Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Работата отива на няколко стоманени греди над тавана, хоризонтални и стъпили върху зидовете. Хем ще носят покрива, хем ще можеш да закачиш за тях провисналия таван и ще можеш да складираш горе тежки джунджурии.
Чираче - майстор
пон апр 22, 2019 12:16 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Работата отива на няколко стоманени греди над тавана, хоризонтални и стъпили върху зидовете. Хем ще носят покрива, хем ще можеш да закачиш за тях провисналия таван и ще можеш да складираш горе тежки джунджурии.
+1
Бих добавил и нов покрив с метална конструкция и термопанели. И ще забравиш за счупени керемиди, дървояди, гниене на дървениите, провисвания и т.н. А щом евентуално ще се прави нов покрив, можеш да го вдигнеш колкото решиш нагоре, и да си направиш обитаеми тавански стаи.
panaira - специалист
Да не отварям нова тема, питането е почти същото, това на снимката е положението при мен след нов покрив и повдигане на подпокривното пространство...

Достатъчно здраво ли е или да укрепя вертикалните греди както съм показал на втората снимка с червено, както и ребрата с хоризонтални подпори свързващи две срещуположни ребра във видоката част.

Покрива е с керемиди, гредите 14см, ребрата 10см.

Вертикалните греди стъпрват или на колони или на зидария, не са върху тавана.

Благодаря

Прикачен файл

IMG_20161028_165908.jpg

Прикачен файл

IMG_20161028_165908aa.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 23, 2019 2:08 pmpanaira написа:
...

Достатъчно здраво ли е или да укрепя вертикалните греди както съм показал на втората снимка с червено, както и ребрата с хоризонтални подпори свързващи две срещуположни ребра във видоката част.

...
Укрепвай, че ако люшне, ще ги събере
VLADO66 - майстор
Можеш да сложиш клещи през ребро две за твое успокоение
sian - специалист
Ва какво казвате клещи.
VLADO66 - майстор
Това са дебели дъски, които свързват ребра от двете страни на скатовете и се получава нещо като буквата А ако се гледа отдолу
panaira - специалист
вт апр 23, 2019 2:44 pmVLADO66 написа:
Това са дебели дъски, които свързват ребра от двете страни на скатовете и се получава нещо като буквата А ако се гледа отдолу
Ако можеш да качиш някоя снимка, било то и от нета, ще е супер. На тази, която прикачам, виждам, че е нещо подобно, но са сложили летви отстрани на ребрата.

Прикачен файл

original.jpg
original.jpg (83.07 KиБ) Видяна 1294 пъти
VLADO66 - майстор
Тези подпори са сложени, защото хем наклона на покрива е малък, хем разстоянието е голямо.При теб няма нужда с тези 3 метра, които имаш.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср апр 24, 2019 8:57 amVLADO66 написа:
Тези подпори са сложени, защото хем наклона на покрива е малък, хем разстоянието е голямо.При теб няма нужда с тези 3 метра, които имаш.
Точно кой подпори визираш- на снимката panaira е показал диагонали и клещи?

Навремето бях почнал тук във форума да нахвърля дървено-покривната терминология, ама майсторите ме освиркаха, че нямало нужда да ограмотявам клиентие им, за да могат по-лесно да ги манипулират и сега ще се питаме по няколко пъти за да уточним за какво иде реч.

Тема "Помощ за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: