• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19
Монтаж, топло и звукоизолации.
Chefo77 - майстор
Защо да ги лепиш ред на ден, пяната стяга за няколко минути :) Аз използвам ПУ салам и 60 секундна на Титан, комбинацията е много добра. На първите 2-3 и на последния редове използвам И двойнозалепващо. Докато стегне реда фиксирам с винтове плътно до клик-а, на които винтове главичките притискат клика към стената - така пяната не успява да избута реда.
И притискаш малко, връщаш, още малко - връщаш малко... При мен са просто рутинни действия, не се и замислям като ги правя, дори и на пода подавам леко на няколко пъти, но не е нещо трудно за изпълнение :)
nanobanano - специалист
Много е лесно. Аз слагах обикновена клик система и цялата стена наведнъж я направих ред по ред, но заради вратата общо по две-три дъски на ред бяха. Най-горния ред като е хванат или предишния ден или с дюбели няма къде да иде.
Стана слънце, за ден и половина с обикалянето на климатика. Благодаря!
nanobanano - специалист
Снимки какво се е получило може ли
чет апр 18, 2019 8:36 amnanobanano написа:
Снимки какво се е получило може ли
Това стана, не правих междинни снимки, но ги сглобявах на два реда, където можеше, укрепвах с една подпора и монтажно тиксо, лепенето с монтажна пяна и силикон във възможни количества, както сте писали с Cheffo77. Снимката е преди да фрезовам за контакта.

Прикачен файл

IMG_20190415_155749_20190418122600851_20190418122634358.jpg
EDI - майстор
Браво, добре е станало.Гледам ДАЙСЕЙКАЙ III виси на стената, също много добър избор.
Chefo77 - майстор
И от мен браво!
Много добре изглежда!
valentino76bs - майстор
А защо фугите не са подредени една под друга през ред?Пестене на материал или?
miliad - майстор
нед апр 21, 2019 9:11 amvalentino76bs написа:
А защо фугите не са подредени една под друга през ред?Пестене на материал или?
А защо пък трябва да са подредени? аз харесвам застъпване 2/3 именно защото се разминават фугите през 2 реда, и не личи подредбата.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19

Тема "Ламинат на стената с монтажна пяна???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: