Мнения и въпроси за хола
Здравейте, предстои ми поставяне на дъбов трислоен паркет в сграда ново строителство. Вече са правени замервания на влагата и може да бъде положен. Посетих няколко фирми, продаващи паркет и мненията относно монтажа са смесени. На няколко места ми препоръчаха паркета да се залепи (предимно, за да не се размества), в други пък бяха против да лепят (за по-лесна подмяна на увредени паркетини).
Бихте ли могли да ми дадете съвет как да процедирам? Също така се чудех ако е залепен как става подмяната на отделни паркетини и от друга страна ако е реден каква подложка бихте препоръчали? Благодаря ви предварително за помощта.
muhala - майстор
Аз не вярвам, че може да бъде подменена дъска без значение дали е лепена.
шоп - майстор
нед апр 21, 2019 1:25 pmmuhala написа:
Аз не вярвам, че може да бъде подменена дъска без значение дали е лепена.
Ако не е лепен се сменя и то лесно. За пренареждане не сте ли чували?
Ако е лепен може да се смени отделна паркетина, но е по-трудно и едва ли ще се касае само за една паркетина.
torbalan - Дървен философ
Ако трислойния се сглабя, като ламинат, не виждам нужда от лепене.

Поставяне на трислоен паркет.
Chefo77 - майстор
Ако ще ми бие дървения под на кухо като ламинат, ще си сложа ламинат. Това по въпроса дали да се лепи, или не.
Аз съм привърженик на лепенето. Недостатъци - цената. Нищо друго. Сменя се една паркетина без проблем, без да се нараняват останалите. Реално погледнато, се сменя далеч по-лесно, отколкото при сух монтаж :wink:
Ако се решите на последния - 3/5/8 мм XPS или кокосова. В никакъв случай 5 мм полиетилен (на руло). Ако се полага върху подово, има специални подложки за подово, перфорирани.

Тема "Монтаж на трислоен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: