,40 на 6, като кухнята ще бъде разположена на дългата стена, заради изводите за вик. Общата ѝ дължина е +/- 4 метра, заедно с нишата за хладилника. Първо исках да я направя със заоблени врати, корпус пдч и врати мдф, но тъй като цените, които ми казаха ми се сториха много високи спрямо средствата, с които разполагам, ще се наложи да е изцяло пдч. Въпросът е, че не искам да слагам нито пуш механизми, нито дръжки, а искам вратите да са изрязани под скос. Майсторите, с които говорих ми предлагат друго, та не мога да разбера не може ли да се направи, или просто на тях не им се ангажира. За това ви моля да ми кажете дали подобен род изрязване като от снимката може да се направи на врата от пдч. Публикувам и скицата си и бих се радвала да кажете как ви изглежда от към функционалност. Общата височина ще е около 2,40, т.е. почти до тавана с цел максимално използване на пространството. Горните шкафове се получават 90 см по мои сметки, та се чудя дали да ги разделя на две нива вратички или само една. Долните шкафове всички са чекмеджета, дори под мивката. Както следва от ляво на дясно шкафовете са и горе и долу 40 см (скосен шкаф), 60 см шкаф мивка отгоре с отцедник, 45 см шкаф миялна, 60 см чекмеджета, 60 см шкаф плот и аспиратор, 60 см шкаф фурна к микровълнова, 40 см колона тип килер (защрихованата част е трегер), ниша за хладилник с размери 1,91/70/77 и накрая каквото разстояние остане отново ниша с врата.
Ще съм благодарна на всякаква критика и съвети!
Поздрави!
Може да се направят въпроса е дали им се занимава. Относно чекмеджето - половината шкафчета за баня са така, а не съм чул някой да се оплаква. Най-сериозно трябва да помислиш за аспирацията, за да е добре ти трябва мощен абсорбатор и ф150 въздуховоди, иначе е бошлаф работа. Горните както ти харесва повече визуално и цели и разделени е въпрос на вкус.
Делян - специалист
За скицата: тези котлони до колоната - като тръгнеш да бъркаш манджата и редовно ще удряш лакът в ръба на колоната, а и от личен опит - аз слагам суровите кюфтета от ляво, а от дясно вадя готовите :wink: , т.е. трябва място и от двете страни. Мивката там в края - далеч е от хладилника, а и като тръгнеш да миеш нещо ще пръска отляво по пода.
Фурна на нивото на ръцете, че и по-високо... винаги съм се чудил как успяват да балансират като вадят врялата тава...
За скосяването на вратичките - при ПДЧ е критично, малко да го чукнеш и ще се обели, а и се получава остър ръб. По-добре използвай вкопани дръжки, ако не искаш стърчащи такива, или кант дръжки.
miliad - майстор
1. Това скосяване може да се направи на ПДЧ врата, но се кантира и зачиства ръчно и си идва със съответната цена.
2. С този тип скосяване на вратите за дръжка, горният ред шкафове е по-добре да е с цели врати. Погледни снимката която си пуснала и ще се сетиш защо.
3. Чекмедже под мивка може, но минимума е за 80 см шкаф.
Delyana_Hristova - помощник
ср апр 17, 2019 5:24 pmAntonii написа:
За този тип чекмеджета се продават готови комплекти и демонтаж от водачите с цел обслужване на сифона става за под 3 секунди без никакви инструменти.
Точно този U образен не е много удачен, че неможе да се направи чекмедже с но-голям отвор за сифона.
Има системи с П образен отвор и размерите може да се нагласят за какъвто сифон си искате.
Бихте ли споделили нещо по - конкретно? Снимка, линк? Предполагам, че човекът, който ще прави кухнята, ги знае, но за всеки случай. Не съм много по обясненията и предпочитам нещата да бъдат подплатени с пример.
Antonii - майстор
Ето тук може да намерите подобни чекмеджета за да добиете представа:
https://www.hettich.com/fileadmin/conte ... ystems.pdf
Delyana_Hristova - помощник
ср апр 17, 2019 6:29 pmChristo написа:
По магазините се продават масово евтини пластмасови сифони, които остаряват бързо, особено от топлата вода и препаратите. Купете изцяло метален сифон. По-скъп е, но по-рядко ще прокапва.

Успех!
Много благодаря! Мивката ми е от Икеа комплект със сифон, ако намеря нещо метално което да е подходящо, бих взела. Благодаря за съвета!
Delyana_Hristova - помощник
ср апр 17, 2019 8:21 pmjoroantonov написа:
вт апр 16, 2019 2:49 pmDelyana_Hristova написа:
Здравейте!
Предстои ми преустройство на апартамента от едноспален в двуспален като в едното помещение ще обединя хол, кухня и трапезария. На етап събиране на оферти за кухня съм. Помещението ми е 3,40 на 6, като кухнята ще бъде разположена на дългата стена, заради изводите за вик. Общата ѝ дължина е +/- 4 метра, заедно с нишата за хладилника. Първо исках да я направя със заоблени врати, корпус пдч и врати мдф, но тъй като цените, които ми казаха ми се сториха много високи спрямо средствата, с които разполагам, ще се наложи да е изцяло пдч. Въпросът е, че не искам да слагам нито пуш механизми, нито дръжки, а искам вратите да са изрязани под скос. Майсторите, с които говорих ми предлагат друго, та не мога да разбера не може ли да се направи, или просто на тях не им се ангажира. За това ви моля да ми кажете дали подобен род изрязване като от снимката може да се направи на врата от пдч. Публикувам и скицата си и бих се радвала да кажете как ви изглежда от към функционалност. Общата височина ще е около 2,40, т.е. почти до тавана с цел максимално използване на пространството. Горните шкафове се получават 90 см по мои сметки, та се чудя дали да ги разделя на две нива вратички или само една. Долните шкафове всички са чекмеджета, дори под мивката. Както следва от ляво на дясно шкафовете са и горе и долу 40 см (скосен шкаф), 60 см шкаф мивка отгоре с отцедник, 45 см шкаф миялна, 60 см чекмеджета, 60 см шкаф плот и аспиратор, 60 см шкаф фурна к микровълнова, 40 см колона тип килер (защрихованата част е трегер), ниша за хладилник с размери 1,91/70/77 и накрая каквото разстояние остане отново ниша с врата.
Ще съм благодарна на всякаква критика и съвети!
Поздрави!
Може да се направят въпроса е дали им се занимава. Относно чекмеджето - половината шкафчета за баня са така, а не съм чул някой да се оплаква. Най-сериозно трябва да помислиш за аспирацията, за да е добре ти трябва мощен абсорбатор и ф150 въздуховоди, иначе е бошлаф работа. Горните както ти харесва повече визуално и цели и разделени е въпрос на вкус.
Предполагам, че там е проблемът, когато майсторът е майстор, а не фирма, не му се занимава, защото за това е необходимо сериозно оборудване.
За аспиряцията не се притеснявам. Работя във фирма за ОВК, та там всичко ще бъде сметнато и ще заложа на нещо професионално, а не на това, което се продава в магазините за техника. Благодаря!
Delyana_Hristova - помощник
ср апр 17, 2019 10:52 pmДелян написа:
За скицата: тези котлони до колоната - като тръгнеш да бъркаш манджата и редовно ще удряш лакът в ръба на колоната, а и от личен опит - аз слагам суровите кюфтета от ляво, а от дясно вадя готовите :wink: , т.е. трябва място и от двете страни. Мивката там в края - далеч е от хладилника, а и като тръгнеш да миеш нещо ще пръска отляво по пода.
Фурна на нивото на ръцете, че и по-високо... винаги съм се чудил как успяват да балансират като вадят врялата тава...
За скосяването на вратичките - при ПДЧ е критично, малко да го чукнеш и ще се обели, а и се получава остър ръб. По-добре използвай вкопани дръжки, ако не искаш стърчащи такива, или кант дръжки.
Явно ще съм с дръжки, след всичко, което изброихте и ме писъяетвахте. Вкопана та дръжка май не ми харесва, поне не това, което съм видяла на снимки. Замислям се за кант дръжка, или поне това, което аз си мисля, че е, а не тези алуминиеви профили по дължината на вратичките. Те са ми страшно груби. Особено за кухня в бяло. Освен ако не подлежат на прахово боядисване, което не знам важи ли за всички дръжки, ако ги няма в бяло примерно.
За котлона и аз си го мислех, но просто няма как да се разположи другаде, ако е някъде изместен, ще имам по - малко работно пространство, същото важи и за мивката. Първоначалният вариант ми беше един 60 см шкаф разстояние между котлон и мивка, но това е крайно недостатъчно, когато жена се вихри в кухнята, тогава настава буря, поне при мен :o :-D Иначе сте абсолютно прав, ама при малко разстояние и най - кратко разстояние до извод за аспирации просто няма как да го измисля. Всеки следващ метър ще ми "изяде" от дебита на вентилатора. Фурната всъщност идва малко под нивото на кръста ми, което мисля че е добре. Според вас как би била най - практична, ако трябва и отгоре и да има микровълнова за вграждане?
Delyana_Hristova - помощник
ср апр 17, 2019 11:50 pmmiliad написа:
1. Това скосяване може да се направи на ПДЧ врата, но се кантира и зачиства ръчно и си идва със съответната цена.
2. С този тип скосяване на вратите за дръжка, горният ред шкафове е по-добре да е с цели врати. Погледни снимката която си пуснала и ще се сетиш защо.
3. Чекмедже под мивка може, но минимума е за 80 см шкаф.
По точка 3, трябва ли чекмеджето да е с готов механизъм за целта? Наистина не съм намерила до момента механизъм под 90 см, ако не се лъжа?

Тема "Преустройство на жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: