• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
meleager - напреднал
Здравейте,

Лаик съм, затова предварително се извинявам, ако въпросът ми звучи твърде елементарно.
Вчера си купих кафе от един малък павилион за кафе. Погледа ми привлече следната конфигурация на тавана (точно над бара): пластмасова кутия (заприлича ми на разклонителна кутия, и може би е), от която като лъчи излизат четири кабела, прибрани плътно към тавана, като в края на всеки един виси фасонка (ако някой държи да ме поправи за правописа на думата, държа да уточня, че съм проверил, и поне според kaksepishe.com, така е правилно да се изпише) и съответно ел. крушка. Въпросът ми е, как мога да свържа няколко фасонки към двойния кабел, който излиза изпод шпакловката (нямам идея каква квадратура е, но вероятно е стандартен) и е предвиден за осветително тяло, така че като натисна съответния електрически ключ, да светнат и четирите крушки? Благодаря.
fbr - майстор
нед апр 21, 2019 8:40 pmmeleager написа:
Въпросът ми е, как мога да свържа няколко фасонки към двойния кабел, който излиза изпод шпакловката (нямам идея каква квадратура е, но вероятно е стандартен) и е предвиден за осветително тяло, така че като натисна съответния електрически ключ, да светнат и четирите крушки? Благодаря.
Паралелно. Изображение
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
нед апр 21, 2019 9:00 pmfbr написа:
нед апр 21, 2019 8:40 pmmeleager написа:
Въпросът ми е, как мога да свържа няколко фасонки към двойния кабел, който излиза изпод шпакловката (нямам идея каква квадратура е, но вероятно е стандартен) и е предвиден за осветително тяло, така че като натисна съответния електрически ключ, да светнат и четирите крушки? Благодаря.
Паралелно. Изображение
Fbr при мен мнението ти ми излиза 5стр. сорс код ;).
Като те цитирам се оправя!
radius - майстор
Аз държа да те поправя за "фасонката" , а доцентката от каксепише, да ме исфини.
Chefo77 - майстор
нед апр 21, 2019 11:12 pmradius написа:
Аз държа да те поправя за "фасонката" , а доцентката от каксепише, да ме исфини.
Пише се ФАСУНГА, а оная ДГД :wink:
На автора - можеш, можеш дори и някакво голямо WAGO да използваш.
meleager - напреднал
нед апр 21, 2019 11:23 pmChefo77 написа:
нед апр 21, 2019 11:12 pmradius написа:
Аз държа да те поправя за "фасонката" , а доцентката от каксепише, да ме исфини.
Пише се ФАСУНГА, а оная ДГД :wink:
На автора - можеш, можеш дори и някакво голямо WAGO да използваш.
Погледнах продуктите на WAGO, но не ми стана по-ясно. Честно-казано и схемата не разбирам докрай. Явно ще трябва да разпитам момчетата в Практикер. Благодаря за отговорите все пак.

Колкото до фа́сонката, всякакъв спор е безсмислен - Речник на българския език. :)
Chefo77 - майстор
https://za.rs-online.com/web/p/non-fuse ... s/8837557/

В единия канал влиза входящият кабел (фаза, да речем), в останалите 4 - изходящите (фази). Втора клема за нулата.

Но щом не разбираш схемата (без по никакъв начин да се засягаш), по-добре ползвай услугите на електротехник. Много е вероятно в Практикер също да не разбират, да наприказват една камара глупости, които после ти да опиташ да превърнеш в това, което искаш - и в резултат да те претрепе тока. Цялата схема се изпълнява за 10 минути и за 10 лева с всички компоненти, но не си прави опити с тока. Не се обиждай!!!
kozl - майстор
1 фасунга, 2 фасонки....
Аз ако отрежа един кабел на 2 парчета ще станат ли 2 кабела :?
Ако да с Вагон клеми как стаа "Повече фасонки на един кабел"? :-D
Andri01 - майстор
Chefo е много прав. Все пак това е 220В напрежение. В сайта има не малко хора от Бургас. Сигурен съм,че ако попиташ все някой ще се съгласи да ти помогне. Работата е елементарна ,но опасна за човек без необходимите понятия.
П.С.: Заплащането на услугите тука е в натура-кафе! Опппс-4 грешки в една дума с 4 букви :(. Пише се и изговаря: БИРА :) :partyman:
kr1100 - майстор
В Ел.-та има 2 -ни фасунги / за 2 лампи/. Цена под 2 лв.
  • 1
  • 2

Тема "Повече от една фасонка на един кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: