Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Капацитетът на рязане ще е малък.
fore - майстор
ср апр 17, 2019 10:00 pmDjack написа:
Объркал съм терминологията значи. Аз на туй нещо искам да слагам диск за дърво. :partyman:
С тия 7700 об. ще прегрява този диск за дърво. То се реже на 4 - 5000.
Djack - специалист
Няма да има време да загрява, няма да се използва толкова интензивно и за тънкофай дъсчици! :partyman:
a_atanasov - специалист
Извинете за въпроса, не разбирам. Какъв диск за метал ще е подходящ за пендула с 4100 оборота?
Под метал разбирам квадратни тръби, не плътно желязо.
batVenci - специалист
Голям. На диск 230 мм на 4100 оборота, е почти същото, като на диск 125 мм на 8000 оборота. То затова големите ъглошлайфи 230 мм обикновено работят на 5-6000 оборота...
пишман_майстор - майстор
ср апр 17, 2019 10:26 pmfore написа:
ср апр 17, 2019 10:00 pmDjack написа:
Объркал съм терминологията значи. Аз на туй нещо искам да слагам диск за дърво. :partyman:
С тия 7700 об. ще прегрява този диск за дърво. То се реже на 4 - 5000.
Ползвам интензивно една пендулка , която работи със 7 к.об/мин на 216 диск. Не прегаря материала, основно чам и липа , от време на време бук, дъб и рядко - орех . Дисковете са оригинално предлаганите за машината + едни дискове на Макита на 210 мм, М-форс купени от колега от форума. Но нямам представа с други как ще е .
Машинката е Елу ПС274 . Дори бях пускал питанка за нея
koveslav - майстор
нед апр 14, 2019 4:18 pmcholev написа:
нед апр 14, 2019 8:28 amLazarGanev написа:
нед апр 14, 2019 12:41 amLisko написа:
А за къв чеп стърчи тоя чеп от стената?
:-D
Дърводелеца си е дърводелец, железара си е железар - на мен ми изглежда като медна тръба и въпроса, който се поражда е защо тоя тъпак я реже толкова близо до стената и толкова накриво :-D
Това е реклама и показва възможностите на инструмента. т.е би ли подсказал с какъв друг инструмент ще отрежеш тръбата на нивото на стената. А изкривения нож е не криво рязане, а възможност при рязане ножа да е под ъгъл усукан и така да срежеш минимално близко до стената.
Сабления трион е един от ценните инструменти.
Тук подкрепям Чолев.Сабления трион ме е спасявал от доста криви ситуации за последните две години.Последната неоценима помощ от него ми беше да отрежа под нивата на стените и пода 8бр черни тръби от старо парно по 1цол всяка.Сутерен,тръбите излизаха от пода и на 20-на см под тавана влизаха в стените,преминават в съседно чуждо помещение и от там тръгват нагоре през плочата и за изваждане на която и да е тръба и дума не можеше да става.С минимално разкъртване около тръбите и с работа със силно огънат режещ нож всички тръби се отрязоха на поне 1см под нивата на повърхностите.После обилно блажна боя по рязаните чела и след изсъхването всичко е замазано и шпакловано.Който иска да пробва с друго.Дори и праха от операцийте беше минимално количество,а ремонта беше в стоматологичен кабинет....С два ножа свърших работата,защото от триенето в мазилката бързо се затъпяват.
Djack - специалист
Този ли беше читавия перфоратор, който ще пускат от четвъртък? Знам, че май бяха два модела, ама май само единия ставаше!
g3org1 - напреднал
пон апр 22, 2019 4:38 pmDjack написа:
Този ли беше читавия перфоратор, който ще пускат от четвъртък? Знам, че май бяха два модела, ама май само единия ставаше!
И аз същото се чудя, ще помоля някой знаещ да сподели.
muhala - майстор
пон апр 22, 2019 4:58 pmg3org1 написа:
пон апр 22, 2019 4:38 pmDjack написа:
Този ли беше читавия перфоратор, който ще пускат от четвъртък? Знам, че май бяха два модела, ама май само единия ставаше!
И аз същото се чудя, ще помоля някой знаещ да сподели.
Ще се цитирам. Цитата го има назад в темата viewtopic.php?t=60385&start=560
пет дек 21, 2018 7:06 pmmuhala написа:
пет дек 21, 2018 11:34 amcholev написа:
аку перфоратора и 1500вата големия перфоратор.
За дребни къртения например плочка да вадя големия не ми изглежда ОК.
За пробиване 12-20 в бетон пак.
имах 1050вата но даде фира. Мислех пак да взема като го пуснат.
Сега обаче идва 800вата.
Та някой ползвал ли го е. Нещо удара му много слаб 1.2джаула. Други 800вата дават 2-2.5дж.
Иначе до 19мм в бетон (1050вата до 26)
Имам същия. Не е лош за леки работи. С 10мм в бетон пробива добре.
Не е като 1500 ватовия айнхел с 3J, но пък е малък и компактен.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: