• 1
  • 2
Вашето лично помещение
kozl - майстор
Изображение

Това приближава до идеята за тапет.
Има тапети, предвидени за боядисване. Т.е. тапети само за релеф. Има тапети само с шарка, има тапети с релеф и шарка.
У нас сме с винилни тапети на >10 г. с едно измиване до сега. Примерно бледожълтия тапет не успяхме да измием да изглежда като нов. С другите цветове няма проблеми с миенето. Хем ползвахме и обезмаслител.
Имаме на стена 2 цвята тапет, съединени с фриз лента.
Така че ние предпочитаме тапетите.
Тапетите може да замаскират неравности по стените.
Тапетите скриват повечето пукнатини. Ако обаче тапетите са "дишащи", след време пукнатините се очертават.
М-у другото вече на две места срещам тапети в нови черкви, вероятно залепени по финансови причини.
preslav - майстор
чет апр 18, 2019 6:50 amkozl написа:
Изображение

Това приближава до идеята за тапет.
Има тапети, предвидени за боядисване. Т.е. тапети само за релеф. Има тапети само с шарка, има тапети с релеф и шарка.
У нас сме с винилни тапети на >10 г. с едно измиване до сега. Примерно бледожълтия тапет не успяхме да измием да изглежда като нов. С другите цветове няма проблеми с миенето. Хем ползвахме и обезмаслител.
Имаме на стена 2 цвята тапет, съединени с фриз лента.
Така че ние предпочитаме тапетите.
Тапетите може да замаскират неравности по стените.
Тапетите скриват повечето пукнатини. Ако обаче тапетите са "дишащи", след време пукнатините се очертават.
М-у другото вече на две места срещам тапети в нови черкви, вероятно залепени по финансови причини.
Това е дело на щерката и е в хола, в спалнята мотивите са по-различни, но не ми се ще да я врънкам да си снима спалнята. Основата е латекс, който тя сама си нанася на стените, нищо че е кинта и 50. Другото са някакви бои, но ще излъжа какви. Не съм и засичал време, ама за една стена отива около ден - най-много време отдели на самия проект, ама на нея и е кеф да си драска разни неща на компютъра.
Тапети съм лепил веднъж през живота си - голяма плескания, а и това пасване на фигурки, фуги и т.н. ме изнервя. Добре е, че с жената сме на едно мнение, четка, валяк и боя.
Lisko - майстор
Никъде нямам тапети. В спалнята и хола боята не е пипана от 10 години. Нито мита. Няма нужда.
  • 1
  • 2

Тема "Спалня - тапети срещу латекс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: